حملات تروریستی اسپانیا باعث شده سهام خطوط هوایی، هتل ها و سازمان های مسافرتی سقوط کنه.

ایندیپندنت نوشت:

ترس سهامداران وارد شاخص سهام بلو چیپ لندن هم شد که کاهشی ۰/۸۶ درصدی یا ۶۳.۸۹ واحد به ۷.۳۲۳.۹۸ واحد داشت.

«دیوید مدن» تحلیلگر بازار از شرکت سی ام سی مارکتس، می گوید:

اتفاق تراژیک بارسلونا سهام مربوط به توریسم رو هم لرزاندهه.

اون در ادامه می گوید که وقتی اتفاق هایی مثل این به اتفاق می پیوندند، سهامداران به این فکر می کنن که تاثیری منفی روی توریسم هم می ذاره یا نه و همین مسئله باعث می شه شرکت های فعال در میدون سفر و اقامت فشار این مسئله رو حس کنن.

حمله کاتالونیا

شرکت ای آی جی که صاحب بریتیش ایرویزه، یکی از بدترین موقعیت های سهام رو داشت که با کاهشی قابل توجه روبه رو شد و سازمان سفر تی یوآی و ایزی جیت که یه خط هوایی کم هزینه س هم تماشاگر سقوط ارزش سهامشان بودن.

بریتیش ایرویز

این تراژدی در عین حال روی قیمت سهام هتل های اینترکانتیننتال موثر بود. سهام شرکت مرلین انترتینمنت با سقوط ۳.۹ واحدی به ۴۶۰.۵ واحد رسید و این به خاطر ترس از کاهش تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه های توریستی اصلی این شرکت مثل آلتون تاورز و لاندن ای بود.

حامل های سراسر قاره هم کاهش شاخص های اروپایی شون رو به ثبت رساندند و این باعث شد سی ای سی۴۰ فرانسه ۰/۶۴ درصد، دکس آلمان ۰/۳۱ درصد و ای بکس اسپانیا ۰/۵۶ درصد کم شه. سهام های دیگه در اف تی اس ای ۲۵۰ مثل توماس کوک و ویز ایر هم تماشاگر کاهش های به ترتیب ۰.۶ امتیازی و ۱۶ امتیازی بودن. شاخص دسته دو لندن هم روز خود رو با کم شدن ۱۴۶.۶۲ امتیازی به پایان برد. این در حالیه که در بازار ارز، پوند تقریبا ۰/۲ درصد مقابل دلار سقوط کرد و به ۱.۲۸۴ دلار رسید و کاهشی۰/۳ درصدی مقابل یورو داشت و با ۱.۰۹۳ ثبت شد.

مطلب مشابه :  تم تولد دخترانه : دنیای زیبا و لطیف دختر بچه ها

در همین حال، داده های به ثبت رسیده در روز جمعه به وسیله فدراسیون غذا و نوشیدنی بریتانیا نشون می دهد سقوط استرلینگ باعث شده کمبود تجارت غذا و نوشیدنی بریتانیا در نیمه اول سال جاری بسیار شدید تر شه و این در حالیه که فروش صادرات ماهی و چند نوشیدنی زیاد شد و باعث شد صادرات کل به رکوردی ۱۰.۲ میلیارد پوندی دست پیدا کنه.

دیدگاهتان را بنویسید