جاذبه‌های گردشگری، زندگی شبونه، میانگین دما، فضای شخصی

بهترین زمان سفر به میکونوس، یکی از جزیره های زیبای یونان در دریای مدیترانه چه وقتی از ساله؟ واسه باخبر شدن از جزئیات این راهنمای سفر، با ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  • راهنمای سفر به یونان
  • بهترین زمان سفر؛ کی، کجا بریم؟
  • سوغات میکونوس؛ یادگاریایی از طبیعت بی مثل یونان

ساختمون های مکعبی شکل و نماهای خارجی سفید رنگ میکونوس، فریاد می زنند که مدیترانه ای هستن. جاده های پر پیچ و خمی که در بین شهر اصلی جزیره یعنی کورا (Chora) قرار دارن، ویترین های قدیمی فروشگاه ها و کلیساهای خوشگل، به این جزیره، یه حس سنتی یونانی اعطا کرده ان.

اما میکونوس با وجود مهمانی های ساحلی پرسر و صدا و زندگی شبونه دیوونه وار، اصلا یه شهر سنتی و قدیمی نیس. در ایبیزای یونان (نام یه جزیره کاتالانیایی در جزیره ها بالئارس در اسپانیا در دریای مدیترانه) در هر وقتی از شبونه روز، با مهمانی و جشن فاصله چندانی ندارین.

میکونوس

سواحل ماسه ای ابریشمی میکونوس، بزرگ ترین جاذبه این جزیرهه. گردشگران واسه دیدن این سواحل در هر وقتی از سال به میکونوس می آیند. سواحل پارادایز و سارو (Psarou) از صبح زود تا هنگام غروب آفتاب پر از جمعیت هستن.

از دیگر جاذبه های گردشگری میکونوس می توان به ساختمون های به سبک سیکلادی  (یه دوره و فرهنگ در جزیره ها سیکلدیز و سرزمین یونان ابتدا عصر برنز، حدود ۳۲۰۰ تا ۲۰۰۰ قبل از میلاده)، آسیاب های بادی کاتو میلی (windmills of Kato Myli) و معابد باشکوه دلوس (Delos) اشاره کرد. در میکونوس، می تونید ترکیبی یونانی از پیچیدگی، کمال، دلفریبی، آرامش و شادمانی رو پیدا کنین.

بهترین زمان سفر به میکونوس طبق آب و هوا

میکونوس

بهترین زمان سفر به میکونوس، ماه سپتامبر و اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) است. آب و هوای میکونوس، جزیره ای که در دریای اژه هستش، به گردشگران اجازه می دهد که در تموم طول سال به این جزیره سفر کنن، اما این دو ماه، ماه هایی هستن که جمعیت اینجا رو ترک کرده ان، آب دریا هنوز گرمه و قیمت هتل ها هم افت می کنه.

فصل بهار هم قبل از شروع جمله گردشگران تابستونی، وقتی مقرون به صرفه و فوق العاده واسه سفر به میکونوسه. میکونوس میزبان یه زمستون مدیترانه ای معمولی با آب و هوایی معتدل و دمای ۱۰ درجه سانتی گرادیه.

ماه های ژوئن، جولای و آگوست، وقتی بسیار شلوغ واسه سفر به میکونوس با وجود دمای میانگین ۲۱٫۱ و ۲۶٫۷ درجه سانتی گراد، مهمانی های بی معطلی در سواحل و اندازه بالای قیمت هتل ها هستن.

بهترین زمان سفر به میکونوس طبق فصول

فصل تابستون: ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

میکونوس

میکونوس در فصل تابستون میزبان فعالیت های تفریحی بدون معطلی و مهمانی های ساحلی در بین موج های دریاه.  قیمت هتل ها و دما در این زمان از سال رو به افزایش می گذارد. با اینکه تابستون با دمای ۲۶٫۷ درجه سانتی گرادی گرم ترین زمان ساله، اما نسیم اقیانوسی و شنا کردن در آب، گردشگران رو کمی خنک می کنه.

تابستون هم اینکه میزبان فستیوال های زیادی به احترام قدیسه های شهره. اگه می خواهید کمی در هزینه ها صرفه جویی کنین، حتما از ابتدا بهار، جای اقامتی مورد نظر خودتون رو رزرو کنین.

فصل پاییز: ماه های سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان)

میکونوس

با سفر در فصل پاییز، سیل جمعیت گردشگران و مهمانی های زیاد رو با کمی فضای شخصی بیشتر در سواحل (بازم با آبی گرم و مناسب واسه شنا) و هزینه کمتر جای های اقامتی مبادله می کنین. شک نکنین؛ مطمئن باشین که این معامله ارزشش رو داره. دمای میانگین در طول روز در محدوده ۲۱٫۱ تا ۲۶٫۷ درجه سانتی گراد و آسمون صاف و بدون ابره.

فصل زمستون: ماه های نوامبر تا مارس (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین)

میکونوس

در

فصل بهار با دمای میانگین ۱۵٫۶ تا ۲۱٫۱ درجه سانتی گراد و قیمت های مناسب هتل ها، وقتی عالی واسه سفر به میکونوس به شمار می آید. این زمان کوتاه قبل مثل سیل گردشگران تابستونی رو واسه سفر به میکونوس از دست ندین.

بهترین زمان سفر به میکونوس طبق فستیوال ها و رویدادها

فستیوال ها و رویدادهای فصل تابستون

فستیوال ماهیگیر یا رسولان مقدس (Agion Apostolon)

فستیوال ماهیگیر، یه جشنواره مردمی در ساحله که به صورت سالیانه در ۳۰ام ژوئن (۹ تیر) در میکونوس برگزار می شه. غذاهای دریایی زیادی در این فستیوال به بازدیدکنندگان ارائه می شه.

فستیوال آژیا پاراسکوی (Agia Paraskevi)

ماه جولای، میزبان یکی از پرسر و صداترین فستیوال های شهره که درزمان اون تموم خیابون های میکونوس پر از جشن، مهمانی و رقص می شه. فستیوال آژیا پاراسکوی در تاریخ ۲۶ جولای (۴ مرداد) به صورت سالیانه در میکونوس برگزار می شه.

سنت آژیا پاراسکوی، دو هزار سال قبل به دلیل مسیحی بودن، مورد آزار و اذیت قرار گرفت، اما حتی پایین شکنجه هم این زن پردل و جربزه، از ایمان خود به این دین دست نکشید. این فستیوال به احترام ایشون، هر سال در بندر با نواختن یه موسیقی سنتی، سرو غذا و نوشیدنی برگزار می شه.

پاناژیا تورلانی (Panagia Tourliani)

میکونوس

هر سال در تاریخ ۱۵ آگوست (۲۴ مرداد)، جشنی بزرگ در دهکده آنو منو (Ano Mera) در کلیسای پاناژیا تورلانی، برگزار می شه.

فستیوال تابستونی میکونوس

میکونوس یعنی فضایی پر از جنب و جوش و مهمانی های دیوونه وار. در طول فستیوال تابستونی میکونوس پلت فرمی واسه کنسرت های در فضای باز، اجراهای تئاتر خیابانی و نمایشگاه های هنری جفت و جور می کنه. هنرمندان از سراسر جهان در جشنواره تابستونی مشهور میکونوس شرکت می کنن.

فستیوال آگیوس ایونیس یا اینیوس مقدس (Agios Ioannis)

آگیوس ایونیس، یه فستیوال موسیقی در ساحل آگیوس ایونیس در میکونوسه که هر سال در تاریخ ۲۹ آگوست (۷ شهریور) برگزار می شه.

فستیوال ها و رویدادهای فصل پاییز

فستیوال برداشت

فستیوال برداشت هر سال در موزه کشاورزی (Agricultural Museum) میکونوس در دومین یا سومین یکشنبه ماه سپتامبر برگزار می شه. نون های گرد کوچیک خوشمزه کرومیدوپیتس (krommydopites) و کوواروتس (kouvarotes) به همراه قصه گویان در این فستیوال گرد هم می آیند و به جشن، رقص، آواز و پایکوبی می پردازند.

فستیوال ها و رویدادهای فصل زمستون

کریسمس

میکونوس

بچه ها با چراغ های روشن و بعضی وقتا حتی با وسایل موسیقی در خیابون ها در شب کریسمس، سال نو و روز خاج شویان (Epiphany Day) آواز می خونن. رسمی به نام پوداریکو (podariko) هم در کریسمس بسیار رایجه. در این روز اهالی میکونوس به کسائی که وارد شهرشون می شن، توجه خاص ای می کنن.

روز خاج شویان (Epiphany Day)

خاج شویان، نام یکی جشن های مسیحیانه. مسیحیان در روز ششم ژانویه (۱۶ دی) ظاهر شدن خدا به شکل انسانی یعنی به شکل عیسی مسیح رو جشن می گیرند. این جشن، عید اول سال ارمنیان و دیگه کیش های ارتدکسه. مسیحیان غربی در این روز، دیدار سه مغ (سه مجوس شرقی که طبق انجیل متی واسه ارج گذاشتن به عیسی به دیدارش شتافتند) شرقی رو از مسیح نوزاد جشن می گیرند و مسیحیان شرقی فراخور جشن خود رو غسل غسل عیسی در رود اردن می دانند.

کشیش ها در این روز در میکونوس در خیابون ها قدم می زنند و دعای خیرشون رو بدرقه تموم خونه ها در این جزیره می کنن. پس از این مراسم تموم ساکنین در بندرگاه گرد هم می آیند تا مراسم پرتاب کردن صلیب به آب رو تماشا کنن و منتظر می مثل که کی می تونه اون رو بگیره.

رتبه های میکونوس

گزارش رتبه بندی مسافرت جهانی و اخبار یو.اس، طبق جدا سازی و بررسی نظرات کاربران و متخصصانه. 

رتبه های میکونوس به توضیح زیره:

  • سومین جزیره برتر گردشگری یونان

میکونوس؛ آب و هوا و اقلیم

میکونوس

نمودار میانگین دما و بارش ماهیانه در میکونوس

در ادامه، با جداولی از میانگین بارش و دما در ماه های جور واجور سال و هم اینکه به جدا هفته های جور واجور، به شما ارائه می کنیم تا بهترین زمان سفر رو به صورت دقیق، انتخاب کنین و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندین.

 ماه  دما (سانتی گراد)   اندازه بارش (سانتی متر)
ژانویه ۱۰ ۴٫۳
فوریه ۹٫۴ ۳٫۶
مارس ۱۰٫۶ ۳٫۳
آوریل ۱۲٫۸ ۱٫۳
می ۱۶٫۱ ۰٫۸
ژوئن ۲۰ ۰
جولای ۲۲٫۲ ۰
آگوست ۲۲٫۸ ۰
سپتامبر ۲۰٫۶ ۰٫۸
اکتبر ۱۷٫۸ ۱٫۸
نوامبر ۱۳٫۹ ۴٫۶
دسامبر ۱۱٫۱ ۴٫۶

میانگین ماهیانه دما و بارش در میکونوس

ماه هفته اول (دما و بارش) هفته دوم هفته سوم هفته چهارم
ژانویه ۹٫۷ سانتی گراد- ۴٫۲ سانتی متر ۹٫۵ سانتی گراد- ۴٫۲ سانتی متر ۹٫۲ سانتی گراد- ۴٫۱ سانتی متر ۸٫۹ سانتی گراد- ۴ سانتی متر
فوریه ۹٫۳ سانتی گراد- ۳٫۴ سانتی متر ۹٫۱ سانتی گراد- ۳٫۳ سانتی متر ۹ سانتی گراد- ۳٫۱ سانتی متر ۸٫۸ سانتی گراد- ۲٫۹ سانتی متر
مارس ۱۰٫۳ سانتی گراد- ۳٫۲ سانتی متر ۱۰ سانتی گراد- ۳٫۲ سانتی متر ۹٫۷ سانتی گراد- ۳٫۱ سانتی متر ۹٫۴ سانتی گراد- ۳ سانتی متر
آوریل ۱۲٫۳ سانتی گراد- ۰٫۸ سانتی متر ۱۱٫۷ سانتی گراد- ۰٫۳ سانتی متر ۱۱٫۲ سانتی گراد- ۰٫۲ سانتی متر ۱۰٫۶ سانتی گراد- ۰٫۷ سانتی متر
می ۱۵٫۳ سانتی گراد- ۰٫۷ سانتی متر ۱۴٫۵ سانتی گراد- ۰٫۶ سانتی متر ۱۳٫۶ سانتی گراد- ۰٫۴ سانتی متر ۱۲٫۸ سانتی گراد- ۰٫۳ سانتی متر
ژوئن ۱۹ سانتی گراد- ۰٫۲ سانتی متر ۱۸٫۱ سانتی گراد- ۰٫۴ سانتی متر ۱۷٫۱ سانتی گراد- ۰٫۶ سانتی متر ۱۶٫۱ سانتی گراد- ۰٫۸ سانتی متر
جولای ۲۱٫۷ سانتی گراد- ۰ سانتی متر ۲۱٫۱ سانتی گراد- ۰ سانتی متر ۲۰٫۶ سانتی گراد- ۰ سانتی متر ۲۰ سانتی گراد- ۰ سانتی متر
آگوست  ۲۲٫۷ سانتی گراد- ۰ سانتی متر ۲۲٫۵ سانتی گراد- ۰ سانتی متر ۲۲٫۴ سانتی گراد- ۰ سانتی متر ۲۲٫۲ سانتی گراد- ۰ سانتی متر
سپتامبر ۲۰٫۱ سانتی گراد- ۰٫۶ سانتی متر ۱۹٫۵ سانتی گراد- ۰٫۴ سانتی متر ۱۹ سانتی گراد- ۰٫۲ سانتی متر ۱۸٫۴ سانتی گراد- ۰ سانتی متر
اکتبر ۱۷٫۱ سانتی گراد- ۱٫۶ سانتی متر ۱۶٫۴ سانتی گراد- ۱٫۳ سانتی متر ۱۵٫۷ سانتی گراد- ۱٫۱ سانتی متر ۱۵ سانتی گراد- ۰٫۸ سانتی متر
نوامبر ۱۲٫۹ سانتی گراد- ۳٫۹ سانتی متر ۱۲ سانتی گراد- ۳٫۲ سانتی متر ۱۱ سانتی گراد- ۲٫۵ سانتی متر ۱۰ سانتی گراد- ۱٫۸ سانتی متر
دسامبر ۱۰٫۴ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر ۹٫۷ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر ۹ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر ۸٫۳ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر

میانگین هفتگی دما و بارش در میکونوس

چه وقتی به میکونوس بریم

ماه دست کم دمای میانگین بیشترین حد دمای میانگین دست کم دمای ثبت شده بیشترین حد دمای ثبت شده تعداد روزای

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *