اصول ساده موفقیت

اصول ساده موفقیت چیه؟چیجوری تبدیل به فرد موفقی شیم؟
میدونیم که همه واسه رسیدن به موفقیت به طور خستگی ناپذیر سعی می کنن اما بهش چیزی که در آرزویش هستن دست پیدا نمیکنن راه موفقیت رو اشتباه انتخاب کردن؟ هدف و مقصود مشخص و روشنی نداشتن؟ به تواناییا و امکانات خود بی توجه بودن؟ در نیمه راه پی بردن که هدف مورد نظر در رسیدن به موفقیت سعادتی به دنبال نداره؟

به چه دلیل بعضی از مردم بعد از رسیدن به آرزوهایشان بازم ناراضی هستن؟ معیارهای نادرستی واسه رسیدن به موفقیت انتخاب ان؟ به چه دلیل بعد از رسیدن به بالاترین مقام بازم احساس ناخرسندی می کنن؟ به چه دلیل شادی انها زودگذر و بی دوامه؟ به چه دلیل هنوز طعم کامیابی و موفقیت به دست اومده رو نچشیده و از آن لذت نبرده دنبال هدفی جدید هستن؟ اونا از زندگی چه میخوان که با وجود سعی سیر نشدنی هیچوقت خشنود نیستن؟ تعریف درست و واقعی موفقیت چیه؟

«موفقیت همراه با آبرو طلبی به عصبیت ، شکست ، محرومیت و ناخشنودی میرسه.» ماکسول مالتز

تحقیقات نشون میده که موفقیت و پیشرفت کشورها به وجود افراد موفق در اون کشورها بستگی داره.اگه زندگی رو به مسابقه ای تشبیه کنیم، میشه افراد بشر رو که در این مسابقه شرکت دارن به سه گروه تقسیم کرد:

اکثریت در گروه اول یعنی تماشاچیان هستن که تنها نظاره کنندگان حوادثند و از ترس ضربه های احتمالی خود رو کنار میکشن. بیشتر این تماشاچیان از موفقیت ترس دارن، چون مطمئنند که اگه موفق شن، بار وظایفی بر دوش اونا گذاشته می شه. اونا از این که از عهده وظایفی که بر دوششان گذاشته می شه برنیایند می ترسن.

گروه دوم بازندگان این مسابقه ان. در این گروه تنها آدمای فقیر قرار ندارن. بلکه کسائی که از رفاه اجتماعی نسبی دارن هم می تونن از بازندگان حساب شن. چون به گذراندن روزمره زندگی و خونه و درآمد متوسط قانعند. اونا اهداف بلند ندارن و اگه هم داشته باشن بهش نمی رسن.

گروه سوم رو برندگان و افراد موفق تشکیل میدن. این آدما که تعدادشان هم تقریباً کمه، چیزی که رو که در زندگی اراده کنن به دست میارن. این گروه هدفای مهمی واسه خود تعیین کرده و بهش هدفا می رسن.

پس، فرد موفق کسیه که به آرزوهایش می رسه و احساس رضایت خاطر می کنه که این، خود حاصل سعی همیشگی در زندگیه.
حتما بخونین: با این7 راه بمب اعتماد به نفس شید​

با در نظر گرفتن این که موفقیت، بخش زیادی داره میشه اونو از دو بعد بررسی کرد:

یکی بعد فردیه که در اون موفقیت به سعی خود فرد برمیگرده. مثل موفقیت یک دانش آموز در مسابقه علمی.

پرورش خلاقیت: یکی از تواناییایی که به ما در راه رسیدن به اهدافمان شتاب بیشتری میده خلاقیته. افراد خلاق، به مسایل ساده هم با دید انتقادی نگاه می کنن و به دنبال راه های تازه ای واسه به انجام رسانیدن کارا هستن.

