اعضای کمیته فنی سرمایه گذاری گردشگری اصفهان با تاسیس ۱۳ اقامتگاه بوم گردی جدید در استان موافقت کردن.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان روز ۱۳ آذر ماه ۹۶ در آخر نشست کمیته فنی سرمایه گذاری گردشگری استان از موافقت اعضا با تاسیس ۱۳ اقامتگاه بوم گردی جدید در این استان خبر داد.

«فریدون الله کمک» مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان در آخر هشتمین نشست کمیته فنی سرمایه گذاری گردشگری این اداره کل اضافه کرد:

با در نظر گرفتن سیاست اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در گسترش متوازن گردشگری در پهنا استان از یه سو و از طرف دیگه پیشرفت اقتصاد دهاتی استان با در نظر گرفتن بروز خشکسالی در بخش کلی ای از استان، تلاش کرده ایم با پیشرفت کمی و کیفی اقامتگاه های بوم گردی در روستاها و شهرهای کوچیک استان، علاوه بر پیشرفت اقتصاد بومی مبنی بر گردشگری، به حفاظت از خرده فرهنگ های جوامع کوچیک هم در مناطق کوچیک دهاتی فکر کنیم.

ایشون در مورد تصمیمات هشتمین نشست کمیته فنی سرمایه گذاری گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان گفت:

در این نشست از کل طرح های پیشنهادی، با تاسیس ۱۳ اقامتگاه بوم گردی در روستاهای شهرستان های منطقه شرق اصفهان، خمینی شهر، شاهین شهر و میمه، نجف آباد، فریدون شهر، گلپایگان و خوروبیابانک موافقت شد.

الله کمک اضافه کرد:

در این نشست موافقت ابتدایی تاسیس یه کمپینگ عشایری در روستای «مروک» از توابع شهرستان «سمیرم» هم طبق پیشرفت گردشگری عشایری در جنوب استان صادر شد.

هم اینجور در ادامه این نشست «حمید امینی» معاون سرمایه گذاری و طرح های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره جلو تازی استان اصفهان در تاسیس اقامتگاه های بومگردی در سطح کشور اضافه کرد:

در نیمه اول سال ۱۳۹۶ استان اصفهان با فعالیت ۲۰۸ اقامتگاه بوم گردی، رتبه اول کشور رو در این مورد به خود اختصاص داده.

در این در حالیه که تا آخر آبان ماه امسال این تعداد به ۲۳۰ عدد اقامتگاه فعال زیاد شده و تلاش داریم این تعداد رو در کوتاه ترین زمان ممکن به ۳۰۰ عدد در پهنا استان اصفهان افزایش بدیم.

مطلب مشابه :  تالاب هامون خشک شد

دیدگاهتان را بنویسید