بهترین زمان سفر به مونیخ؛ پایتخت باواریا در آلمان

بهترین زمان سفر به مونیخ، شهر ساختمون های باستانی و موزه های زیاد در آلمان، چه وقتی از ساله؟ 

مقاله های در رابطه:

  • بهترین زمان سفر؛ کی، کجا بریم؟
  • سفر ۳ روزه به مونیخ ؛ آلمان

مونیخ، گران ترین شهر کشور آلمان، شهری بسیار عجیب و جالبه و شاید این دو شخصیتی بودنش، واسه گردشگران مهمه. با اینکه مونیخ، میزبان فستیوال و جشن ۲۰۰ ساله باکانیلیا (bacchanalia)، در ماه اکتبره، اما می توان گفت مونیخ، شهری بسیار مدرنه و به عنوان پایتخت غیررسمی تکنولوژی و انتشارات اروپا، شناخته می شه.

مونیخ

مونیخ، با افتخار به دامنه های آلپ در باواریا و در کناره رودخانه ایسار (Isar)، پر از زیبایی های طبیعیه و هنوز، خیابون هاش با وجود مغازه های خرده فروشی و نمایشگاه های لوکس بی ام دبلیو، پر از مصنوعات ساخته دست انسانه. تو یه کلام باید بگیم، شهر مونیخ آمیزه ای از سنت های قدیمی و پیشرفت خواهی مدرنه.

مونیخ

بهترین زمان سفر به مونیخ طبق آب و هوا

بهترین زمان سفر به مونیخ، از ماه مارچ تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد) است؛ وقتی که جمعیت گردشگران رو به کاهشه و فصل داغ گردشگری تابستونی، هنوز فرا نرسیده. اما اگه شما یکی از میلیون ها نفری هستین که می خواهید در مهمانی و جشن ماه اکتبر شرکت کنین، حتما یادتون باشه که در چمدون خود، لباس گرم و کت بذارین، چون دما در این موقع از سال در محدوده ۴٫۴ تا ۱۰ درجه سانتی گراد، متغیره.

مونیخ

در فصل تابستون، تنها یه سوئیشرت سبک واسه مقابله با نسیم های خنک عصرگاهی، کافیه. دمای میانگین ۲۱٫۱ درجه سانتی گراد، آب و هوا رو واسه سفر و قدم زدن، بسیار ایده آل می کنه.

زمستون، به غیر از ماه های تعطیل دسامبر و ژانویه (۱۰ آذر تا ۱۱ بهمن) فصل خلوت گردشگری مونیخ به شمار می آید.

بهترین زمان سفر به مونیخ طبق فصول

فصل پاییز: ماه های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر)

مونیخ

اگه به قصد شرکت در جشن اکتبر در فصل پاییز به مونیخ می روید، باید دست کم از یه سال قبل، هتل خود رو رزرو کنین، چون نه فقط هتل ها به سرعت پر می شن، بلکه حدودا ۲۰ درصد در طول این اتفاق، زیاد شدن قیمت می پیدا کنن. با وجود دمای میانگین ۱٫۱- تا ۱۵٫۶ درجه سانتی گراد در این زمان از سال، حتما با لباس های گرم به مونیخ بیایید.

فصل زمستون: ماه های دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۹ اسفند)

مونیخ

زمستون، فصل خلوت گردشگری مونیخه و این موضوع به این معناه که با جمعیت کمتر و قیمت های پایین تر هتل ها روبه رو میشین. اما بدونین که دما در این زمان از سال تا ۶٫۷- درجه سانتی گراد پایین می آید، پس باید با سرمای شدیدی درگیر شید.

هم اینکه بدونین، ماه های دسامبر و ژانویه، استثنای قانون بالا هستن؛ فستیوال ها و جشن های سال نو و تعطیلات، جمعیت زیادی رو به شهر می کشونن و اندازه قیمت هتل ها با افزایش زیادی، همراهه.

فصل بهار: ماه های مارچ تا می

مونیخ

مونیخ در ماه های فصل بهار، از سرمای زمستونی رها می شه و گردشگران می تونن آب و هوایی گرم تر رو در این زمان بدون سیل گردشگران تابستونی تجربه کنن.

اگه می خواهید از زیبایی های باغ های مونیخ و کافه های در فضای آزاد لذت ببرین، در ماه های آخر فصل بهار به اینجا بیایید.

فصل تابستون: ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

مونیخ

فصل داغ گردشگری مونیخ، تابستانه؛ وقتی که دما تا حدود ۲۱٫۱ درجه سانتی گراد بالا می رود و فستیوال های زیادی تقویم رو رنگی می کنن. واسه رزرو هتل دلخواه تون، حتما از چندین هفته زودتر دست به کار شین.

بهترین زمان سفر به مونیخ طبق فستیوال ها و رویدادها

فستیوال ها و رویدادهای فصل پاییز

جشن اکتبر

مونیخ

جشن اکتبر، یکی از بزرگ ترین مهمانی های توریستی در دنیاس. این ف
ستیوال که به صورت سالیانه در مونیخ برگزار می شه، به مدت ۱۶-۱۸ روز در وسطای یا آخرای ماه سپتامبر تا هفته اول ماه اکتبر، با بیشتر از ۶ میلیون نفر شرکت کننده از سراسر جهان برگزار می شه.

جشن اکتبر، یکی از بخش های مهم فرهنگی باواریا به شمار می آید و از سال ۱۸۱۰ در حال برگزاریه. دیگه شهرهای جهان هم، جشن اکتبر رو با مدل کردن جشن اصلی در مونیخ برگزار می کنن.

بازی های هیجان انگیز، سواری های سرگرم کننده، غذاهای جور واجور سنتی و دیگه برنامه های تفریحی در جشن اکتبر برگزار می شن.

فستیوال ها و رویدادهای فصل زمستون

بازار کریسمس مونیخ

مونیخ

بازارچه های سنتی و مدرن در آخرای ماه نوامبر تا آخرای ماه دسامبر (ماه آذر) در بازار کریسمس مونیخ، ازجمله محبوب ترین فعالیت های گردشگری در این شهر در تعطیلات سال نو به شمار می آیند.

فاشینگ (Fasching)

مونیخ

فاشینگ در کشور آلمان، همون کارناوال در دیگه کشورای دنیاس. این فستیوال که در روزایقبل از روزه داری در ماه فوریه برگزار می شه، پر از برنامه های رقص و نمایش های پرشکوهه.

هفته مد مونیخ

مونیخ

هفته مد مونیخ به مدت ۳ روز در ماه فوریه (۱۲ بهمن تا ۹ اسفند)، با شرکت های مطرح مد، پوشاک و زیورآلات، برگزار می شه.

فستیوال ها و رویدادهای فصل بهار

آئور دوت (Auer Dult)

مونیخ

آئور دوت یه بازار سنتی در مونیخه که در ماه آپریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت) در این شهر برقرار می شه. این بازار هم اینکه یه فستیوال فولکلوره. این بازار سنتی، بزرگ ترین مرکز خرید کوزه های سفالی و ظروف در اروپا به شمار می آید و لباس، زیورآلات و چیزای دیگه ای به جز اینا هم اینجا به فروش می رسد.

فستیوال ها و رویدادهای فصل تابستون

فستیوال فیلم مونیخ

مونیخ

فستیوال فیلم سالیانه بین المللی مونیخ، در آخرای ماه ژوئن (هفته اول تیر) برگزار می شه و بزرگ ترین فستیوال تابستونی فیلم در آلمان به شمار می آید. این فستیوال از سال ۱۹۸۳ در مونیخ برگزار می شه.

تالوود (tollwood)

مونیخ

فستیوال تالوود که در پارک المپیا در ماه ژوئن در مونیخ برگزار می شه، در مساحت ۳۰ هزار مترمربع و بیشتر از ۹۰۰ هزار نفر بازدیدکننده، پر از برنامه های موسیقی، تئاترهای جور واجور و نمایشگاه های هنر تجسمیه.

فستیوال اپرا و موسیقی تابستونی مونیخ

مونیخ

فستیوال اپرا و موسیقی تابستونی مونیخ از آخرای ماه ژوئن تا آخرای ماه جولای (ماه تیر) در مونیخ برگزار می شه. کنسرت، اپرا و اجراهای جور واجور تئاتر مثل برنامه های این فستیوال مهیجه.

بهترین زمان سفر به مونیخ طبق هزینه هتل ها

مونیخ

بیشتر بخونین:

  • بهترین شهرهای آلمان
  • حمل و نقل عمومی در مونیخ، آلمان (قسمت اول)

رتبه های مونیخ

گزارش رتبه بندی مسافرت جهانی و اخبار یو.اس، طبق جدا سازی و بررسی نظرات کاربران و متخصصانه. 

رتبه های مونیخ به توضیح زیره:

هفتمین مقصد برتر تعطیلات کریسمس

مونیخ؛ آب و هوا و اقلیم

مونیخ

نمودار مقدار میانگین بارش و دما در ماه های جور واجور در مونیخ

در ادامه، جداولی از میانگین بارش و دما در ماه های جور واجور و هفته های جور واجور در مونیخ، به شما ارائه می کنیم تا بتونین بهترین برنامه سفر رو واسه خودتون بریزین.

 ماه  دما (سانتی گراد)   اندازه بارش (سانتی متر)
ژانویه ۱٫۷ ۵٫۸
فوریه ۳٫۳ ۵٫۳
مارچ ۸٫۹ ۴٫۸
آپریل ۱۳٫۳ ۶٫۱
می ۱۷٫۸ ۱۰٫۹
ژوئن ۲۱٫۱ ۱۲٫۴
جولای ۲۳٫۳ ۱۴
آگوست ۲۲٫۸ ۱۰٫۷
سپتامبر ۱۹٫۴ ۸٫۶
اکتبر ۱۳٫۳ ۶٫۶
نوامبر ۶٫۷ ۵٫۶
دسامبر ۲٫۲ ۴٫۸

میانگین ماهیانه دما و بارش در مونیخ

مونیخ

ماه هفته اول (دما و بارش) هفته دوم هفته سوم هفته چهارم
ژانویه ۱٫۶ سانتی گراد- ۵٫۶ سانتی متر ۱٫۵ سانتی گراد- ۵٫۳ سانتی متر ۱٫۳ سانتی گراد- ۵٫۱ سانتی متر ۱٫۲ سانتی گرا
د- ۴٫۸ سانتی متر
فوریه ۲٫۹ سانتی گراد- ۵٫۲ سانتی متر ۲٫۵ سانتی گراد- ۵٫۱ سانتی متر ۲٫۱ سانتی گراد- ۴٫۹ سانتی متر ۱٫۷ سانتی گراد- ۴٫۸ سانتی متر
مارچ ۷٫۵ سانتی گراد- ۴٫۷ سانتی متر ۶٫۱ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر ۴٫۷ سانتی گراد- ۴٫۴ سانتی متر ۳٫۳ سانتی گراد- ۴٫۳ سانتی متر
آپریل ۱۲٫۲ سانتی گراد- ۵٫۸ سانتی متر ۱۱٫۱ سانتی گراد- ۵٫۵ سانتی متر ۱۰ سانتی گراد- ۵٫۱ سانتی متر ۸٫۹ سانتی گراد- ۴٫۸ سانتی متر
می ۱۶٫۷ سانتی گراد- ۹٫۷ سانتی متر ۱۵٫۶ سانتی گراد- ۸٫۵ سانتی متر ۱۴٫۴ سانتی گراد- ۷٫۳ سانتی متر ۱۳٫۳ سانتی گراد- ۶٫۱ سانتی متر
ژوئن ۲۰٫۳ سانتی گراد- ۱۲ سانتی متر ۱۹٫۵ سانتی گراد- ۱۱٫۷ سانتی متر ۱۸٫۶ سانتی گراد- ۱۱٫۳ سانتی متر ۱۷٫۸ سانتی گراد- ۱۰٫۹ سانتی متر
جولای ۲۲٫۸ سانتی گراد- ۱۳٫۶ سانتی متر ۲۲٫۲ سانتی گراد- ۱۳٫۲ سانتی متر ۲۱٫۷ سانتی گراد- ۱۲٫۸ سانتی متر ۲۱٫۱ سانتی گراد- ۱۲٫۴ سانتی متر
آگوست ۲۲٫۷ سانتی گراد- ۹٫۹ سانتی متر ۲۲٫۶ سانتی گراد- ۹٫۱ سانتی متر ۲۲٫۴ سانتی گراد- ۸٫۲ سانتی متر ۲۲٫۳ سانتی گراد- ۷٫۴ سانتی متر
سپتامبر ۱۸٫۶ سانتی گراد- ۸٫۱ سانتی متر ۱۷٫۷ سانتی گراد- ۷٫۶ سانتی متر ۱۶٫۹ سانتی گراد- ۷ سانتی متر ۱۶ سانتی گراد- ۶٫۵ سانتی متر
اکتبر ۱۱٫۸ سانتی گراد- ۶٫۱ سانتی متر ۱۰٫۳ سانتی گراد- ۵٫۶ سانتی متر ۸٫۷ سانتی گراد- ۵٫۱ سانتی متر ۷٫۲ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر
نوامبر ۵٫۱ سانتی گراد- ۵٫۴ سانتی متر ۳٫۴ سانتی گراد- ۵٫۱ سانتی متر ۱٫۸ سانتی گراد- ۴٫۹ سانتی متر ۰٫۱ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر
دسامبر ۱٫۱ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر ۰٫۱ سانتی گراد- ۴٫۴ سانتی متر ۶۱٫۲ سانتی گراد- ۴٫۲ سانتی متر ۲٫۳ سانتی گراد- ۴ سانتی متر

میانگین هفتگی دما و بارش در مونیخ

بیشتر بخونین:

  • دیدنیای مونیخ؛ از سنت تا مدرنیته
  • راهنمای خرید در مونیخ، آلمان

چه وقتی به مونیخ بریم

ماه دست کم دمای میانگین بیشترین حد دمای میانگین دست کم دمای ثبت شده بیشترین حد دمای ثبت شده تعداد روزای بارانی
ژانویه ۴- ۲ ۲۹- ۱۵ ۱۰
فوریه ۴- ۴ ۳۰- ۲۱ ۱۰
مارچ ۰ ۱۰ ۱۸- ۲۳ ۱۱
آپریل ۴ ۱۵ ۱۶- ۳۰ ۱۰
می ۸ ۱۹ ۶- ۳۰ ۱۲
ژوئن ۱۲ ۲۲ ۳ ۳۶ ۱۳
جولای ۱۴ ۲۴ ۵ ۳۴ ۱۲
آگوست ۱۳ ۲۴ ۳ ۳۷ ۱۱
سپتامبر ۱۰ ۲۱ ۳- ۳۱ ۱۰
اکتبر ۵ ۱۴ ۶- ۲۹ ۱۰
نوامبر ۱ ۸ ۱۲- ۱۹ ۱۱
دسامبر ۳- ۳ ۲۲- ۱۷ ۱۲

دست کم و بیشترین حد دما در مونیخ

هزینه روزانه توریستی در مونیخ

هزینه یه روز اقامت در مونیخ حدودا ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومنه. هزینه های تخمین زده شده واسه یه نفر تو یه روز شامل موارد زیره:

۱. برانچ (وعده صبحونه که دیر خورده می شه و جای دو وعده ناهار و صبحانهه) در رستوران سه ستاره

۲. شام در رستوران سه ستاره

۳. یه شب اقامت در هتل سه ستاره

 این هزینه ها بسته به این که در ماه های داغ سال یا کمتر توریستی به مونیخ سفر می کنین، تغییر می کنه. تخمین هزینه بالا در ماه های داغ در مونیخ انجام شده تا واسه برنامه ریزی در سفر، به عنوان منبع ازش به کار گیری کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *