میانگین دما، صنایع دستی، حمل و نقل، در

بهترین زمان سفر به ونیز، شهر گاندولاهای عاشقانه، چه وقتی از ساله؟ واسه باخبر شدن از اون، با ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

 • بهترین زمان سفر؛ کی، کجا بریم؟
 • دیدنیای ونیز، عاشقونه ترین شهر روی آب جهان

گفتن اینکه ونیز، شهری دلربا و جذابه، شاید کلیشه ای به نظر بیاد، اما به محض اینکه این شهر رو خودتون ببینین، مطمئنا با این جملات موافق هستین. از ایستگاه قطار سانتا لوسیا بیرون بیایید و با چشم انداز نفس گیر کانال بزرگ ونیز (Grand Canal)، روبه رو شید.

ونیز

تاکسی های آبی رو در گذر از ساحل و از پایین پونته دلی اسکازی (Ponte degli Scalzi) یا پل پابرهنه (Bridge of the Barefoot) تماشا کنین و کمی با دقت گوش کنین؛ آوای عاشقانه ویولن رو می شنوید یا این بخشی از تخیلات شماس؟ ممکنه این لحظه، فقط در خیالات شما در حال رخ دادن نباشه.

گاندولاهای عاشقونه (یه جور قایق عادی در ونیز)، زوج های عاشق رو به نرمی در راه های آبی شهر، حمل می کنن و کاپیتان های این گاندولاها، درست در لحظه مناسب، شروع به آواز خوندن می کنن.

روی خشکی، گذرگاه های باریک از فروشگاه های قدیمی و اقامتگاه های خوشگل و از روی پل ها، عبور می کنن. به این نکته که نقشه ها خیلی در ونیز به کارتون نمی آیند و گم شدن در این شهر، بسیار عادیه؛ در این حس فوق العاده شهر، غرق شید.

ونیز

جاذبه اصلی این شهر مزین به کانال، جو جادویی اینه، اما اینجا با تفریحات دیگری هم روبه رو میشین. تورهای راهنما در کلیسای سنت مارک و قصر داگ (Doge's Palace)، تجربه تاریخی عالی ای واسه شما رقم میزنن. در گالری آکادمی (Gallerie dell'Accademia)، آثار تیتیان (نقاش ایتالیایی قرن پانزدهم) و پائولو ورونز (نقاش قرن شانزدهم) و دیگه نقاشون مشهور ونیزی، رو ببینین و به اپراهای مشهور جهانی در سالن لا فنیچه (Teatro La Fenice) گوش بدید.

شما هم اینکه می تونید به جزیره ها نزدیکی چون لیدو واسه ساحل، مورانو (Murano) واسه شیشه های شناخته شده اش و بورانو (Burano) برید.

بهترین زمان سفر به ونیز طبق آب و هوا

بهترین زمان سفر به ونیز، از ماه سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر) است، درست وقتی که گردشگران شهر رو ترک می کنن. با اینکه، دما در این زمان از سال در محدوده بسیار متغیر و در بازه ۱٫۱- تا ۲۱٫۱ درجه سانتی گراد و همراه داشتن لباس های گرم لازمه، اما اندازه قیمت پایین تر هتل ها و کانال های خلوت تر، ارزش اون رو داره.

زمستون ها در ونیز، با وجود محدوده دمای ۱٫۱- تا ۴٫۴ درجه سانتی گراد، سرده، در حالی که بهار، بهترین و زیباترین آب و هوا رو به شهر هدیه می دهد.

فصل تابستون، فصل داغ گردشگری شهر ونیز و مشخصه های اون، اندازه قیمت بالای هتل ها، آب و هوای گرم و همون طور که انتظارش رو دارین، خیل بزرگی از گردشگرانه.

احتمال اتفاق افتادن آکوا آلتا (Acqua alta) یا سیلاب ها در ماه های سردتر، بیشتره؛ پس اگه در این زمان از سال قصد سفر به ونیز رو دارین، حتما چکمه های بارانی مناسب به همراه داشته باشین تا بتونین در شهر قدم بزنین.

بهترین زمان سفر به ونیز طبق فصول

فصل پاییز: ماه های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر)

ونیز

پس از فصل داغ گردشگری تابستون، در فصل پاییز، شهر ونیز از حضور گردشگران، خلوت می شه و این شهر جادویی رو با قیمت های مناسب هتل ها، تبدیل به مقصدی فوق العاده در این فصل می کنه. با اینکه واسه سفر در این فصل، نیاز به کت و لباس گرم پیدا می کنین؛ دما در ماه نوامبر، در محدوده ۱٫۱- تا ۱۰ درجه سانتی گراد متغیره.

فصل زمستون: ماه های دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۹ اسفند)

ونیز

زمستون با محدوده دمای ۱٫۱- تا ۴٫۴ درجه سانتی گراد، سرده. اتفاق کارناوال در ماه فوریه (۱۲ بهمن تا ۹ اسفند) که رویدادی بزرگ و مهمه، باعث سرازیر شدن جمعیت زیاد و شرکت کنندگانی که با ماسک به کارناوال می آیند، می شه.

فصل بهار: ماه های مارچ تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد)

ونیز

بهار، فصلی خوشگل در ونیزه و شهر در این
فصل، سرما رو از تن خود می زداید. بالاترین دمای فصل بهار در ماه مارچ (۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین)، ۱۰ درجه سانتی گراد و در ماه می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد)، ۲۱٫۱ درجه سانتی گراده.

فصل تابستون: ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

ونیز

فصل تابستون، فصل داغ گردشگری ونیز، بسیار شلوغ و پرهمهمهه. گردشگران در گاندولاهای گران قیمت، سواری می کنن و اندازه قیمت هتل ها، بسیار گران می شه. بدیش اینه، تجربیات ناجوری چون گرمایی خفه کننده، کانال شلوغ و حضور حشرات آزاردهنده در این فصل، بسیار شایعه.

بهترین زمان سفر به ونیز طبق فستیوال ها و رویدادها

فستیوال ها و رویدادهای فصل پاییز

رگاتا استوریکا (Regata Storica)

ونیز

رگاتا استوریکا یه اتفاق اصلی قایق رانی در شهر ونیز، در تاریخ سوم سپتامبر (۱۲ شهریور) در تقویم به ثبت رسیده. این ورزش منحصربه فرد واسه هزاران سال در تالاب ونیزی انجام شده و این روزا نمایش باشکوه تاریخی فوق العاده از خود مسابقه، مهم تره. قایق های سبک قرن شانزدهمی با گاندیلرها (gondoliers) با لباس های سنتی همون زمان، داگ (doge)، همسر اون و تموم مقامات ونیزی رو در کانال بزرگ تو یه رژه خوشگل و رنگارنگ، به صورت ظاهری، حمل می کنن. این روزا چار مسابقه طبق سن و نوع گاندولا در این اتفاق برگزار می شه.

ماراتن اکتبر

ونیز

ماراتن اکتبر در ماه ماه اکتبر، اتفاق مهم ورزشی در ایتالیا و ونیز، به شمار می آید.

جشن دلا سالوت (Festa della Salute)

ونیز

جشن دلا سالوت که در ماه نوامبر برگزار می شه، با فضای عرفانی و عمیق مذهبی همراهه. این اتفاق به وسیله جمهوری ونیز در سال ۱۶۳۰، در تقویم به ثبت رسیده. پل و راه دسترسی به کلیسای مادونا دلا سالوت (Madonna della Salute) در طول این جشن، با تزئینات خوشگل و حضور دست فروشان با سوغاتی ها و صنایع دستی خوشگل، تجربه ای باحال واسه گردشگران، به شمار می آید.

نمایشگاه هنر (Biennale d'Arte)

ونیز

نمایشگاه هنر در سال، دو بار در ونیز در ماه های اکتبر و می، برگزار می شه.

فستیوال ها و رویدادهای فصل زمستون

کارناوال

ونیز

کارناوال، فستیوالی جذاب و مهم در ونیز که در ماه فوریه برگزار می شه، به خاطر ماسک های خلاقانه و مسحورکننده اش، در سراسر جهان مشهوره.

فستیوال ها و رویدادهای فصل بهار

وگا لانگا (Voga Longa)

ونیز

وگا لانگا یه مسابقه کایاک رانی در راه آبی شهر ونیز در راهی ۳۰ کیلومتری تا ساحل جزیره بورانو، هر سال در ماه می با شرکت هزاران قایق پدالی، برگزار می شه.

فستیوال ها و رویدادهای فصل تابستون

فستیوال بین المللی فیلم ونیز

ونیز

فستیوال بین المللی فیلم ونیز که در سال ۱۹۳۲ بنیان گذاری شده، هر سال در ماه سپتامبر، برگزار می شه، عنوان قدیمی ترین فستیوال فیلم در جهان رو داره و در کنار جشنواره فیلم کن و فستیوال بین المللی برلین، از سه فستیوال بزرگ جهانی به شمار می آید.

بهترین زمان سفر به ونیز طبق هزینه هتل ها

ونیز

بهترین زمان سفر به ونیز طبق هزینه هتل ها طبق نمودار بالا در ماه های زمستونی و پاییزیه.

بیشتر بخونین:

 • ۳۳ جاذبه ایتالیا که هر توریستی باید ببینه!
 • حمل و نقل عمومی در ونیز، ایتالیا

رتبه های ونیز

گزارش رتبه بندی مسافرت جهانی و اخبار یو.اس، طبق جدا سازی و بررسی نظرات کاربران و متخصصانه. 

رتبه های ونیز به توضیح زیره: 

 • سومین مقصد برتر گردشگری در ایتالیا
 • چهارمین مقصد برتر گردشگری واسه ماه عسل در اروپا
 • چهارمین مقصد برتر گردشگری زمستونی در اروپا
 • هفتمین مقصد برتر گردشگری در اروپا
 • ۱۲امین مقصد برتر واسه برگزاری مراسم عروسی در اروپا

ونیز؛ آب و هوا و اقلیم

ونیز

نمودار میانگین دما و بارش ماهیانه در ونیز

در ادامه، با جداولی از میانگین بارش و دما در ماه های جور واجور سال و هم اینکه به جدا هفته های جور واجور، به شما ارائه می کنیم تا بهترین زمان سفر رو به صورت دقیق، انتخاب کنین و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندین.

 ماه  دما (سانتی گراد)   اندازه بارش (سانتی متر)
ژانویه ۵٫۶ ۳٫۸
فوریه ۷٫۸ ۴٫۸
مارچ ۱۱٫۷<
/td>

۶٫۱
آپریل ۱۶٫۷ ۷٫۹
می ۲۱٫۱ ۶٫۶
ژوئن ۲۴٫۴ ۶٫۹
جولای ۲۷٫۲ ۵٫۳
آگوست ۲۶٫۷ ۶٫۹
سپتامبر ۲۳٫۹ ۵٫۸
اکتبر ۱۸٫۳ ۷٫۶
نوامبر ۱۱٫۷ ۹٫۴
دسامبر ۷٫۸ ۶٫۱

میانگین ماهیانه دما و بارش در ونیز

ماه هفته اول (دما و بارش) هفته دوم هفته سوم هفته چهارم
ژانویه ۵٫۱ سانتی گراد- ۳٫۲ سانتی متر ۴٫۵ سانتی گراد- ۲٫۷ سانتی متر ۴ سانتی گراد- ۲٫۱ سانتی متر ۳٫۴ سانتی گراد- ۱٫۵ سانتی متر
فوریه ۷٫۳ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر ۶٫۷ سانتی گراد- ۴٫۳ سانتی متر ۶٫۲ سانتی گراد- ۴٫۱ سانتی متر ۵٫۶ سانتی گراد- ۳٫۸ سانتی متر
مارچ ۱۰٫۷ سانتی گراد- ۵٫۸ سانتی متر ۹٫۸ سانتی گراد- ۵٫۵ سانتی متر ۸٫۸ سانتی گراد- ۵٫۱ سانتی متر ۷٫۸ سانتی گراد- ۴٫۸ سانتی متر
آپریل ۱۵٫۵ سانتی گراد- ۷٫۵ سانتی متر ۱۴٫۲ سانتی گراد- ۷ سانتی متر ۱۳ سانتی گراد- ۶٫۶ سانتی متر ۱۱٫۷ سانتی گراد- ۶٫۱ سانتی متر
می ۲۰ سانتی گراد- ۶٫۳ سانتی متر ۱۸٫۹ سانتی گراد- ۶ سانتی متر ۱۷٫۸ سانتی گراد- ۵٫۶ سانتی متر ۱۶٫۷ سانتی گراد- ۵٫۳ سانتی متر
ژوئن ۲۳٫۶ سانتی گراد- ۶٫۸ سانتی متر ۲۲٫۸ سانتی گراد- ۶٫۸ سانتی متر ۲۱٫۹ سانتی گراد- ۶٫۷ سانتی متر ۲۱٫۱ سانتی گراد- ۶٫۶ سانتی متر
جولای ۲۶٫۵ سانتی گراد- ۴٫۹ سانتی متر ۲۵٫۸ سانتی گراد- ۴٫۵ سانتی متر ۲۵٫۱ سانتی گراد- ۴٫۱ سانتی متر ۲۴٫۴ سانتی گراد- ۳٫۷ سانتی متر
آگوست ۲۶٫۶ سانتی گراد- ۶٫۵ سانتی متر ۲۶٫۵ سانتی گراد- ۶٫۱ سانتی متر ۲۶٫۳ سانتی گراد- ۵٫۷ سانتی متر ۲۶٫۲ سانتی گراد-۵٫۳ سانتی متر
سپتامبر ۲۳٫۲ سانتی گراد- ۵٫۵ سانتی متر ۲۲٫۵ سانتی گراد- ۵٫۳ سانتی متر ۲۱٫۸ سانتی گراد- ۵ سانتی متر ۲۱٫۱ سانتی گراد- ۴٫۷ سانتی متر
اکتبر ۱۶٫۹ سانتی گراد- ۷٫۲ سانتی متر ۱۵٫۵ سانتی گراد- ۶٫۷ سانتی متر ۱۴٫۱ سانتی گراد- ۶٫۳ سانتی متر ۱۲٫۷ سانتی گراد- ۵٫۸ سانتی متر
نوامبر ۱۰٫۱ سانتی گراد- ۹ سانتی متر ۸٫۴ سانتی گراد- ۸٫۵ سانتی متر ۶٫۸ سانتی گراد- ۸٫۱ سانتی متر ۵٫۱ سانتی گراد- ۷٫۶ سانتی متر
دسامبر ۶٫۸ سانتی گراد- ۵٫۳ سانتی متر ۵٫۹ سانتی گراد- ۴٫۵ سانتی متر ۴٫۹ سانتی گراد- ۳٫۶ سانتی متر ۳٫۹ سانتی گراد- ۲٫۸ سانتی متر

میانگین هفتگی دما و بارش در ونیز

بیشتر بخونین:

 • سفر ۳ روزه به ونیز
 • پل افسوسا، پل عشاق ونیزی

چه وقتی به ونیز بریم

ماه دست کم دمای میانگین بیشترین حد دمای میانگین دست کم دمای ثبت شده بیشترین حد دمای ثبت شده تعداد روزای بارانی
ژانویه ۲ ۷ ۸- ۱۳ ۶
فوریه ۳ ۹ ۹- ۱۹ ۶
مارچ ۶ ۱۳ ۵- ۲۱ ۷
آپریل ۱۱ ۱۸ ۲ ۲۸ ۹
می ۱۵ ۲۲ ۵ ۳۲ ۸
ژوئن ۱۸ ۲۶ ۸ ۳۴ ۸
جولای ۲۰ ۲۸ ۱۲ ۳۳ ۷
آگوست ۱۹ ۲۸ ۱۳ ۳۵ ۷
سپتامبر ۱۷ ۲۵ ۹ ۳۰ ۵
اکتبر ۱۲ ۲۰ ۳ ۲۸ ۷
نوامبر ۸ ۱۳ ۲- ۲۰ ۹
دسامبر ۴ ۹ ۴- ۱۶ ۸

دست کم و بیشترین حد دما در ونیز

هزینه روزانه توریستی در ونیز

هزینه یه روز اقامت در ونیز حدودا ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومنه. هزینه های تخمین زده شده واسه یه نفر تو یه روز شامل موارد زیره:

۱. برانچ (وعده صبحونه که دیر خورده می شه و جای دو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *