کره جنوبی، جاذبه های گردشگری، جاذبه‌های گردشگری، آثار تاریخی

سئول، پایتخت کشور کره جنوبی، با سرعت رو به پیشرفته، اما بازم به گذشته تاریخی خود افتخار می کنه. واسه برنامه ریزی بهترین زمان سفر به سئول، در این مقاله با ما بخونین.

اگه می خواید تور سئول رزرو کنین، اول این مقاله رو دنبال کنین تا بدونین بهترین زمان سفر به این شهر چه وقتیه.

مقاله های در رابطه:

  • ۹ دلیل واسه سفر به سئول
  • راهنمای سفر به سئول ؛ پایتخت کره جنوبی
  • بهترین زمان سفر؛ کی، کجا بریم؟
  • تماشا کنین: جاذبه های گردشگری سئول ، کره جنوبی

یین و یانگ (مفهومی در نگاه چینیان قدیم به نظام جهان، به معنی تنهایی متضادها) آبی و قرمز در پرچم کشور کره جنوبی بیان کننده تعادله؛ ایده آلی که در طول جنگ های کره، از بین رفته بود. اما پس از صلح موقت در سال ۱۹۵۳، یه سئول مدرن، شکوفا شد. هم حالا، شهر سئول، با معماری خیره کننده، فرهنگ پویا و پرجنب و جوش و یه اقتصاد رو به پیشرفت، در بین جهانیان شناخته می شه؛ تموم مشاهدات نشون دهنده انعطاف پذیری و ذات رو به پیشرفت سئول هستن.

ممکنه این طور به نظر بیاد که سئول در حال جهشی تند رو به آینده س، اما کره جنوبی، بازم به میراث غنی فرهنگی خود، افتخار می کنه. آثار تاریخی شهر سئول، درست بین نواحی گسترده خرید و مناطق تفریحات شبونه قرار داره. آثاری که نگاهی به سئول قدیمی قبل از ساخته شدن برج های بتنی و آهنی، رو به شما ارائه می دهد.

سئول

مجموعه کاخ های گایونگ بوک (Gyeongbok Palace)، قدیمی ترین و بزرگ ترین قصرهای مجموعه پادشاهی چوسان (در قرن چهاردهم)، قرار گرفته روی زمین هایی منظم و خوشگل، تنها چند دقیقه با مرکز شهر فاصله دارن. در نزدیکی این جاذبه فوق العاده، خونه های چوبی یه طبقه دهکده بوکچون هانوک (Bukchon Hanok Village)، با ساختمون های بلند دور و بر، کنتراست بسیار جالبی رو خلق کرده ان.

به شکل معجزه آسایی، گذشته و حال سئول با یکدیگر برخوردی ندارن؛ بلکه یکدیگر رو کامل می کنن. این ترکیب هارمونی قدیمی و جدید، کلید جذابیت سئول و یه اصل مرکزی در شناخت هویت شهره.

بهترین زمان سفر به سئول طبق آب و هوا

سئول

بهترین زمان سفر به سئول، در ماه های مارس تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد) و سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر) است، وقتی که آب و هوا معتدل (میانگین حداکثری دما در طول روز، کمتر از ۲۱٫۱ درجه سانتی گراده) و هزینه های سفر، پایینه.

اگه از طرفداران برف پودری زمستونی و اسکی هستین، بین ماه های دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۹ اسفند)، به سئول بیایید؛ وقتی که دمای میانگین در طول روز کمتر از صفر درجه سانتی گراده و برف، همیشه می باره.

بهتره از سفر در ماه های تابستونی (فصل باد و بارش های موسمی) به سئول دوری کنین. در طول این ماه ها، سئول به طور ناراحت کننده ای، مرطوب و پر از جمعیت گردشگرانه. هزینه هتل ها و بلیط های هواپیمایی هم در این زمان از سال، سرسام آور هستن.

بهترین زمان سفر به سئول طبق فصول

فصل بهار: ماه های مارس تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد)

سئول

فصل بهار، زیباترین فصل شهر سئوله. شهر در بهار با فورانی از درختان جوونه زده و گل های شکوفه کرده مثل شکوفه های گیلاس، روبه رو می شه.

آب و هوای بهار با میانگین دمایی ۱۰ تا ۲۳٫۹ درجه سانتی گراد، بسیار دلپذیره (بهتره واسه گردش های عصرگاهی خود، یه ژاکت سبک به همراه داشته باشین). قیمت هتل ها و بلیط های هواپیمایی هم در این زمان از سال، مناسب و به صرفه هستن، اما بهتره از چند ماه زودتر به فکر رزرو باشین. با اینکه جمعیت گردشگران در بهار، به اندازه تابستون نیس، اما بازدیدکنندگان بهاری سئول، امکان انتخاب جای های اقامتی شما رو محدود می کنن.

فصل تابستون: ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

سئول

اگه ب
ا سطح رطوبت بالا، صف های طولانی، باران های سیل آسا و هزینه های بالای مسافرت مشکلی ندارین، در فصل تابستون به سئول بیایید. اما واسه یه تعطیلات خوب، در فصل های کوتاه بهار و پاییز به سئول، سفر کنین.

اگه در این زمان از سال به سئول سفر می کنین، حتما زمان برگزاری فستیوال های جذاب ماه آگوست و جولای رو بررسی کنین.

فصل پاییز: ماه های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر)

سئول

سئول در فصل پاییز، میزبان آب و هوایی مطبوعه؛ دمای میانگین در طول روز بین ۱۰ تا ۲۱٫۱ درجه سانتی گراده. البته انتظار کمی بارش باران هم باید داشته باشین. هزینه‎های هتل ها و بلیط های هواپیمایی در پاییز شهر سئول در مقایسه با قیمت های تابستون، مقرون به صرفه تر و صف های جاذبه های گردشگری هم کوتاه تر هستن.

یادتون باشه در طول چوسک (Chuseok)، یه تعطیلات عمومی در کره جنوبی، سئول شلوغ تر و هزینه های سفر کمی گران تر می شه؛ چون مهم بودن این تعطیلات به اندازه سال جدید قمری (بزرگ ترین تعطیلات کشور) است.

فصل زمستون: ماه های دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۹ اسفند)

سئول

با اینکه فصل زمستون در سئول با دمای میانگین ۶٫۷- تا ۱٫۱- درجه سانتی گراد، سرده، اما همین آب و هوا فرصت های عالی واسه اسکی در کوهستان های دور و بر سئول، جفت و جور می کنه.

هم اینکه، با افت دما در زمستون، هزینه هتل ها و بلیط های هواپیما هم کاهش می یابد. شاید در این فصل مجبور باشین چمدون سنگینی از کت های گرم و سوئیشرت های کلفت به همراه ببرین، اما به جای اون، پول کمتری از جیب شما خرج می شه.

از سفر در تعطیلات سال نوی قمری، دوری کنین. در طول این زمان، سفر بسیار گران و شلوغ (خونواده ها واسه جشن گرفتن سال نو به شهر خود برمی گردند)، می شه.

بهترین زمان سفر به سئول طبق فستیوال ها و رویدادها

فستیوال ها و رویدادهای فصل بهار

فستیوال گل های بهاری یونگدنگپو یوئیدو (Yeongdeungpo Yeouido Spring Flower Festival)

سئول

فستیوال گل های بهاری یوئیدو در میونه ماه آوریل (آخرای فروردین) در جاده یونجونگنو (Yunjung-no) در شهر سئول، وقتی که درختچه های گلدار آزالیا، ناامیدی های زرد و دیگه گل های بهاری، شکوفه کرده ان، برگزار می شه. این جشن به دلیل وجود ۱۸۸۶ درخت گیلاس کره جنوبی، مشهوره.

وسایل نقلیه، دسترسی محدودی به این جاده در دور و بر ساختمون مجلس ملی، در طول دوره جشنواره دارن؛ طوری که بازدیدکنندگان می تونن از شکوفه ها و جشن ها، آزادانه لذت ببرن. در شب، شکوفه های گیلاس با نورهای رنگی می درخشند. اجراهای خیابانی زیاد و نمایشگاه های هنری در این فستیوال برگزار می شن.

فستیوال لوتوس لانترن (Lotus Lantern Festival)

سئول

هر سال، در ماه می تو یه آخر هفته قبل از تولد بودا، یه جشن فوق العاده در کره به نام جشنواره فانوس لوتوس برگزار می شه.

این فستیوال بودایی که قدمت اون به ۱۳۰۰ سال قبل برمیگرده، هر سال قلب و آسمون کره جنوبی و جهان رو روشن می کنه. تموم جشن ها حدود یه هفته طول می کشد، اما جشن آخر هفته قبل از تولد، هیجان انگیزترین اینه.

مردم از سراسر جهان واسه این اتفاق در سئول گرد هم می آیند و خیابون های شلوغ شهر، فعالیت های خود رو در این زمان،  به حالت تعلیق در می بیارن.

رژه بزرگ فانوس از ساعت ۷ عصر روز شنبه شروع می شه و معمولا دو و نیم ساعت طول می کشد. تصور کنین که صد هزار شرکت کننده با فانوس نورانی در این رژه شرکت می کنن؛ هر فانوس بیان کننده تعهد به یکی از تعالیم روشنگر بودایی. پارک تاپگل (Tapgol Park)، یکی از بهترین نقاط شهر واسه تماشای این فستیواله. بعد از تموم شدن رژه، مراسم رقص به همراه فرستادن هزاران فانوس به آسمون، شروع می شه. فستیوال با یه رژه در مقابل معبد جوگیسا (Jogyesa Temple)، به اتمام می رسد.

فستیوال ها و رویدادهای فصل تابستون

فستیوال بین المللی کارتون و انیمیشن سئول

سئول

فستیوال بین المللی کارتون و انیمیشن سئول، نمایشگاه و جشنواره هرساله کارتون، کاریکاتور و انیمیشن در ماه جولایه که از سال ۱۹۹۵ در شهر سئول کره جنوبی با ساپورت وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری کره برگزار می شه.

نمادهای اصلی این جشنواره ببر (Bummy) و فلفل قرمز (Tanko) است. برنامه های این جشنواره شامل تشکیل نمایشگاه کارتون و کاریکاتور، نمایش فیلم های انیمیشنی، غرفه های تبلیغاتی و رویدادهای خاص س. این جشنواره دارای دو بخش مسابقه رسمی و مهمانان مدعوه.

فستیوال بین المللی کارتون و انیمیشن سئول ۲۰۱۸ در تاریخ ۲۱ تا ۲۵ آگوست (۳۰ مرداد تا ۳ شهریور ۱۳۹۷) برگزار می شه.

فستیوال فرینج سئول

فستیوال فرینج سئول، یه جشنواره اجراهای هنری در ماه آگوسته که هر سال به هنرمندان
اجازه می دهد که کارای خود رو در اون، به نمایش بذارن.

اولین فستیوال در سال ۱۹۸۸ برگزار شد و تا قبل از سال ۲۰۰۲، این فستیوال، یه جشنواره جداگونه هنری بود.

فستیوال ها و رویدادهای فصل پاییز

چوسوک (Chuseok)

سئول

چوسوک واژه ایه که از زبون کره ای قدیم مناسب مونده و به معنی «میونه بزرگ» یا پاییز که جشنواره بزرگی به مناسبت برداشت محصول، است. این جشنواره در کره، تعطیلاتیه سه روزه که از پانزدهمین روز ماه هشتم در تقویم قمری محاسبه می شه. مثل بسیاری دیگه از جشنواره های برداشت در سراسر جهان، چوسوک هم در نزدیک میونه روی پاییزی در ماه سپتامبر برگزار می شه.

در برگزاری یه جشن برداشت خوب، مردم کره با سفر به زادگاه خود، گردهم می آیند تا علاوه بر شکرگزاری یاد اجداد خود رو گرامی دارن و به ارواح اونا ادای احترام کنن. مردم در بزرگداشت و تجلیل ریشه های خود با مشارکت در ضیافت های سنتی کره ای، غذاهایی مثل سونگپیئون (یه جور کیک برنج بخارپز هلالی شکل بسیار کوچیک) و شکل های جور واجور نوشیدنی مثل سیندوجو و دونگدونگجو رو به اشتراک می گذارن و هم اینکه با موسیقی زنده، رقص محلی و البته بازی های سنتی کره ای به خوش گذرانی می پردازند.

چوسوک ۲۰۱۸ در تاریخ ۲۳ تا ۲۵ سپتامبر (۱ تا ۳ مهر ۱۳۹۷) برگزار می شه.

فستیوالای سئول

سئول

فستیوالای سئول، یه فستیوال هنر خیابانی در ماه اکتبره که هر سال با به اجرا گذاشتن صدها اجرای فرهنگی، برگزار می شه. این فستیوال از سال ۱۹۹۴، در بزرگداشت ششصدمین سال تاسیس شهر سئول به عنوان پایتخت کره جنوبی، برگزار می شه.

فستیوال ها و رویدادهای فصل زمستون

سال نوی کره (Seollal/Korean Lunar New Year)

سئول

سال نوی کره در اولین روز سال جدید قمریه. این جشن ها، یکی از مهم ترین رویدادها و تعطیلات سنتی کشور به حساب می آید و معمولا سه روز به طول می انجامد. در این روزا مردم کره با برگشت به زادگاه خود، به دید و بازدید، احترام به اجداد و تفریح می پردازند. سال نوی کره ۲۰۱۹ در تاریخ ۵ فوریه (۱۶ بهمن ۱۳۹۷) است.

بهترین زمان سفر به سئول طبق هزینه هتل ها

سئول

مقاله های در رابطه:

  • بهترین مقاصد گردشگری کره جنوبی (قسمت اول)
  • سفر ارزون به سئول، کره جنوبی (قسمت اول)

رتبه های سئول

گزارش رتبه بندی مسافرت جهانی و اخبار یو.اس، طبق جدا سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *