یه دستگاه جدید به بازماندگان کسائی که از دنیا رفته ان، اجازه میده تا به جای نگه داشتن خاکستر اون ها تو یه کوزه، به اون زندگی بخشیده و به یه درخت تبدیل کنن.

فناوری Bios Incube که به وسیله شرکت Bios Urn ساخته شده، یه انکوباتوره که بر تولید درختان از خاکستر آدم نظارت کرده و اون ها رو در خونه بازماندگان پرورش می دهد.

به گفته شرکت سازنده، این ایجاد به افراد اجازه می دهد مردگان خود رو از راه طبیعت به زندگی برگردانده و یه خاطره زنده از اون ها بسازن.

دستگاه Bios Incube یه گلدان براق سفید رنگ با ارتفاع ۷۶ سانتیمتر و قطر ۳۳ سانتیمتره. این گلدان با کوزه زیست تخریب پذیر Bios Urn همکاری کرده و به یه اپلیکیشن گوشی موبایل وصل می شه. هر چند این کوزه بیشتر از یه ساله که به بازار وارد شده، دستگاه Incube اما یه محصول جدید واسه افرادیه که می خواهند درختشان در کنارشون و نه در جنگل کاشته شه.

کوزه ی Bios Urn یه بسته استوانه ای تقریباً کوچکه که دانه و خاک در اون روی خاکستر فرد مرده قرار گرفته. کل این کوزه در نیمه ی بالایی Incube قرار می گیرد و از پایین و دور و بر با خاک ساپورت می شه. کوزه از کاغذ، کربن و سلولز ساخته شده و پس از جدا سازی شدن، خاکستر داخل اون با خاک و ریشه درخت ترکیب می شه.

محیط خارجی گلدان Incube که با یه مانع از خاک جدا می شه، مخزن آبی قرار داره که تا سه گالن آب برابر ۱۱/۴ لیتر رو نگه می داره. یه پمپ آب در پایین گلدان قرار داشته و یه حسگر و آب پاش هم در بالای اون قرار داره. آب از راه یه درگاه به لبه گلدان هدایت می شه. سه گالن آب ذخیره می تونه تا ۲۰ روز واسه گیاه کافی باشه.

مطلب مشابه :  ارتباط پایدار

حسگر به نظارت بر رطوبت پرداخته تا از انتقال آب کافی به درخت، رسانایی خاک واسه اطمینان از برخورداری درخت از کود کافی و دمای خاک مطمئن شه. این حسگر هم اینکه شرایط محیطی مثل قرار گرفتن در برابر نور خورشید، دما و رطوبت رو هم بررسی می کنه. حسگر نامبرده از پیش برنامه ریزی شده تا از نوع درختی که مواظبت می کنه و نیازای اون، آگاهی داشته باشه.

حسگر به طور بی سیم همه ی اطلاعات جمع بیاری شده رو از راه وای فای به اپلیکیشن گوشی موبایل می فرستد.

دیدگاهتان را بنویسید