رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: بزرگ ترین آب انبار کشور در مرکز شهر نیشابور در حال تخریبه ولی به دلیل نبود وجود بودجه واسه این اثر گران قدر توانایی بازسازی اون رو نداریم.

«مهدی کوثری» رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور امروز در نیشابور بیان کرد که بزرگ ترین آب انبار کشور در مرکز شهر نیشابور در حال تخریبه ولی به دلیل نداشتن بودجه واسه این اثر گران قدر توانایی بازسازی اون رو نداریم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیشابور گفت که این آب انبار که در اول بازار نو نیشابور که این روزا به عنوان بازار طلافروش ها شناخته می شه قرار داره، در اختیار بخش خصوصی بوده و مجوزهای بازسازی اخذ شده ولی به دلیل وجود پول و پله و سرمایه هنوز روند بازسازی اون شروع نشده.

ایشون تأکید کرد که این بنای تاریخی در دوره قاجار ساخته شده و با بنایی به مساحت هزار مترمربع، مرتفع ترین و بزرگ ترین آب انبار کشور از نظر آبدهیه و در صورت نبود تأمین اعتبار ضرر جبران ناپذیری به کشور در بخش بناهای تاریخی وارد می شه.

کوثری گفت که این فضا با در نظر گرفتن اینکه در مرکز شهر قرار داره می تونه به یکی از جای های اصلی بازدید گردشگران تبدیل شه.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیشابور اضافه کرد:

هم اینکه حموم مرمر هم در اول بازار سرپوش نیشابور که مربوط به عهد صفویهه دچار تخریب های زیادی شده و چون در اختیار سازمان اوقاف و امور خیریهه نیازمند همکاری این سازمان هستیم.

که شهرداری نیشابور دو سال پیش با سازمان اوقاف توافق نامه ای واسه تحویل گرفتن این بنای تاریخی و بازسازی اون امضا کرد ولی تا الان این اتفاق انجام نشده. نمونه دیگه اون بنای رباط شاه عباسی بوده که در حال تخریبه و نیاز به همکاری بین دستگاه های شهرستان نیشابور داره.

دیدگاهتان را بنویسید