به خاطر جذب گردشگر به شهر تبریز، جاذبه های تاریخی، ورزشی و فرهنگی این شهر به محصول گردشگری تبدیل شد.

محمد محب خدایی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:

تبریز ۲۰۱۸ اتفاق بزرگ و جامعیه که رویدادهای کوچیکتری در دل خود داره و این مناسبت ها وقتی در تقویم گردشگری کشور قرار می گیرند و بعد در تقویم بین المللی گردشگری، می تونن ایجاد سفر می کنن.

اون در جواب به این سئوال که قراره چه کارای موندگاری در طرح تبریز ۲۰۱۸ انجام شه تا محدود به رویدادهای گذرا در طول این سال نباشیم، جواب داد:

واسه رسیدن به این منظور، ترکیب ساختاری معاونت گردشگری رو هم از ان رو به اون رو کرده و تلاش کردیم تا با طرح موضوع «هر گردشگر» بیشتر از یه اتفاق، مفاهیم و بینش به گردشگری رو هم از ان رو به اون رو کنیم.

:

شهر گردشگر ساختار فکری ما رو نسبت به گردشگری تغییر میده و این موضوع واسه تبریز در سال ۲۰۱۸ میلادی با جدیت تموم در دستور کار قرار داره.

محب خدایی گفت:

واسه اجرا و برگزاری جشن های آیین و برنامه های شب های تبریز هم با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هماهنگ شدیم و در این مورد همکاری زیادی داریم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:

علاوه بر اینکه مسابقات والیبال آسیایی ۲۰۱۸ رو هم که میزبانی اون بردوش ایرانه هم با همکاری وزارت ورزش و جوانان در شهر تبریز برگزار می کنیم.

آیین گشایش رسمی اتفاق گردشگری «تبریز ۲۰۱۸» روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت در شهر تبریز با حضور و سخنرانی حسن روحانی رئیس جمهوری اجرا می شه، ۴۳ مهمون خاص از کشورای ترکیه، جمهوری آذربایجان و نخجوان، پاکستان، افغانستان، بنگلادش، اندونزی، عراق، ازبکستان، تاجیکستان، قزاقستان، ارمنستان، بلغارستان و سوئیس هستن.

مطلب مشابه :  گیرنده های VEGF

در آیین افتتاحیه این اتفاق فراملی، دبیرکل اکو و نمایندگان ارشد یونسکو، جایکا و آیسسکو در ایران حضور داره.

دیدگاهتان را بنویسید