دانلود پایان نامه

بوئینگ تا یه ماه آینده ۲ فروند هواپیمای۷۷۷ تحویل ایران ایر میده.

یه منبع آگاه با اشاره به قرارداد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بوئینگ ، واسه خرید ۸۰ فروند هواپیما گفت: به احتمال زیاد شرکت بوئینگ تا یه ماه آینده ۲ تا سه فروند هواپیمای ۷۷۷ رو تحویل شرکت ایران ایر میده.

با در نظر گرفتن قرارداد شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بوئینگ ، واسه خرید ۸۰ فروند هواپیما با در نظر گرفتن شرایط پیش اومده قراردادهای سایرشرکتای هواپیمایی با بویینگ مثل ترکیه و شرایط کشورش تغییراتی در قرار داده های این شرکت با ایران ایجاد شده که طی اون به احتمال زیاد شرکت بوئینگ تا یه ماه آینده ۲ تا سه فروند هواپیمای ۷۷۷ رو تحویل شرکت ایران ایر میده.

قرار بود این هواپیما به شرکت هوایی «ترکیش ایرلاین» تحویل شه، اما این شرکت ازخرید اون بیخیال شد

یه منبع آگاه یادآورشد:

با در نظر گرفتن اینکه در قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیما از بوئینگ ۳۰ فروند از این هواپیماها مدل ۷۷۷ه، بنابر این شرکت بوئینگ اعلام کرده که این هواپیما رو به ایران ایر تحویل میده.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ یه هواپیمای پهن پیکر تجاری دو موتورهه و می تونه در مسافتای طولانی بیشتر از ۱۷ هزارکیلومتر پرواز کنه که قراره از این هواپیما ۱۵ فروند ۳۵۰ نفره و ۱۵ فروند دیگه ۳۹۰ نفره به ایران ایر تحویل شه.

با ورود این هواپیماها به ناوگان هوایی ایران ایر ظرفیت صندلی این شرکت بیشتر از ۱۱ هزار و ۱۰۰ صندلی افزاشی پیدا میکنه و در این قرارداد ایران ایر ۵۰ فروند دیگه از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ با ظرفیت ۱۳۰ مسافر باریک پیکر رو تو یه دوره ۱۰ ساله از بوئینگ تحویل بگیره.

مطلب مشابه :  اصول اساسی در پرورش خلاقیت

اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل در باره تحویل این هواپیما به ایران گفت:

اولین هواپیما از ۸۰ فروند هواپیمایی که ایران ایر با بوئینگ بر سر خرید اونا به توافق رسیده، تا یه ماه آینده وارد ناوگان هوایی ایران ایر می شه.

در قرارداد ایران ایر با شرکت ایرباس که در سال گذشته به امضا رسید قراره ۱۰۰ فروند هواپیما از این شرکت به ایران ایر تحویل شه و تا الان ۳ فروند اون به این شرکت تحویل شده.در قرارداد ایران ایر با شرکت ایرباس که در سال گذشته به امضا رسید قراره ۱۰۰ فروند هواپیما از این شرکت به ایران ایر تحویل شه و تا الان ۳ فروند اون به این شرکت تحویل شده.

دیدگاهتان را بنویسید