دانلود پایان نامه

به گفته «سید عباس عراقچی» تاخیری که در مورد تحویل هواپیماها هست به مذاکراتی که بین ایران ایر و ایرباس و بوئینگ در جریانه مربوط می شه که این مذاکرات هنوز به آخرسر نرسیده.

«سید عباس عراقچی» گفت که معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با بیان اینکه هم ایرباس و هم بوئینگ هم زمان از وزارت خزانه داری آمریکا درخواست مجوز فروش این هواپیماها رو به ایران کرده بودن، گفت که طبق برجام دولت آمریکا موظفه که این مجوزها رو بده چون بخشی از تحریم های اولیه س.

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه مشکل کلی تاخیر در فرستادن این مجوزها بود که صادر شده، ادامه داد که تحویل هواپیماها به ایران به شرط اینه که مذاکرات دوجانبه بین ایران ایر و ایرباس و بوئینگ هم به آخرسر برسه.

عراقچی با بیان اینکه مذاکرات این موضوع مفصل و پیچیدهه و ابعاد زیاد فنی و حقوقی رو در بر می گیرد که در حال اجراه، یادآوری کرد:

دوستان ما در هواپیمایی امیدوار هستن که اولین هواپیماها به ایران وارد شه.

ایشون در جواب به این سئوال که مصوبات مجلس نمایندگان آمریکا تا قبل از امضای رئیس جمهور، نقض برجام حساب می شه یا نه، جواب داد که نه، این ها وقتی که بخواد اجرائی شه نقض برجام حساب می شه.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه با بیان اینکه طبق برجام رئیس جمهور آمریکا متعهده که جلوی اینجور مصوباتی رو بگیره، گفت که اگه تحریم جدید هسته ای بخواد بر ایران برقرار شه، رئیس جمهور آمریکا متعهده که طبق برجام اون ها رو وتو کنه.

مطلب مشابه :  تخریب معبد ۲۰۰۰ ساله پالمیرا به وسیله داعش

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با بیان اینکه تا الان موردی نداشته ایم که پیشنهاداتی که نمایندگان کنگره ارائه می کنن به مرحله تصویب قانون برسه که رئیس جمهور بخواد وتو کنه، گفت:

تا الان این موضوعات در همون مراحل ابتدایی منتفی شده ان یا همون جا گیر کرده و هنوز به آخرسر نرسیده.

دیدگاهتان را بنویسید