بیشترین حد استفاده از زمان: موفقیت هر کسی در تحقق اهداف و آرزوهایش، تا حدود زیادی به استفاده مؤثر از وقت بستگی داره. پس، با کنترل وقت خود میشه رسیدن به اهداف رو سرعت بخشید.

اشتیاق: اشتیاق شرط لازم واسه موفقیته. چون هدف اون قدر مهم می شه که فرد حاضره واسه اون هر تلاشی بکنه. اشتیاق واسه به انجام رساندن، نقطه ایه که باید صاحب رؤیا از آن شروع کنه. اگه کاری که می خواین بکنین درست باشه و بهش باور داشته باشین درنگ نکنین.

همت: واسه موفقیت باید همه نیروهای خود رو صرف اهدافمان کنیم. اگه ادیسون گفته: “90 درصد نبوغ به دلیل داشتن همت در کاره”.

اعتماد به نفس: خود باوری مثبت، نیروی سازنده ایه که موجب شکوفایی و جلو رفتن آدم در راه اهدافش می شه. شما با فهرست کردن تواناییا و مهارتای خود می تونین اعتماد به نفس لازم رو کسب کرده و اونو پرورش بدین. افراد موفق از شکست نمی ترسند.

بیشترین استفاده از هوش و استعداد: استفاده درست هوش و استعداد راه موفقیت رو برامون صاف می کنن. حتی از دست دادن استعداد هم با مقاومت، سخت کوشی، نظم، دقت و صبر جبران می شه.

استفاده از فرصتا: موفقیت می تونه حاصل از استفاده از فرصتا باشه نه شانس. اگه بزرگمهر حکیم گفته: “سعی قضا رو باعث می شه”.

خواستن، رمز موفقیت: خواستن واقعی اینه که به تصمیم قطعی منجر شه و تصمیم قطعی اینه که به عمل بینجامد و تنها عمل صحیحه که ما رو به نتیجه و هدفمون میرسونه.

راضی نبودن به وضع موجود: زندگی افراد موفق نشون میده که نارضایتی اونا از وضع موجود، باعث حرکت و قدم برداشتن اونا به طرف موفقیت شده.
واسه کسب موفقیت تنها سعی کافی نیس بلکه آشنایی با قوانین مخصوص و اجرا اونا در زندگی می تونه شما رو سریعتر به اهداف تون رسانده و باعث موفق شدن شما در هر کاری شه.

حتما بخونین: رازهای رسیدن به آرامش داخلی​

در این بخش 30 قانون جهانی موفقیت رو باهم مرور می کنیم:
1 – قانون انگیزه
هر چه می گین یا انجام می دید از تمایلات داخلی، خواستهاتون سرچشمه میگیره. پس واسه رسیدن به موفقیت باید انگیزها رو مشخص کرد تا با یک برنامه ریزی اصولی به هدف رسید.

حتما بخونین: چیجوری احساسات خود رو کنترل کنیم؟​
2 – قانون انتظار
اگه با اعتماد به نفس، انتظار اتفاق چیزی رو در جهان دور و برتون داشته باشین اون چیز به اتفاق می پیوندد . شما همیشه هماهنگ با انتظارات تون عمل میکنین و این انتظارات بر رفتار و چگونگی برخورد دور وبریا تون اثر میذاره.

3 – قانون تمرکز
هر چیزی رو که روی اون تمرکز کرده و بهش فکر کنین در زندگی واقعی، بوجود اومده و گسترش پیدا می کنه. پس باید فکر خود رو بر چیزایی متمرکز کنین که واقعاً خواهان اون هستین.

4 – قانون عادت
کمه کم 95 درصد از کارایی که انجام میدیم از روی عادته. پس میتونیم عادتایی رو که موفقیت مون رو تضمین می کنن در خود پرورش دهیم؛ و تا وقتی که رفتار مورد توجه به شکل اتوماتیک و غیر ارادی انجام نشه، تمرین و تکرار آگاهانه و همیشگی اونو ادامه دهیم.

5 – قانون انتخاب
زندگی ما نتیجه انتخابامون تا این لحظه س. چون همیشه در انتخاب افکار خود آزاد هستیم، کنترل کامل زندگی و همه اون چه برامون اتفاق میفته در دست خودمونه.

6 – قانون تفکر مثبت
واسه رسیدن به موفقیت و شادی، تفکر مثبت چیزی لازمه. روش تفکر شما نشون دهنده ی ارزشا، اعتقادات و انتظارات شماس.

7 – قانون تغییر
تغییر ، غیر قابل اجتنابه و ما باید استاد تغییر باشیم نه قربونی اون.

حتما بخونین: چیجوری با اعتماد به نفس بالا و خوب صحبت کنیم؟​
8 – قانون کنترل
سلامتی ، شادی و کارکرد درست از راه کنترل کامل افکار، اعمال و شرایط دور و برمون به وجود میاد.

9 – قانون مسؤولیت
هر چه و هر کجا که هستین به خاطر اینه که خودتون این طور خواستین. مسوولیت کامل اون چه که هستین ، اون چه که به دست آورده اید و اون چه که میشید بر عهده خود شماس.

10 – قانون پاداش
عالم در نظم کامل به سر می بره و ما پاداش کامل اعمالمان رو می گیریم. همیشه از (((همان))) دست که میدیم از (((همان))) دست می گیریم. اگه از عالم بیشتر دریافت می کنین به این دلیله که بیشتر می بخشین.

11 – قانون خدمت
پاداشایی رو که در زندگی می گیرین با میزان خدمت شما به بقیه رابطه مستقیم داره. هر چه بیشتر واسه بهبود زندگی و خوشبختی بقیه کار کنین و تواناییای خود رو زیاد کنین، در میدونای جور واجور زندگی خود بیشتر پیشرفت می کنین.

12 – قانون دلیل و معلول
هر چه به دلیلی اتفاق می افته. واسه هر علتی معلولیه و واسه هر معلولی دلیل یا علتای به خصوصی هست، چه از اونا آگاهی داشته باشین چه نداشته باشین. چیزی به اسم اتفاق وجود نداره. در زندگی هر کاری رو که بخواهید می تونین انجام بدین به شرط اون که تصمیم بگیرین که دقیقاً چه می خواین و بعد عمل کنین.

13 – قانون ذهن
شما تبدیل به (((همان))) چیزی میشید که درباره اون بیشتر فکر می کنین. پس همیشه درباره چیزایی فکر کنین که واقعاً خواهان اون هستین.

حتما بخونین: رازهای داشتن یک ازدواج موفق
نحوه آداب رفت و اومد با دور و بریا​
14 – قانون عینیت یافتن ذهنیات
دنیای دور و بر شما تجلی فیزیکی دنیای درون شماس. کار اصلی شما در زندگی اینه که زندگی مورد علاقه خود رو در درون خود خلق کنین. زندگی ایده آل خود رو با تموم جزییات اون مجسم کنین و این تصویر ذهنی رو تا زمانی که در دنیای دور و بر شما تحقق پیدا کنه حفظ کنین.

15 – قانون رابطه مستقیم
زندگی بیرونی شما درخشش زندگی داخلی شماس. بین طرز تفکر و احساسات داخلی شما ، و کارکرد و تجارب بیرونی تون رابطه مستقیم هست. روابط اجتماعی ، وضعیت جسمی شرایط مالی و موفقیتاتون درخشش دنیای داخلی شماس.

16 – قانون باور
هر چیزی رو که عمیقاً باور داشته باشین به واقعیت تبدیل می شه. شما اون چه رو که می بینین باور نمی کنین بلکه اون چیزی رو می بینین که قبلاً به عنوان باور انتخاب کردین. پس باید باورهای محدود کننده ای رو که مانع موفقیت شمان شناسایی کنین و اونا رو از بین ببرین.

17 – قانون ارزشا
نحوه کارکرد شما همیشه با زیر بنایی ترین ارزشا و اعتقادات شما هماهنگه. اون چه که
ارزشایی رو که واقعاً بهش باور دارین میگه ادعاهای شما نیس بلکه گفته ها، اعمال و انتخاباتون به ویژه موقع ناراحتی و عصبانیته.

18 – قانون اثر سعی
همه امیدا، رویاها، هدفا و آرمانامون در گرو سخت کوشیه. هر چه بیشتر سعی کنیم؛ موفقیت بیشتری به دست میاریم.

19 – قانون آمادگی
در هر بخش ای موفق ترین افراد ، آنایی هستن که وقت بیشتری رو صرف کسب آمادگی واسه انجام کارا می کنن. کارکرد خوب نتیجه آمادگی کامله.

20 – قانون حد توانایی
شاید واسه انجام همه کارا وقت کافی وجود نداشته باشه ولی همیشه واسه انجام مهم ترین کارا وقت کافی هست. هر چه بیشتر کار کنیم کارایی بیشتری پیدا می کنیم. اما باید اموری رو بر عهده بگیریم که در حد توانمان باشه.

21 – قانون تصمیم
مصمم بودن از ویژگیای اساسی افراد موفقه. در زندگی هر جهشی در جهت پیشرفت هنگامی بدست میاد که در موردی تصمیم روشنی گرفته باشیم.

حتما بخونین: 5 دلیل خوب واسه کارآفرینان ، باید به یاد داشته باشین که اونا موفق می شن​
4 روش واسه پیش بینی نتیجه سرمایه گذاری شما​

22 – قانون خلاقیت
ذهن ما می تونه به هر چیزی که باور داشته باشه برسه . هر نوع پیشرفتی در زندگی با یک ایده شروع می شه و چون توانایی ما در خلق ایده های جدید نامحدوده آینده هم محدودیتی نداره.

23 – قانون ایستادگی
ملاک ایمان به خود، توانایی ایستادگی در برابر سختیا، شکستا و ناامیدی هاست . ایستادگی ویژگی اساسی موفقیته . اگه به اندازه کافی ایستادگی کنیم، طبیعتاً آخرسر موفق میشیم.

24 – قانون راستی
خوشبختی زمانی به سراغ ما میاد که تصمیم بگیریم هماهنگ با والاترین ارزشا و عمیق ترین اعتقادات خود زندگی کنیم. همیشه باید با اون بهترین بهترینا که در درون مون هست صادق باشیم.

25 – قانون انعطاف پذیری
در تعیین اهداف خود قاطعیت داشته باشین، اما در مورد روش رسیدن به اونا انعطاف پذیر باشین. درعصر تحولات سریع و رقابت شدید، انعطاف پذیری از ضروریاته.

26 – قانون خوشبختی
کیفیت زندگی ما رو احساسمان در هر لحظه تعیین می کنه واحساس ما رو تفسیر خودمون از وقایع دور و برمون مشخص می سازه، نه خود وقایع. هیچوقت واسه این که تجربه خوشی از زمان کودکی داشته باشین دیر نیس. کافیه گذشته رو مرور کنین و روشی رو که واسه تفسیر تجربیات خود داشته اید تغییر بدین.

27 – قانون تعجیل
ما همیشه دوست داریم که هر چه زودتر به آرزوهایمان برسیم، به همیت دلیله که در تموم میدونای زندگی بی قراریم.

حتما بخونین: با استفاده از این ترفند با 10 ایده بزرگ کار و کاسبی آشنا شید
کار و کاسبی خود رو برنامه ریزی کنین​

28 – قانون فرصت
بهترین فرصتا بیشتر در معمولی ترین موقعیتای زندگی مون به وجود میاد. پس بزرگترین فرصتا به احتمال زیاد همیشه در دسترس ماست.

29 – قانون خود شکوفائی
شما می تونین هر چه رو که واسه رسیدن به اهداف تعیین شده خود بهش احتیاج دارین بیاموزید. آنایی که یاد می گیرن توانا هستن.

30 – قانون بخشندگی
هر چه بیشتر ، بدون انتظار پاداش به بقیه خدمت کنین نه و خوبی بیشتری به شما می رسه، اونم از جاهایی که اصلاً انتظار ندارین. شما تنها در صورتی حقیقتاً خوشبخت میشید که احساس کنین به دلیل خدمت به بقیه آدم با ارزشی هستین .

برگرفته از: نمناک

مثبت اندیشی و 11 نتیجه فوق العاده اون در زندگی
افکار منفی بدون اینکه خودمون بخوایم در مغز و فکرمون در حال پچ پچ کردن هستن و بعضی وقتا انقدر صدای پچ پچ شون بلند می شه که کلافه کننده س. همه تجربه صداهایی رو در مغزمون داشتیم که می گفت : باز این کار رو خراب کردی، از پس این کار هم بر نمیایی یا من در مقایسه با بقیه هیچم! و صدها صدای اینطوری. صدای افکار یک مراحل طبیعی در مغزه اما مشکل از جایی شروع می شه که به جای افکار مثبت فکرهای منفی سهم بیشتری تصرف می کنن.

حتما بخونین: معجزهای علمی قرآن
ترجمه نامه 31 نهج البلاغه

مثبت اندیشی چیه؟
نظر من در مورد مثبت اندیشی اینه که مثبت اندیشی برداشتیه که ما نسبت به وقایع، اتفاقات و شرایطی که برامون پیش میاد داریم، در کل باید بگم که ما دو نوع اتفاق داریم:
اتفاقات خوب
اتفاقات به ظاهر بد
من نمی گم اتفاقات بد چراکه فکر میکنم اصلاً این دسته وجود نداره و هر اتفاقی که برامون رخ میده، هر شرایطی رو که ما تجربه می کنیم، هر رویدادی که پیش میاد، در کل هر چیزی رو که در جهان رخ میده خیره و خوبی و غیر از این نمی تونه باشه، اما ما یا نه اونو (((همان))) لحظه می فهمیم که اسم این دسته رو گذاشته ام اتفاقات خوب یا نه اونو بعد متوجه میشیم که این دسته از اتفاقات رو اتفاقات به ظاهر بد نام گذاری کردم.

پس با این حساب هر اتفاقی که برامون رخ میده به نفع ماست یا اونو (((همان))) موقع متوجه میشیم یا بعداً.
فکر مثبت می تونه زندگی شما رو به شکل زیادی عوض کنه اما در عین حال مجبور کردن خود واسه اندیشیدن به یک سبک خاص، ایده خوبی نیس.

معجزات مثبت اندیشی چیه

حتما بخونین: عاداتی که آدمای دوست داشتنی دارن
معجزات مثبت اندیشی چیه؟

1. با مثبت اندیشی با استرس مقابله کنین.

به خاطر داشته باشین که صاحبان تفکرات مثبت به جای مشکلات به راه حلا نگاه می کنن. وقتی روی راه حلا متمرکز میشید بدون شک استرس شما کمتر می شه.
2. با مثبت اندیشی به آرامش ذهنی برسین.
مثبت اندیشی موجب می شه به طرف مثبت سکه زندگی توجه کنین. وقتی فردی به بخش مثبت زندگی فکر میکنه به آرامش ذهنی می رسه. افکار مثبت شما رو آروم می کنن چون دیگه محدود نیستین واسه رسیدن به اهدافتون از روش حمله و خشونت استفاده کنین.

3. با مثبت اندیشی می تونین روابط عمیق تری داشته باشین.
شمام جذب آدمایی که اندیشه مثبت بیشتری دارن، نمی شین؟ به چه دلیل انسانایی که صاحب تفکر مثبت هستن روابط عمیق تری با بقیه ایجاد می کنن و رابطه گرفتن با اونا آسانتره.

4. با مثبت اندیشی برنامه ریزی بهتری واسه زندگی داشته باشین.
وقتی ذهنتون از افکار منفی و غیرضروری پاک شه، مطمئنا افکارتون منظم تر می شن که تاثیر این در فعالیتا و کارای روزمره شما مشخص می شه.

در آخر هم حاصل مثبت اندیشی شما سازمان یافتگی بهتر فضا و محیط زندگی تونه. وقتی مثبت فکر می کنین، انرژی بیشتری دارین و کارای خود رو بهتر و منظم تر انجام می دید. فردی که تفکر مثبت داره کمتر دچار پریشونی و بی برنامگی می شه.

5. با مثبت اندیشی بهتر به اهداف خود برسین.
با تفکر مثبت شما روی راه حل متمرکز میشید و وقت و انرژی خود رو صرف احساسات منفی نمی کنین. حذف احساسات منفی انرژی تمرکز شما رو روی کاراتون زیاد کرده و سریعتر به هدفتون می رسین.

تاثیرات مثبت اندیشی

حتما بخونین: 6 اخلاق سمّی که آدما رو از شما می راند​
6. با مثبت اندیشی قدرت تمرکز خود رو بلا ببرین

وقتیکه مثبت اندیش باشین قدرت تمرکزتون رو چیزی که میخوایید و هدفی که دارین بالاتر میره و باعث میشه که دیگه به حواشی، نویزها، منفی بافیا، و کلا هر چیزی که بوی غم و اندوه میده یا براتون ناامیدی به بار میاره و حواستون رو پرت میکنه، کاری نداشته باشین. یعنی آزاد میکنین، هر چی که اذییتون میکنه و باعث میشه اعتماد به نفس و عزت نفستون رو ازتون بگیره. عکسش هم صادقه، یعنی زمانیکه انرژی و اعتماد به نفستون پایین باشه دیگه نمی تونین رو نقاط مثبت زندگیتون تمرکز کنین و به چیزی که میخوایید برسین. پس در این بین فقط داشتن روحیه بالا و تفکر مثبته که شما رو از این دالون فکری بیرون میاره و به سر منزل مقصود میرسونه.

7. با مثبت اندیشی شانسای جادویی زندگی خود رو بیشتر کنین

تا زمانیکه بنا منفی بافی و غر زدن و نق و نوق کردن داشته باشی، هیچوقت نمیتونی نیمه پر لیوان رو ببینی. همینجوری میشه که هر جا میری بدشانسی پشت سرت میاد، هر جا میرسی مشکلاتت ازت جلوتر اونجا اتراق کرده و بدبیاری پشت بدبیاری و به قول معروف: به دریا میرسی، خشک میشه. اما همینکه دیدگاهت تو عوض میکنی و روی نکات مثبت زندگیت تمرکز میکنی، دیگه انگار دنیا برات رنگه دیگه ست. دیگه فقط نیمه پر لیوان رو میبینی و از آسمون واست طلا میباره و دست به خاکستر میزنی طلا میشه. مثبت اندیشی این رو بهت یاد میده مشکلات در زندگی آدما ابدی و همیشگی نیستن و هر چالشی تو زندگی یه حکمتی داره و شک نداشته باشینً راه حلی براش پیدا میشه. وقتیکه مثبت باشی به خودت میگی اینم یه خوان دیگه هست که من حتما ازش با موفقیت عبور می کنم. یه آدم مثبت رو زندگی خودش سواره و مهندس زندگی خودشه. پس شعارش اینه: یا راهی پیدا می کنم یا راهی می سازم.

8. با مثبت اندیشی اعتمادبه نفس خودرا بالاببرید

خود باوری یکی دیگری از نشونه ها و اثرات مثبت اندیشی در فرده. مثبت اندیشی رابطه مستقیمی با اعتماد به نفس شما داره. وقتیکه مثبت اندیش باشی اعتماد به نفس شما بالا میره و این باعث میشه که به خودت و تواناییهات اعتماد و باور داشته باشی. و به خودت بگی: این منم که لایق رسیدن به تموم هدفهام در زندگی هستم، این منم که از پس هر چالشی تو زندگیم برمیام و به اوج آرزوهام تو زندگی میرسم. شک نداشته باشینً زمانیکه شما اینجور تصوراتی از خودت داری تموم آدمهای دور و برت هم مجبور میشند که مثل تو فکر کنن و باهات هم باور باشن.

حتما بخونین: چیجوری میلیاردر شیم؛ 7 راه حلی که با اون می تونین پول پارو کنین

9. با مثبت اندیشی فردی بااراده میشید

مثبت اندیشی این خاصیت رو داره که در موتور اراده تو روشن میکنه و برنامه نویسی شو طوری انجام میده که تا زمانیکه به هدفی که تعیین کردی و زندگی رویایی که میخوای داشته باشی نرسی از حرکت بازنمی ایسته. همه عزمتو جزم میکنه تا به جایی که تعیین کردی برسی. تلخی و شکستا تو رو متوقف نمیکنه و بر عکس دیدت رو بازتر میکنه ومسیر رو واست هموارتر میکنه.

10. با مثبت اندیشی میتونی علایق و استعدادهای خود رو کشف کنی

با داشتن یه ذهن مثبت میتونی علایقت رو کشف کنی و با تمرکز روی اونها شانس موفقیتت رو افزایش بدی. وقتیکه کار مورد علاقه تو با تموم شور و اشتیاق و هیجان درونت انجام میدی، انرژی مثبتی طرف کائنات میفرستی که زمین و زمان دست به دست هم میدن تا هرچی که بخوای (((همان))) بشه و تسلیم امر تو میشن.

11. با مثبت اندیشی تبدیل به اسطوره میشی

وقتیکه مثبت اندیش باشی، اعتماد به نفست بالا میره همین باعث میشه که به خود باوری برسی، وقتیکه خودتو بشناسی و باور داشته باشی پس به علایق و تواناییهات هم باور پیدا میکنه و با شور و گرما و هیجان درونیت واسه رسیدن به هدفات سعی میکنی. و آخر قصه اینه که وقتیکه در آخر سربلندی بهش چیزی که میخواستی رسیدی تبدیل میشی به یک اسطوره در جمع خونواده و دوستان و آشنایان و هر کسی که تو رو میشناسه و از خطرات و خاطراتت خبر داره. اینجویه که میشی نقل محافل میشی الگوی عمل واسه بقیه، همه بین پیشت تا ازت مشاوره بگیرن همه ازت میپرسن: تو چی کار کردی ما هم (((همان))) کار رو انجام بدیم. پس میشی یه الگو، یه مشاور، یه معلم، و یا شایدم یه رهبر.

حتما بخونین: افزایش درآمد با 8 راه حلی که جیب تون رو پر پول می کنه

معیارهای انتخاب همسر​
جمع بندی مثبت اندیشی:

تو تقدیرت نوشته هرچی خواستی، پس خوب باش و خوب بخواه
دیگه احتیاجی نیس که بخوام خیلی توضیح بدم. نتیجه کلی همه موارد بالا که مفصل در موردش حرف زدیم نهایتش همین میشه. وقتیکه در آخر آرامش و تمرکز خدا رو به خاطر داشته هات شکر کنی و روی نقاط مثبت زندگیت تمرکز کنی با وفور نعمت در زندگیت روبرو میشی، به خودباوری میرسی، علایقت رو کشف میکنی، واسه زندگیت هدف گذاری میکنی، با شور و هیجان به سمتشون میری و به دستشون میاری و تبدیل به موجودی افسانه ای میشی. دیگه لازم نیس همه بدبیاریا و تقصیراتت رو بندازی گردن سرنوشت و تقدی و نصیب و قسمت و اینجور چیزا. تقدیر همه چیز دست خودته، اینو باور کن.