جاذبه‌های گردشگری، حفظ مشتریان، میانگین دما، حفظ مشتری

مارسی دومین شهر بزرگ کشور فرانسه، بندرگاهی قدیمی و پر از جاذبه های گردشگریه. واسه باخبر شدن بهترین زمان سفر به این شهر طبق آب وهوا، با ما همراه باشین.

اگه می خواهید تور فرانسه رزرو کنین، بهتره اول بدونین بهترین زمان سفر به این شهر چه وقتیه. در این مقاله به این سئوال جواب می بدیم.

مقاله های در رابطه:

  • بهترین زمان سفر؛ کی، کجا بریم؟
  • راهنمای سفر به مارسی (Marseille)، فرانسه

مارسی که ۲۶۰۰ سال قبل به عنوان یه شهر بندرگاهی تاسیس شد، با وجود چند سال افت و نابودی، بازم یکی از کلانشهرهای خیره کننده دریای مدیترانهه؛ به خصوص پس از اینکه در سال ۲۰۱۳، به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد. دومین شهر بزرگ کشور فرانسه با نوسازی بعضی بخش های باستانی شهر، موزه های حیرت انگیز و تعداد انگشت تعدادی از رستوران های میشلن، در حال برگشت به روزای بالاترین درجه خوده.

مارسی

تاریخ طولانی و پویا، چشم انداز زیبای تپه ها از خیابون های ماسه ای و ساختمون های سفید که در کرانه آب های پر از قایق قرار گرفته ان، از گروه جذابیت های غیر قابل رد این شهر هستن. مارسی این حس رو به شما می دهد که در مکانی رازآلود و مخفی قدم گذاشته اید، چیزی از اون خود شما، چیزی که در هیچ سفرنامه ای ثبت نشده. اما بهتره عجله کنین؛ بقیه جهانیان کم کم در حال رسیدن به این حیرت زدگی بی مثل در مارسی هستن.

بهترین زمان سفر به مارسی طبق آب و هوا

مارسی

بهترین زمان سفر به مارسی، بین ماه های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر) است؛ وقتی که مسافران فصل داغ گردشگری می تا آگوست (۱۱ اردیبهشت تا ۹ شهریور) به خونه های خود برمی گردند و سواحل، جاذبه ها و جای های اقامتی رو تخلیه می کنن.

فصل زمستون در ماه های دسامبر تا مارس (۱۰ آذر تا ۱۱ فروردین) با وجود دمای میانگین ۴٫۴ درجه سانتی گرادی و شهری خالی، فصل خلوت گردشگری مارسی به حساب می آید.

ماه آوریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت) هم یکی دیگه از زمان های مناسب سفر به مارسیه؛ وقتی که مسافران با آب و هوایی دلپذیر، جمعیت گردشگران به نسبت کم و تخفیف در اندازه قیمت های بلیط هواپیما و جای های اقامتی روبه رو می شن.

بهترین زمان سفر به مارسی طبق فصول

فصل پاییز: ماه های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر)

مارسی

دمای میانگین در فصل پاییز مارسی بین ۱۰ تا ۲۱٫۱ درجه سانتی گراد متغیره و همزمان با افت دما، اندازه گردشگران حاضر در شهر کم می شه و اندازه قیمت های بلیط هواپیما و جای های اقامتی هم کاهش می پیدا کنن.

فصل زمستون: ماه های دسامبر تا مارس (۱۰ آذر تا ۱۱ فروردین)

مارسی

با اینکه آب و هوای جنوب کشور فرانسه خشک و اقلیم اون، مدیترانه ایه؛ اما نمی توان گفت که زمستون ها در این بخش کشور سرد نیستن. دمای میانگین در این چار ماه، ۱۰ درجه سانتی گراده و دست کم دما به ۱٫۱- درجه سانتی گراد هم می رسد. البته اگه به دنبال سفری مقرون به صرفه و روبه رویی با شهری بدون حضور گردشگران هستین، زمستون زمان مناسب سفر شما به مارسیه.

در نظر داشته باشین در این زمان از سال، بادهای قوی موسوم به لو میستخال (le mistral) در مارسی می وزد؛ به خصوص در زمان تغییر فصل زمستون به فصل بهار.

فصل بهار: ماه آوریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت)

مارسی

در ماه آوریل، فصل کوتاه بهاری شهر مارسی دما تا ۱۵٫۶ درجه سانتی گراد افزایش می یابد، اما گردشگران هنوز شهر رو اشغال نکرده ان، قیمت های جای های اقامتی سرسام آور و جاذبه های گردشگری بسته نشده ان.

البته وجود بادهای لو میستخال در طول این ماه یکی از احتمالات قویه، پس واسه مقابله با بادهای یهویی سرد، کت گرم به همراه داشته باشین.

فصل تابستون: ماه های می تا آگوست (۱۱ اردیبهشت تا ۹ شهریور)

مارسی

با شروع فصل تابستون در ماه می، مارسی، میزبان تعداد گردشگران زیادیه و این حجم جمعیت تا ماه آگوست در شهر باقی می مثل. البته دلیل این موضوع، بسیار آشکاره؛ افزایش دما تا ۲۱٫
۱ و ۲۶٫۷ درجه سانتی گراد، فضایی عالی واسه قایق سواری، شنا، فعالیت های ساحلی و گشت و گذار در شهر جفت و جور می کنه.

اما باید بدونین که آب و هوای ایده آل به معنی زیاد شدن قیمت هاس؛ گردشگران در این زمان از سال با تغییرات محسوسی در قیمت های جای های اقامتی و بلیط هواپیما روبه رو می شن.

بهترین زمان سفر به مارسی طبق فستیوال ها و رویدادها

فستیوال ها و رویدادهای فصل پاییز

نمایشگاه بین المللی مارسی

 مارسی

نمایشگاه بین المللی مارسی در سال ۱۹۲۴ با هدف ارتقا اجناس بین المللی صنعتی، جمع بیاری هنرمندان، صنعتگران و غرفه داران از سراسر جهان تاسیس شد.

این نمایشگاه جهانی با ۱۳۰۰ غرفه دار مثل ۲۰۰ غرفه دار خارجی با حضور تقریبا ۵۰ کشور در نمایندگی های جور واجور و ۳۲۲ هزار بازدیدکننده در ۱۱ روز و دو شب پایانی، دومین نمایشگاه بزرگ فرانسه به حساب می آید.

اینجور اتفاق مهم فرهنگی شامل اجناس فرهنگی و سنتی از سراسر جهان می شه. نمایشگاه بین المللی مارسی به عنوان یه اتفاق ایده آل واسه برجسته کردن مناطق محلی، فعالیت های گردشگری و چیزای دیگه ای به جز اینا، به جذب و حفظ مشتریان جدید کمک زیادی می کنه. این نمایشگاه در ماه های سپتامبر تا اکتبر به شکل سالیانه در مارسی برگزار می شه.

نمایشگاه بین المللی مارسی ۲۰۱۸ در تاریخ ۲۱ سپتامبر تا ۱ اکتبر (۳۰ شهریور تا ۹ مهر ۱۳۹۷) برگزار می شه.

فیستا دسیود (Fiesta des Suds)

 مارسی

فیستا دسیود یه فستیوال موسیقی دنیاس که هر ساله از سال ۱۹۹۲ در مارسی برگزار می شه. این فستیوال در طول ده روز در ماه اکتبر، بیشتر از ۵۰ هزار نفر رو واسه دیدن اجراهای موسیقی گرد هم می بیاره.

فیستا دسیود که به وسیله انجمن لاتینسیمو (Latinissimo association) ایجاد شده، به موسیقی جنوب اروپا و کشورای لاتین می پردازه.

فستیوال ها و رویدادهای فصل زمستون

کارناوال مارسی

 مارسی

کارناوال مارسی به عنوان یه اتفاق بزرگ در شهر هرساله تقریبا ۱۰۰ هزار تماشاگر رو در فضای جشن و رنگارنگ گرد هم می بیاره. این کارناوال شامل اجراهای موسیقی خیابانی، رژه و جشن های هیجان انگیز و یه نمایش کارناوالیه. کارناوال مارسی معمولا در ماه مارس در این شهر برگزار می شه.

اسنیم؛ هفته بین المللی دریایی مدیترانه (SNIM)

 مارسی

هفته بین المللی دریایی مدیترانه شامل یه مسابقه قایق سواریه که درزمان اون، بیشتر از ۱۵۰۰ مرد و زن به رقابت می پردازند. این مسابقات که در ماه مارس تا آوریل برگزار می شه، در بندرگاه شهر مارسی به اتمام می رسد.

فستیوال ها و رویدادهای فصل بهار

اسنیم؛ هفته بین المللی دریایی مدیترانه (SNIM)

فستیوال ها و رویدادهای فصل تابستون

رقابت مونت کریستو (Le Defi de Monte Cristo)

 مارسی

رقابت مونت کریستو که در سال ۱۹۹۹ با الهام از فرار افسانه ای ادموند دانتس (یکی از شخصیت های رمان کنت مونت کریستو نوشته الکساندر دوم اینکه) ایجاد شده، بزرگ ترین جلسه عمومی در دریا به حساب می آید.

در داستان، ادموند دانتس، دریانوردی زندانی و مسافری مرموز با چندین چهرهه که می خواهد با ثروت های افسانه وار خود طبقه تسلط پاریس رو به هم بریزه. دانتس در ۱۸۱۵، در روز ازدواجش، به اتهام دروغین طرفداری از ناپلئون در بندر مارسی زندانی می شه و بر اثر سعایت حریف عشقی اش، فرنان، و حریف تجاری اش، دانگلار، مدت چارده سال زندونی می موند.

در طول رقابت مونت کریستو، چندین مسابقه شنا در مسیرهای جور واجور در ماه ژوئن برگزار می شه. این مسابقات در قلب مارسی، در ساحل ووکس بلان (Roucas-Blanc) در دهکده کنت مونت کریستو میزیان بیشتر از ۴ هزار شرکت کننده و تماشاچیان بسیاری تو یه محیط منحصربه فرده.

فستیوال مارسی

 مارسی

فستیوال مارسی (جشنواره رقص و هنرهای چندگانه مارسی و یا FDAmM) یه جشنواره رقص، موسیقی، تئاتر، سینما و نمایشگاه هاس که هر ساله از سال ۱۹۹۶ در شهر مارسی در ماه ژوئن تا جولای برگزار می شه.

محل برگزاری این فستیوال در جای های مختلفی از شهر مارسی با اجراهای رقص، برگزاری کنسرت های موسیقی و تئاتره..

جشن های روز باستیل یا روز ملی

 مارسی

جشن های روز ملی فرانسه، جشنی ملی و تعطیل رسمی در کشور فرانسه و قلمروهای فرادریایی اون کشوره که از سال ۱۸۸۰ در ۱۴ جولای هر سال برگزار می شه. این جشن واسه گرامیداشت حمله به باستیل و شروع جنبشی که باعث انقلاب کبیر فرانسه شد، برگزار می شه. قلعه باستیل، زندان مخوفی در پاریس و مظهر قدرت مطلق لوئی شانزدهم بود که در ۱۴ جولای میلادی، به دست انقلابیون پاریسی فتح شد.

واسه تشکیل جشن در این روز، ارتش فرانسه طی مراسم باشکوهی در طول خیابون شانزلیزه رژه می رود و در شهرهای جور واجور فرانسه، مراسم آتیش بازی در شب های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ جولای برگزار می شه.

مارسی
؛ آب و هوا و اقلیم

مارسی

نمودار میانگین دما و بارش ماهیانه در مارسی

در ادامه، با جداولی از میانگین بارش و دما در ماه های جور واجور سال و هم اینکه به جدا هفته های جور واجور، به شما ارائه می کنیم تا بهترین زمان سفر رو به صورت دقیق، انتخاب کنین و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندین.

 ماه  دما (سانتی گراد)   اندازه بارش (سانتی متر)
ژانویه ۱۰ ۴٫۳
فوریه ۱۱٫۷ ۳٫۳
مارس ۱۵ ۴٫۳
آوریل ۱۷٫۸ ۴٫۳
می ۲۱٫۷ ۴٫۶
ژوئن ۲۶٫۱ ۲٫۳
جولای ۲۸٫۹ ۱
آگوست ۲۸٫۳ ۳٫۳
سپتامبر ۲۵ ۶٫۱
اکتبر ۲۰ ۷٫۶
نوامبر ۱۴٫۴ ۶٫۹
دسامبر ۱۱٫۱ ۶٫۶

میانگین ماهیانه دما و بارش در مارسی

ماه هفته اول (دما و بارش) هفته دوم هفته سوم هفته چهارم
ژانویه ۹٫۷ سانتی گراد- ۳٫۷ سانتی متر ۹٫۵ سانتی گراد- ۳٫۲ سانتی متر ۹٫۲ سانتی گراد- ۲٫۶ سانتی متر ۸٫۹ سانتی گراد- ۲ سانتی متر
فوریه ۱۱٫۳ سانتی گراد- ۳٫۱ سانتی متر ۱۰٫۹ سانتی گراد- ۲٫۸ سانتی متر ۱۰٫۴ سانتی گراد- ۲٫۶ سانتی متر ۱۰ سانتی گراد- ۲٫۳ سانتی متر
مارس ۱۴٫۲ سانتی گراد- ۴٫۱ سانتی متر ۱۳٫۴ سانتی گراد- ۳٫۸ سانتی متر ۱۲٫۵ سانتی گراد- ۳٫۶ سانتی متر ۱۱٫۷ سانتی گراد- ۳٫۳ سانتی متر
آوریل ۱۷٫۱ سانتی گراد- ۴٫۳ سانتی متر ۱۶٫۴ سانتی گراد- ۴٫۳ سانتی متر ۱۵٫۷ سانتی گراد- ۴٫۳ سانتی متر ۱۵ سانتی گراد- ۴٫۳ سانتی متر
می ۲۰٫۷ سانتی گراد- ۴٫۵ سانتی متر ۱۹٫۸ سانتی گراد- ۴٫۵ سانتی متر ۱۸٫۸ سانتی گراد- ۴٫۴ سانتی متر ۱۷٫۸ سانتی گراد- ۴٫۳ سانتی متر
ژوئن ۲۵ سانتی گراد- ۱٫۷ سانتی متر ۲۳٫۹ سانتی گراد- ۱٫۲ سانتی متر ۲۲٫۸ سانتی گراد- ۰٫۶ سانتی متر ۲۱٫۷ سانتی گراد- ۰ سانتی متر
جولای ۲۸٫۲ سانتی گراد- ۰٫۷ سانتی متر ۲۷٫۵ سانتی گراد- ۰٫۴ سانتی متر ۲۶٫۸ سانتی گراد- ۰ سانتی متر ۲۶٫۱ سانتی گراد- ۰٫۳ سانتی متر
آگوست ۲۸٫۲ سانتی گراد- ۲٫۷ سانتی متر ۲۸ سانتی گراد- ۲٫۲ سانتی متر ۲۷٫۹ سانتی گراد- ۱٫۶ سانتی متر ۲۷٫۷ سانتی گراد- ۱ سانتی متر
سپتامبر ۲۴٫۲ سانتی گراد- ۵٫۴ سانتی متر ۲۳٫۴ سانتی گراد- ۴٫۷ سانتی متر ۲۲٫۵ سانتی گراد- ۴ سانتی متر ۲۱٫۷ سانتی گراد- ۳٫۳ سانتی متر
اکتبر ۱۸٫۸ سانتی گراد- ۷٫۲ سانتی متر ۱۷٫۵ سانتی گراد- ۶٫۹ سانتی متر ۱۶٫۳ سانتی گراد- ۶٫۵ سانتی متر ۱۵ سانتی گراد- ۶٫۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *