بهترین زمان سفر به برلین؛ شهر یادبود هولوکاست در آلمان

بهترین زمان سفر به برلین، پایتخت روشنگر تاریخ کشور آلمان، طبق آب و هوا و فصول جور واجور، چه وقتی از ساله؟ 

مقاله های در رابطه:

  • بهترین زمان سفر؛ کی، کجا بریم؟
  • دیدنیای برلین، پایتخت آلمان (قسمت اول)

کشور انگلستان از لندن لذت می برد، آمریکا عاشق نیویورکه و فرانسه عاشق پاریس؛ اما آلمان با افتخار به پایتخت خود، برلین می نگرد. بیشتر از بیست سال پس از فرو ریختن دیوار برلین، شهر از فضای فرهنگی رنسانس، از موزه ها تا مد، غذا و کلوب های شبونه اش، لذت می برد. قصد نداریم بگیم که شهر، گذشته تاریک خود رو از یاد برده، نه، جاذبه های گردشگری قدرتمندی چون یادبود یهودیان کشته شده، توپوگرافی ترور (توضیح دقیق و کامل) و موزه چارلی چک پوینت (Checkpoint Charlie Museum)، نشون از احترام استوار اون ها به گذشته داره و باید بدونین، برلین هر روز رشد گردشگری بیشتری رو در این روزا تجربه می کنه.

برلین

با گذراندن عصرگاه و تماشای مردم تو یه کافه سرحال یا رقص در تموم طول شب در جشنی پویا در کلوب، برلین امروز رو تماشا کنین.

بهترین زمان سفر به برلین طبق آب و هوا

برلین

بهترین زمان سفر به برلین در ماه های می تا سپتامبر (۱۱ اردیبهشت تا ۸ مهر) است؛ وقتی که آب و هوا واسه نشستن در کافه، استراحت در پارک ها و گشت و گذار در شهر، ایده آله. از طرف دیگه، زمستون واقعا یخبندانه. دما در این فصل از ۶٫۷- تا ۱٫۱- درجه سانتی گراد متغیره. با اینکه باید بگیم که زمستون، بهترین زمان سفر واسه سفری مقرون به صرفه به شمار می آید، چون قیمت هتل ها و بلیط های هواپیماها بسیار ارزون تر می شه.

بهترین زمان سفر به برلین طبق فصول

ماه های می تا سپتامبر

برلین

بالاترین دمایی که برلین در طول ماه های می تا سپتامبر تجربه می کنه، ۲۱٫۱ درجه سانتی گراده و این موضوع دلیل می شه، این زمان از سال، وقتی ایده آل واسه گشت و گذار در شهر باشه.

خوردن نوشیدنی های آلمانی در کناره رود شپری (River Spree)، پیک خوب در پارک تیرگارتن (Tiergarten) و گشت و گذار در کافه های غرب برلین، ازجمله تفریحاتیه که می تونید از اون ها در این فصل معتدل لذت ببرین.

جای های اقامتی در این زمان از سال، به سرعت پر می شن، پس حتما زودتر هتل مورد نظر خود رو رزرو کنین.

ماه های اکتبر تا دسامبر (۹ مهر تا ۱۰ دی)

برلین

افت دما (متغیر در محدوده ۱٫۱- تا ۱۰ درجه سانتی گراد) در ماه های اکتبر تا دسامبر، باعث می شه این زمان از سال واسه سفر ندیده گرفته شه. اما این زمان هم برلین، مقصد گردشگری محبوبی به شمار می آید و اگه زودتر واسه رزرو کردن دست به کار شین، شاید بتونین جایی رو پیدا کنین.

فصل زمستون: ماه های ژانویه تا آپریل (۱۱ دی تا ۱۰ اردیبهشت)

برلین

برلین در فصل زمستون، یخبندانی واقعا س. آسمون خاکستری شهر در این فصل، زیاد واسه سفر دلگرم کننده نیس. اما اگه به فکر صرفه جویی در هزینه های سفرین، در زمستون به برلین بیایید، فقط لباس گرم رو یادتون نره.

بهترین زمان سفر به برلین طبق فستیوال ها و رویدادها

فستیوال ها و رویدادهای فصل بهار و تابستون (ماه های می تا سپتامبر)

مسابقات قهرمانی فرمول ای پریکس (Formula E ePrix Championship)

برلین

مسابقات قهرمانی رانندگی که در ماه می در برلین برگزار می شه، ازجمله رویدادهای جذاب واسه مبتدیان و هم اینکه رانندگان حرفه ای حساب می شه.

کارناوال فرهنگ ها

برلین

فستیوال

در تاریخ ۲۱ام ژوئن (۳۱ خرداد)، برلینی ها، اول تابستون رو با فستیوال موسیقی در فضای آزاد، جشن می گیرند. هر سال، در این تاریخ، گروه های جور واجور موسیقی در خیابون های برلین، به صورت رایگان اجرای زنده دارن.

هفته مد برلین

برلین

هفته مد برلین که سالیانه دو بار در ماه های ژانویه و جولای برگزار می شه، از سال ۲۰۰۷، توجه صنعت بین الملل مد رو به خود جذب کرده. طراحان جهانی مد در این هفته، لباس های جدید خود رو به نمایش می گذارن.

ماراتن برلین

برلین

ماراتن برلین، رویدادی اصلی و ورزشی در برلینه که هر ساله در ماه سپتامبر برگزار می شه. راه ۴۲ کیلومتری این ماراتن در شهر برلین، هر سال تماشاگر حضور قهرمانان ملی دو و افراد آماتوره.

فستیوال ها و رویدادهای فصل پاییز (ماه های اکتبر تا دسامبر )

جشن اکتبر

برلین

جشن اکتبر در برلین در تاریخ ۲۱ سپتامبر تا ۱۴ اکتبر (۳۰ شهریور تا ۲۲ مهر)، با الهام از این جشن بزرگ در شهر مونیخ برگزار می شه. غرفه های جور واجور شکل های جور واجور غذا در این جشن در اختیار عموم هستن.

فستیوال نور

برلین

فستیوال نور، هر سال در ماه اکتبر به مدت ۱۰ روز برگزار می شه. جای های مشهوری چون کلیسای برلین، ستون پیروزی برلین، دروازه براندنبورگ و برج برلین (Fernsehturm) در این روزا، غرق نورهای رنگارنگ هستن و فضای شهری رو بسیار خوشگل می کنن.

جشن جاز در برلین (Jazzfest Berlin)

برلین

جشن جاز یا فستیوال موسیقی جاز در برلین، هر سال در ماه نوامبر از سال ۱۹۶۴، شهر رو پر از موسیقی می کنه. این فستیوال، واسه مستندسازی، ساپورت و اعتبار روند موسیقی جاز و تنوع فعالیت های خلاقانه موسیقی، در غرب برلین برگزار می شه.

بازار کریسمس برلین

برلین

بازار کریسمس برلین در ماه دسامبر، با شکل های جور واجور فروشگاه های جور واجور واسه کریسمس، میزبان گردشگران و ساکنین شهره.

سیلوستر در برلین (Silvester in Berlin)

برلین

جشن های سیلوستر در ماه دسامبر در برلین با برگزاری شکل های جور واجور برنامه های آتیش بازی، موسیقی و رقص، مثل فستیوال های جذاب در ابن شهر هستن.

فستیوال ها و رویدادهای فصل زمستون (ماه های ژانویه تا آپریل)

فستیوال بین المللی فیلم برلین

فستیوال بین المللی فیلم برلین، یکی از مهم ترین رویدادهای فیلم در جهان، از سال ۱۹۷۸، هر سال در ماه فوریه، در برلین برگزار می شه.

فستیوال مئارز موزیک (MaerzMusik Festival)

فستیوال مئارز موزیک (MaerzMusik Festival)

فستیوال موسیقی مئارز، هر سال به مدت ۱۰ روز در برلین در ماه مارچ برگزار می شه. تجربه هنری خالص و اجرای زنده شکل های جور واجور موسیقی در این فستیوال، بینندگان بسیاری رو از سراسر جهان به طرف خود می کشوند.

بهترین زمان سفر به برلین طبق هزینه هتل ها

برلین

بهترین زمان سفر به برلین طبق هزینه هتل ها  همون طور که در نمودار مشاهده می کنین فصل زمستون، یعنی ماه های ژانویه تا آپریله. ماه های جولای و آگوست هم، قیمت های کمتری رو تجربه می کنن.

بیشتر بخونین:

  • حقایق باحال در مورد برلین؛ آلمان
  • کارت گردشگری برلین چیه؟

رتبه های برلین

برلین

گزارش رتبه بندی مسافرت جهانی و اخبار یو.اس، طبق جدا سازی و بررسی نظرات کاربران و متخصصانه. 

رتبه های برلین به توضیح زیره:

  • ۱۰امین مقصد برتر زمستانه در اروپا
  • ۱۱امین مقصد برتر گردشگری خانوادگی
  • ۱۳امین مقصد مقرون به صرفه در اروپا

آلمان؛ آب و هوا و اقلیم

برلین

نمودار دما و بارش میانگین هرساله در برلین

تابستون بهترین فصل واسه سفر به آلمانه.

 ماه  دما (سانتی گراد)   اندازه بارش (سانتی متر)
ژانو
یه
۱٫۷ ۴٫۶
فوریه ۲٫۸ ۴٫۱
مارچ ۷٫۸ ۳٫۳
آپریل ۱۳٫۳ ۴٫۳
می ۱۸٫۹ ۴٫۸
ژوئن ۲۲٫۲ ۶٫۶
جولای ۲۳٫۹ ۷٫۴
آگوست ۲۳٫۳ ۶٫۹
سپتامبر ۲۰ ۴٫۸
اکتبر ۱۳٫۳ ۴٫۸
نوامبر ۷٫۲ ۴٫۶
دسامبر ۳٫۳ ۴٫۳

میانگین ماهیانه دما و بارش در برلین

بهار و پاییز هم گزینه های خوبی واسه بهترین زمان سفر به آلمان به شمار می آیند، به خصوص ماه های می تا سپتامبر که دمای معتدل و بارش های کمی رو تجربه می کنن.

برلین

ماه هفته اول (دما و بارش) هفته دوم هفته سوم هفته چهارم
ژانویه ۱٫۳ سانتی گراد- ۴٫۵ سانتی متر ۰٫۹ سانتی گراد- ۴٫۵ سانتی متر ۰٫۵ سانتی گراد- ۴٫۴ سانتی متر ۰٫۱ سانتی گراد- ۴٫۳ سانتی متر
فوریه ۲٫۵ سانتی گراد- ۴ سانتی متر ۲٫۳ سانتی گراد- ۳٫۹ سانتی متر ۲ سانتی گراد- ۳٫۷ سانتی متر ۱٫۷ سانتی گراد- ۳٫۶ سانتی متر
مارچ ۶٫۶ سانتی گراد- ۳٫۱ سانتی متر ۵٫۳ سانتی گراد- ۲٫۹ سانتی متر ۴٫۱ سانتی گراد- ۲٫۷ سانتی متر ۲٫۸ سانتی گراد- ۲٫۵ سانتی متر
آپریل ۱۱٫۹ سانتی گراد- ۴٫۱ سانتی متر ۱۰٫۶ سانتی گراد- ۳٫۸ سانتی متر ۹٫۲ سانتی گراد- ۳٫۶ سانتی متر ۷٫۸ سانتی گراد- ۳٫۳ سانتی متر
می ۱۷٫۵ سانتی گراد- ۴٫۷ سانتی متر ۱۶٫۱ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر ۱۴٫۷ سانتی گراد- ۴٫۴ سانتی متر ۱۳٫۳ سانتی گراد- ۴٫۳ سانتی متر
ژوئن ۲۱٫۴ سانتی گراد- ۶٫۲ سانتی متر ۲۰٫۶ سانتی گراد- ۵٫۷ سانتی متر ۱۹٫۷ سانتی گراد- ۵٫۳ سانتی متر ۱۸٫۹ سانتی گراد- ۴٫۸ سانتی متر
جولای ۲۳٫۵ سانتی گراد- ۷٫۲ سانتی متر ۲۳٫۱ سانتی گراد- ۷ سانتی متر ۲۲٫۶ سانتی گراد- ۶٫۸ سانتی متر ۲۲٫۲ سانتی گراد- ۶٫۶ سانتی متر
آگوست ۲۳٫۲ سانتی گراد- ۶٫۸ سانتی متر ۲۳ سانتی گراد- ۶٫۷ سانتی متر ۲۲٫۹ سانتی گراد- ۶٫۵ سانتی متر ۲۲٫۷ سانتی گراد- ۶٫۴ سانتی متر
سپتامبر ۱۹٫۲ سانتی گراد- ۴٫۳ سانتی متر ۱۸٫۴ سانتی گراد- ۳٫۸ سانتی متر ۱۷٫۵ سانتی گراد- ۳٫۲ سانتی متر ۱۶٫۷ سانتی گراد- ۲٫۷ سانتی متر
اکتبر ۱۱٫۶ سانتی گراد- ۴٫۸ سانتی متر ۱۰ سانتی گراد- ۴٫۸ سانتی متر ۸٫۳ سانتی گراد- ۴٫۸ سانتی متر ۶٫۶ سانتی گراد- ۴٫۸ سانتی متر
نوامبر ۵٫۷ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر ۴٫۲ سانتی گراد- ۴٫۵ سانتی متر ۲٫۶ سانتی گراد- ۴٫۵ سانتی متر ۱٫۱ سانتی گراد- ۴٫۴ سانتی متر
دسامبر ۲٫۳ سانتی گراد- ۴٫۲ سانتی متر ۱٫۴ سانتی گراد- ۴٫۲ سانتی متر ۰٫۴ سانتی گراد- ۴٫۱ سانتی متر ۰٫۶ سانتی گراد- ۴ سانتی متر

میانگین هفتگی دما و بارش در برلین

از سفر در فصل زمستون به این کشور دوری کنین، سرما در بعضی از نقاط کشور استخون سوزه و مه و باران به این معناه که این زمان از سال، واسه کشف این کشور خارق العاده، مناسب نیس.

بیشتر بخونین:

  • حمل و نقل عمومی در برلین؛ آلمان (قسمت اول)
  • سفر ۵ روزه به برلین

چه وقتی به برلین بریم

ماه دست کم دمای میانگین بیشترین حد دمای میانگین دست کم دمای ثبت شده بیشترین حد دمای ثبت شده تعداد روزای بارانی
ژانویه ۲- ۳ ۲۱- ۱۲ ۱۰
فوریه ۲- ۴ ۲۲- ۱۸ ۹
مارچ ۱ ۹ ۱۴- ۲۱ ۹
آپریل ۵ ۱۴ ۶- ۳۱ ۹
می ۹ ۲۰ ۳- ۳۱ ۸
ژوئن ۱۳ ۲۳ ۳ ۳۶ ۸
جولای ۱۵ ۲۵ ۵ ۳۶ ۸
آگوست ۱۴ ۲۴ ۶ ۳۸ ۹
سپتامبر ۱۱ ۲۱ ۱ ۳۳ ۸
اکتبر ۷ ۱۴ ۴- ۲۶ ۸
نوامبر ۳ ۸ ۹- ۱۶ ۹
دسامبر ۰ ۴ ۱۸- ۱۶ ۱۱

دست کم و بیشترین حد دما در برلین

هزینه روزانه توریستی در برلین

هزینه یه روز اقامت در برلین حدودا ۱,۴۰۰,۰۰۰ تومنه. هزینه های تخمین زده شده واسه یه نفر تو یه روز شامل موارد زیره:

۱. برانچ (وعده صبحونه که دیر خورده می شه و جای دو وعده ناهار و صبحانهه) در رستوران سه ستاره

۲. شام در رستوران سه ستاره

۳. یه شب اقامت در هتل سه ستاره

 این هزینه ها بسته به این که در ماه های داغ سال یا کمتر توریستی به برلین سفر می کنین، تغییر می کنه. تخمین هزینه بالا در ماه های داغ در برلین ان
جام شده تا واسه برنامه ریزی در سفر، به عنوان منبع ازش به کار گیری کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *