پارک موضوعی «خیابون سسمی» در پنسیلوانیا، روز ۲۸ آوریل، واسه سی و هشتمین فصل خود بازگشایی می شه؛ اما این بار این پارک رنگ و شمایل جدیدی به خود گرفته.

«Sesame Place»، تنها پارک موضوعی که به شکل انحصاری به سریال محبوب کودکان، یعنی «خیابون سسمی» (خیابون کنجد) اختصاص داده شده، اولین پارک موضوعی دنیاس که به عنوان یه مرکز رسمی اوتیسم انتخاب شده.

این پارک تفریحی موجود در لانگرن، پنسیلوانیا، از طرف هیئت بین المللی استانداردهای اعتباربخشی و آموزش دائمی (IBCCES) مفتخر به این عنوان شده. این هیئت، به طور رسمی، گواهینامه ی بین المللی اوتیسم صادر می کنه و با همکاری مقصدهای مسافرتی، اقدام به ایجاد مکانی امن واسه مبتلایان به اوتیسم می کنه.

مسئولین این پارک اعلام کرده ان که این پارک، به دلیل آموزش هایی که به کارکنانش داده تا اون دسته از بازدیدکنندگانش رو که گرفتار به اوتیسم هستن به درستی هدایت کنن و به موضوعاتی توجه کنن که شامل آگاهی حسی، مهارت های ارتباطی و مهارت های حرکتی باشه، موفق شد به این افتخار نائل آید.

خیابون سسمی

این پارک موضوعی که دارای ۲۵ جاذبه به همراه سه نمایش زنده و روزانه س، هم اینکه دارای دو اتاق آروم با نورپردازی قابل تنظیمه که مختص مبتلایان به اوتیسمه؛ این اتاق ها یه راهنمای حسی واسه بازدیدکنندگان ایجاد می کنه تا بتونن طبق این که هر شرایط چیجوری می تونه بر پذیرش حسی اون ها تاثیر بزاره، تصمیم بگیرن که از کدوم جاذبه ها بازدید کنن.

این اقدام که به مناسبت آوریل، ماه ملی باخبر شدن از اوتیسم در آمریکا، انجام شد پارک سسمی رو هم تراز با سازمانی هایی مثل «کارگاه سسمی» (Workshop Sesame) قرار می دهد که از راه برگزاری اتفاق «حیرت زدگی های همه ی کودکان رو ببینیم» (See Amazing in All Children) به دنبال افزایش آگاهی در بین مردمه.

مطلب مشابه :  فرهنگ و سنت، میانگین دما، صنایع دستی، و

در سال ۲۰۱۷ که «خیابون سسمی» اولین کاراکتر گرفتار به اوتیسم خود رو که یه دختر بچه ی ۴ ساله با موهای قرمز و چشم های سبز به نام جولیا بود، معرفی کرد تبدیل به تیتر روزنامه ها شد.

دیدگاهتان را بنویسید