تایلند عزمشو جزم کرده واسه مواظبت از یکی از شلوغ ترین جزیره ها توریستی خود ورود گردشگران رو به این منطقه ممنوع اعلام کنه.

مقاله در رابطه:

۶ ساحل زیبای تایلند

جزیره ی کو تاچای «Koh Tachai» در دریای آندامان که در چند سال گذشته تماشاگر ورود زیادتر از اندازه گردشگران بوده، به خاطر جلوگیری از تاثیران منفی گردشگری و مواظبت از سواحل و صخره های مرجانی به روی گردشگران بسته می شه.

جزیره ی «Koh Tachai» که در پارک ملی معروف و جهانی «سیملان» در جنوب غربی تایلند هستش از تاریخ ۱۵ دسامبر و تا مدت نامعلومی پذیرای گردشگران خارجی و داخلی نخواد بود.

کوه تاچای

موقعیت ایده آل این جزیره کوچیک با سواحل شنِ سفید و صخره های مرجانی خوشگل، اون رو به یکی از محبوب ترین جزیره ها گردشگری به خاص واسه گردشگران چینی بدل کرده اما این حجم قابل توجه از گرشگران موجب تهدید جدی منابع طبیعی و محیط زیست شده.

«تونیا نتیتاماکول» دبیر کل دپارتمان پارک های طبیعی، زندگی وحش و حفاظت از منبع طبیعی تایلند در این باره گفت:

ما مجبوریم جزیره رو واسه به خاطر زنده کردن محیط زیست جزیره و دریا به روی گردشگران ببندیم، قبل از این که میان خسارات وارده به منابع طبیعی این منطقه غیرقابل جبران شه.

کشور تایلند به عنوان یکی از جاذبه های معروف گردشگری جهان از حضور زیادتر از اندازه توریست رنج می برد و هر سال تماشاگر افزایش تعداد گردشگران از کشور چین و بقیه مناطق دنیاس.

طی سال گذشته ی میلادی در کل ۳۰ میلیون گردشگر خارجی از کشور تایلند دیدن کردن و مسئولان گردشگری این کشور پیش بینی می کنن امسال هم رکورد جدیدی در میدون جذب گردشگر خارجی ثبت شه.

مطلب مشابه :  تبریز، بهترین نقطه واسه رصد طولانی ترین ماه گرفتگی قرن

صنعت گردشگری حدود ۱۰ درصد از تولید ناخالص ملی تایلند رو به خود اختصاص می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید