نمایشنامه، نویسندگان، کودکان و نوجوانان، اتفاق ورزشی

منچستر در شمال غربی کشور انگلستان، یکی از نواحی فوتبال خیز اروپاه. واسه برنامه ریزی بهترین زمان سفر به این شهر در این مقاله با ما بخونین.

مقاله های در رابطه:

    • بهترین زمان سفر؛ کی، کجا بریم؟
    • راهنمای سفر به منچستر، انگلستان

اگه می تونستید چند قرن قبل تر منچستر رو ببینین، حتما با شهری دیکنزی، مشکی شده با ذغال سنگ و در حال نخ ریسی روبه رو می شدید. بله، این چهره قدیمی منچستره.

درسته که منچستر مرکز کارخانه های صنعتی و تعداد انگشت تعدادی موزه و اینجور ساختمون باحال مواظبت شده از گذشته س، اما به سختی می توان این شهر رو با گذشته مقایسه کرد. این روزا به جای پنبه، منچستر میزبان یه انرژی واگیرداره.

امروز، پایتخت بخش شمالی کشور انگلستان، با موسیقی تعریف می شه؛ گروه های موسیقی مثل اسمیتتس (The Smiths)، ورو (The Verve) و اوسیس (Oasis) از همین شهر کار خود رو شروع کردن. منچستر هم اینکه در مورد فوتبال همیشه بسیار پرانرژی و گرما ظاهر می شه. واقعا، می توان گفت که منچستر یونایتد، یکی از پر افتخارترین تیم های فوتبال جهان به شمار می آید.

بهترین زمان سفر به منچستر

وقتی هم حرف غذا به میان می آید، رستوران های منچستر، تجربه جدید و خارق العاده ای به شما میدن. یه فستیوال غذا و نوشیدنی هم واسه جشن گرفتن این تخصص آشپزی در منچستر، هر سال برگزار می شه.

بهترین زمان سفر به منچستر طبق آب و هوا

بهترین زمان سفر به منچستر

بهترین زمان سفر به منچستر، بین ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور) است، وقتی که آب و هوا گرم و تقویم رویدادهای شهر، پره. ماه های سپتامبر تا دسامبر (۱۰ شهریور تا ۱۰ دی) هم وقتی عالی واسه سفر قبل از شروع فصل پر بارش و خلوت گردشگری ماه های ژانویه و فوریه (۱۱ دی تا ۱۲ اسفند) به شمار می آیند. ماه های مارس تا می (۱۳ اسفند تا ۱۰ خرداد) هم به دلیل افزایش دما، یه فصل کوتاه دیگه مناسب واسه سفر به منچستر هستن.

بهترین زمان سفر به منچستر طبق فصول

فصل تابستون: ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

بهترین زمان سفر به منچستر

فصل تابستون با دمای میانگین حداکثری ۱۵٫۶ درجه سانتی گراد (نقطه بالاترین درجه دما در تموم سال) فصل داغ گردشگری منچستر به شمار می آید.

در این زمان از سال، به دلیل وجود فستیوال های زیاد و مهیج، شهر میزبان بیشترین تعداد گردشگرانه؛ پس بهتره که جای اقامتی مورد نظر خودتون رو از چندین ماه زودتر رزرو کنین تا از در دسترس بودن اون مطمئن باشین. در نظر داشته باشین که تا ماه آگوست که فصل جدید شروع می شه، مجبور به رقابت با طرفداران فوتبال که به شهر سرازیر می شن و تموم هتل ها رو اشغال می کنن، نیستین.

فصل پاییز: ماه های سپتامبر تا دسامبر (۱۰ شهریور تا ۱۰ دی)

بهترین زمان سفر به منچستر

فصل پاییز وقتی دوست داشتنی واسه سفر به منچستره. با اینکه دمای هوا رو به کاهش می گذارد (از ۱۵٫۶ تا ۴٫۴ درجه سانتی گراد)، اما شما شهر رو به دلیل شروع فصل فوتبال، با انرژی زیادی می بینید. به خاطر همین، ممکنه با کم شدن اندازه زیادی در هزینه هتل ها روبه و نشید. اگه به دنبال کمی صرفه جویی هستین، حتما هتل خود رو از چندین ماه زودتر رزرو کنین.

فصل زمستون: ماه های ژانویه تا فوریه (۱۱ دی تا ۱۲ اسفند)

بهترین زمان سفر به منچستر

منچستر پس از تعطیلات زمستونی، با یه سقوط در تعداد گردشگران روبه رو می شه. مسافران ترجیح می بدن که از دمای میانگین ۱٫۱- تا ۴٫۴ درجه سانتی گرادی که مشخصه روشن آب و هوای این فصله، دوری کنن. علاوه بر آب و هوای سرد، ماه های ژانویه و فوریه پر از بارش باران هستن؛ پس اگه مداوما با نم نم باران روبه رو شدید، تعجب نکنین. نکته مثبت سفر زمستونی به منچستر، صرفه جویی در هزینه هتل هاس.

فصل بهار: ماه های مارس تا می (۱۳ اسفند تا ۱۰ خرداد)

بهترین زمان سفر به منچستر

فصل بهار منچستر، افزایش دمای مطلوبی رو به خود می بیند؛ دمای میانگین بین ۴٫۴ تا ۱۵٫۶ درجه سانتی گراد تغییر بسیار دلچسبی به نسبت دمای -۱٫۱ درجه سانتی گرادی زمستانه. با اینکه، باهم با این تغییر دلپذیر، قیمت هتل ها هم افزایش می پیدا کنن. قیمت هتل
ها در این فصل، بسته به آب و هوا و اینکه مسابقه فوتبالی در طول هفته برگزار می شه یا نه، نوسان داره.

بهترین زمان سفر به منچستر طبق فستیوال ها و رویدادها

فستیوال ها و رویدادهای فصل تابستون

اتفاق بزرگ دوچرخه سواری در منچستر (Great Manchester Cycle)

اتفاق بزرگ دوچرخه سواری در منچستر، یه اتفاق ورزشی تو یه جاده بسته س که هر تابستون در ماه ژوئن در منچستر، ترافورد و سالفورد برگزار می شه. شرکت کنندگان می تونن تو یه، دو یا چار راه ۱۳ دوست داری (۲۱ کیلومتری) که از ورزشگاه منچستر در شرق شهر، شروع می شه و قبل از برگشت به نقطه شروع، به طرف راه مانکنیان (Mancunian Way) و الد ترافورد (Old Trafford) می رود، دوچرخه سواری کنن. بیشتر از هشت هزار نفر در اتفاق بزرگ دوچرخه سواری سال ۲۰۱۳ شرکت کردن.

فستیوال بین المللی فیلم منچستر

منچستر

فستیوال بین المللی فیلم منچستر، هر سال در ماه جولای در مرکز خلاقیت منچستر برگزار می شه و بهترین آثار سینمای جداگونه رو از سراسر جهان به نمایش می گذارد.

فستیوال تئاتر ۲۴:۷ (24:7 Theatre Festival)

منچستر

فستیوال تئاتر ۲۴:۷، یه اتفاق سالیانه در منچستر در کشور انگلستانه که آثار استعدادهای جوون بخش شمال غربی کشور رو به نمایش می گذارد. دیوید اسلاک و آماندا هنسی در سال ۲۰۰۴ این فستیوال رو تاسیس کردن.

فستیوال تئاتر ۲۴:۷ می خواد که اجراهای درام خلاقانه رو واسه مردم منچستر جفت و جور کنه و نوشتن، کارگردانی، اجرا و پرورش استعدادهای آینده رو پیشرفت دهد. هر سال، نمایشنامه ها با پروسه داوری «نابینا» انتخاب می شن؛ تموم نمایشنامه ها به صورت ناشناس بدون اینکه داوران نام نویسنده رو بدونن، خونده می شن و همین سیستم به تموم شرکت کنندگان اجازه می دهد که فرصتی مساوی واسه شرکت در فستیوال، پیدا کنن.

فستیوال گل آر اچ اس (RHS Flower Festival)

منچستر

فستیوال گل آر اچ اس (انجمن سلطنتی باغبانی و گل آرایی) هر سال در پارک تاتون (tatton park) در فاصله ۲۰ دوست داری (۳۲ کیلومتری) شهر منچستر با حضور طراحان حرفه ای باغداری و گل آرایی در ماه جولای، برگزار می شه. این فستیوال، روزی عالی واسه یه تفریح خانوادگی و لذت بردن از فضایی خوشگل تو یه روز تابستانیه.

فستیوال جاز منچستر

منچستر

فستیوال جاز منچستر، یه فستیوال موسیقی ۹ روزه در ماه جولای در شهر منچستره که هر سال با دقیق شدن و فوکوس کردن بر آثار معاصر موسیقی جاز از بخش شمال غربی کشور انگلستان، برگزار می شه. فستیوال موسیقی جاز منچستر در سال ۱۹۹۶ با تایم یه روز تاسیس شد و از اون پس در سال های بعدی، تبدیل به رویدادی ۹ روزه شد.

فستیوال جاز منچستر ۲۰۱۸ در تاریخ ۲۰ تا ۲۸ جولای (۲۹ تیر تا ۷ مرداد ۱۳۹۷) برگزار می شه.

فستیوال ها و رویدادهای فصل پاییز

فستیوال غذا و نوشیدنی منچستر

منچستر

فستیوال غذا و نوشیدنی منچستر یه اتفاق ملی هیجان انگیز و پر طرفدار در ماه های سپتامبر و اکتبره. این فستیوال که در سال ۱۹۹۸ به وسیله فیل جونز طراحی و تاسیس شد، قصد داشت تا به بقیه نقاط کشور نشون بده که منچستر چیزی بیشتر از پای های گوشت و آبگوشت واسه ارائه کردن به بقیه داره. در ۲۰ فستیوالی که از اون سال به بعد برگزار شده، منچستر به یه موفقیت ملی دست پیدا کرده و البته در طول این زمان، فستیوال غذا و نوشیدنی با تغییرات کلی ای روبه رو بوده.

این فستیوال در سالن های مختلفی در شهر برگزار می شه و مرکز اصلی اون، در میدون آلبرت (Albert Square) است؛ جایی که یه دهکده مخصوص بزرگ غذا و نوشیدنی (food and drink village) ساخته شده.

فستیوال غذا و نوشیدنی منچستر ۲۰۱۸ در تاریخ ۲۷ سپتامبر تا ۸ اکتبر (۵ تا ۱۶ مهر ۱۳۹۷) برگزار می شه.

فستیوال ادبیات منچستر

منچستر

فستیوال ادبیات منچستر در سال ۲۰۰۶ به دنبال میراث موفق فستیوال شعر منچستر، تاسیس شد. فستیوال ادبیات منچستر، فرصت های منحصر به فرد و خیال آفرینانه ای رو واسه مخاطبین خود جفت و جور می کنه تا بتونن در فرمت فستیوال سالیانه و پروژه فعالیت های در رابطه، یه تجربه زنده و با کیفیت بالا از ادبیات داشته باشن. فستیوال ادبیات منچستر هر سال در ماه اکتبر در این شهر برگزار می شه.

اهداف اصلی این فستیوال، نمایش بهترین نوشته های معاصر از سراسر جهان، دعوت از ادبیات خلاقانه از نویسندگان نوظهور و نوپا، ارائه فرصت هایی واسه نویسندگان واسه آزمایش رسانه های جدید در تولید و ارائه کار خود، ارتقای منچستر به عنوان یه مرکز رد و بدل کردن فرهنگی بین المللی و ارائه فرصت های الهام بخش واسه کودکان و نو
جوانان واسه شرکت در نوشته خلاقانه و فعالیت های در رابطه به مطالعه س.

فستیوال ادبیات منچستر ۲۰۱۸ در تاریخ ۶ تا ۲۱ اکتبر (۱۴ تا ۲۹ مهر ۱۳۹۷) برگزار می شه.

فستیوال کمدی منچستر

فستیوال کمدی منچستر، یه فستیوال سالیانه در شهر منچستره که در طول دو هفته آخر ماه اکتبر برگزار می شه. این فستیوال بر اجراهای استند آپ کمدی تمرکز داره. هر ساله مجموعه ای از بازیگران بین المللی، کارگردانان انگلیسی و کمدین های محلی واسه ایجاد یکی از بزرگ ترین جشنواره های کمدی در کشور با یکدیگر همکاری می کنن.

غرفه های کریسمس منچستر

منچستر

بزرگ ترین، اصلی ترین و با فاصله زیادی، بهترین غرفه های کریسمس انگلستان، غرفه های کریسمس منچستر هستن. این فروشگاه ها، یه مقصد ایده آل واسه جشن گرفتن در تعطیلات کریسمس هستن. اولین غرفه های کریسمس منچستر که در سال ۱۹۹۹ وارد این شهر شدن، هر سال به نسبت قبل رشد کردن و هم حالا بیشتر از نه میلیون نفر رو در ماه دسامبر به طرف این شهر می کشونن.

فستیوال ها و رویدادهای فصل بهار

فستیوال ایرلندی منچستر

منچستر

فستیوال ایرلندی منچستر یا رژه روز سنت پاتریک، هر سال در ماه مارس در شهر منچستر با برگزاری جشن و پایکوبی، برگزار می شه. این فستیوال از ۱۷ مارس ۱۹۹۰ در این شهر برقراره و خیلی از مقامات بلند مرتبه ایرلند و انگلستان در اون شرکت کرده ان.

ماراتن بزرگ منچستر (Great Run)

منچستر

ماراتن بزرگ منچستر، یه مسابقه دوی سالیانه در ماه می در این شهره. این ماراتن از سال ۲۰۰۳ تو یه راه ۱۰ کیلومتری برگزار می شه و از سال ۲۰۱۷ هم یه راه نیمه ماراتن هم داره. این ماراتن با در نظر گرفتن فاصله اون، بزرگ ترین در قاره اروپاه و از نظر تعداد شرکت کنندگان در کشور انگلستان، رتبه سومین اتفاق رو داره.

بهترین زمان سفر به منچستر طبق هزینه هتل ها

بهترین زمان سفر به منچستر

رتبه های منچستر

گزارش رتبه بندی مسافرت جهانی و اخبار یو.اس، طبق جدا سازی و بررسی نظرات کاربران و متخصصانه. 

رتبه های منچستر به توضیح زیره:

  • چهارمین مقصد برتر گردشگری یه روزه از مبدا لندن

منچستر؛ آب و هوا و اقلیم

در ادامه، با جدولی از میانگین بارش و دما در ماه های جور واجور سال، به شما ارائه می کنیم تا بهترین زمان سفر رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *