دانلود پایان نامه

اعضای هیئت رئیسه شورای جهانی صنایع دستی در سفری دو روزه به تبریز پتانسیل های این شهر رو در بخش ی تولید فرش دستباف آزمایش و تبریز رو به عنوان نامزد شهر جهانی فرش در سال 2015 انتخاب کردن.

هر چیزی که درباره تبریز باید بدونین

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فرش دستباف تبریز در جریان بازدید اعضای شورای جهانی صنایع دستی از تالار فرش عمارت شهرداری تبریز گفت:

500 هزار نفر مستقیما و غیرمستقیم از این هنر دستی درآمد کسب می کنن و یکی از ارزشمندترین و مهمترین هنرهای صنعت تبریز حساب می شه که بیشتر از 80 درصد ارزش افزوده داره.

اسماعیل چمنی با بیان اینکه فرش دستبافت تبریز فرشی منحصر به فرد و در دنیا بی نظیره، ادامه داد:

فرش تبریز جایگاهی جهانی داره و در معرفی تاریخ و فرهنگ این شهر خیلی موثره.

ایشون با اشاره به پرونده ثبت جهانی فرش دستبافت تبریز گفت:

با همکاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی پیگیر پرونده ثبت جهانی فرش دستبافت تبریز هستیم و با امید به اینکه این پرونده هر چی سریعتر به نتیجه برسه.

:

نامگذاری یه روز به نام فرش دستباف در تقویم بسیار مهم و مهمه و با امید به اینکه این موضوع به زودی عملی شه.

چمنی هم اینکه گفت:

نبود مدیریت واحد در فرش دستبافت تبریز یکی از دیگر مشکلات این عرصه س که مدیریت فرش شهر تبریز باید به شکل واحد اجرا شه که فقط در این صورت در بخش معرفی و صادرات این اثر برجسته به نتیجه می رسیم.

ایشون اعلام کرد:

هرچند فرش تبریز در سطح جهانی معرفی شده، اما باید به عنوان یه میراث جهانی در فهرست آثار جهانی سازمان یونسکو هم ثبت شه و این سفر هیئت رئیسه شورای جهانی صنایع دستی به تبریز واسه آزمایش فرش دستبافت، معرفی فرش دستباف تبریز در سطح جهانی رو محقق تر می سازه.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید