دانلود پایان نامه

 

انتخاب شغل و مشکلات مربوط به اون :

از نظر هاپاک (1997) وقتی که مردم عاقلانه واسه انتخاب شغل عمل نمی کنن شکست اونا رو در این کار میشه به یکی از دلایل سه گانه مربوط دونست : اطلاعات کم درباره خودشون، لایق نبودن اطلاعات درباره مشاغل ، ناتوانی در تفکر و داشتن اندیشه روشن. ناتوانی در روبه رو شدن با حقایق یکی از شکل های جور واجور ناتوانی در تفکر و داشتن اندیشه روشنه (اردبیلی،1387).

گاتفردسون عقیده داره نوجوانان هنگام اراده کردن شغلی با سه مشکل روبه رو هستن : الف- اطلاعات محدود : نوجوون تمایل داره که اطلاعات کمی در مورد شغلی که گرایشی به اون نداره، داشته باشه. ب – کسب اطلاعات به شکل نادرست : بعضی از نوجوانان بجای اینکه خودشون به دنبال کسب اطلاعات باشن، منتظرن تا اطلاعات رو خود به خود دریافت کنن. اونا معمولا اطلاعات شغلی رو از خونواده، دوستان و محیط کار بدست میارن. پس بیشتر با کمبود اطلاعات درباره چگونگی انتخاب مشاغل روبه رو هستن. ج – انتخاب ناجور : بعضی وقتا نوجوانان انتخابای شغلی نامناسبی دارن که با روند صلح (این واژه به معنی کاهش آرزوها با واقعیات بیرونیه) همخوانی نداره (شفیع آبادی، 1392).

مشکلات شغلی می تونه از عوامل جور واجور نشأت بگیره که ممکنه از ابعاد داخلی مثل تفکر غلط و یا ابعاد خارجی مثل عوامل فردی و اجتماعی سرچشمه گرفته باشه. یکی از مشکلات ممکن خانواده س که انتخابای شغلی مراجع رو محدود می کنه (زونکر،2006 ترجمه نظری،1388).

انتخاب شغل به یه مشکل پایدار واسه علم آموزان در جامعه معاصر تبدیل شده. گرایشات والدین تنها عامل اثر گذار در انتخاب شغل علم آموزانه. بیشتر وقتا، پدر و مادر با در نظر گرفتن تمایلات شخصی خود، فرزندان خود رو تحت فشار قرار میدن تا مشاغلی رو انتخاب کنن که هیچ گونه توانایی لازم رو واسه گرفتن اون دارا نیستن. اگه این اتفاق بیفته، نتیجه اون نا امیدی و بی کفایتیه که نارضایتی شغلی رو به دنبال داره و در دراز مدت باعث بحران اقتصادی ملی می شه (یورو و همکاران،2012).

مطلب مشابه :  دانلود پایان نامه درباره دفاع مشروع

انتخاب شغل از نظر فردی و اجتماعی با مشکلات مختلفی روبرو شدن. بعضی امشکلات انتخاب شغل به خود فرد مربوط می شه و گروه دیگری از مشکلات از طرف جامعه – به معنی عام – به وجود میاد. تایلر(1961) بی تصمیمی رو یکی از مشکلات انتخاب شغل می شمارد. به نظر تایلر چار عامل باعث بی تصمیمی و دودلی فرد در انتخاب شغل هستن. اول اینکه گفتار و خواهان خونواده و دوستان می تونه بی تصمیمی و دودلی فرد رو در انتخاب شغل باعث شه. اگه تمایلات و خواسته والدین با رغبتای فرد مغایرت داشته باشه فرد در انتخاب شغل دودل هستش. دوم اینکه طرز تلقی فرد نسبت به شغل خاصی ممکنه مشکلاتی رو در مناسب دچار دودلی کنه. ارزش اجتماعی شغل و حرفه هم ممکنه فرد رو در انتخاب دچار شک کنه. سوم اینکه بی تصمیمی و دودلی در انتخاب ممکنه زائیده تساوی در استعدادهای فردی باشه. رابعا آدم ممکنه بر اثر نبود یادگیری و هم محدود بودن فرصتا دچار شک و دودلی شه (شفیع آبادی،1389).

جوانان ممکنه با مشکلات زیادی واسه انتخاب شغل روبه رو شن که بعضی از اونا یعنی : زور واسه انتخاب شغل پدر طبق آداب و رسوم و قیود اجتماعی، نبود درک درست وجود پیچیده جامعه، اثر پذیری از تجارب عاطفی و خواسته های سطحی و نبود آگاهی والدین در مورد راهنمایی فرزندان (گینزبرگ و همکاران، 1951 به نقل از شفیع آبادی،1392).

بلوغ حرفه ای با اعتماد به نفس و بی تصمیمی شغلی با نبود اعتماد به نفس ربط داره (کوماندرا و همکاران، 2011).

مشکل در خود مفید بودن می تونه به دست دست یا دوری از اراده کردن شغلی ختم شه. خود مفید بودن یه صفت واحد یا ثابت نیس بلکه بیشتر یه سری از باورها درباره یه بعد عملکردی خاصه و وقتی تقویت می شه که موفقیت در بعد کارکرد تجربه شه. اینطوری وقتی که فرد شکستای تکراری رو تجربه می کنه، خود مفید بودن ناتوون می شه. یکی از مشکلات ممکن موقعیت خانواده س که انتخابهای شغلی فرد رو محدود می کنه. انتخاب شغل ممکنه از اهداف خونواده نشأت بگیره و اهداف خونواده ممکنه در اختلاف با تمایلات و خواسته های فرد باشه (زونکر،2006 ترجمه نظری،1388).