تایوان: مقصد گردشگری ایده‌آل واسه مسلمونا

تایوان کشوری در جنوب غرب آسیاه که جذابیت های خیلی زیادی داره. اما این کشور تازگیا شرایط سفر مناسب مسلمونا رو جفت و جور کرده. با کجارو همراه باشین تا این موضوع رو بررسی کنیم.

مقالات در رابطه:

  • سفری به بازار شب تایپه
  • مالزی میراث دار فرهنگ اسلام، چین و غرب

مردم تایوان به ذات مهمون نوازشان معروف هستن پس جای تعجب نیس اگه بدونیم که در سال ۲۰۱۴ بیشتر از ۱۸۰ هزار مسلمون این کشور رو به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردن. اما مسئولان گردشگری می خواهند این رقم رو تا سال ۲۰۱۸ به دو برابر زیاد کنن. حالا که به زمان مقرر نزدیک شده ایم، مسئولین تلاش مضاعفی رو به کار برده ان تا گردشگران مسلمون احساس خاص ای واسه میهمانی در این کشور داشته باشن.

گردشگر مسلمون تایوان

در این تلاش، مسئولین گردشگری در حال تشویق هتل ها واسه ساختن نمازخانه ی داخلی و نصب علامت جهت قبله رو در اتاق ها هستن. این تغییرات کوچیک هزینه ی بسیار کمی واسه هتل داره اما به دلیل جلب نظر گردشگران مسلمون، بسیار سودآورند. هم اینکه برنامه هایی واسه افزایش رستوران هایی که به شکل رسمی غذای حلال سرو می کنن هست تا بشه نیازای گردشگران رو به افزایش خاورمیانه و جنوب غرب آسیا رو تامین کرد. الان شهر تایپه فقط ۴۵ رستوران حلال داره اما آقای کو ون جه (Ko Wen-je) شهردار پایتخت امیدواره این رقم در کوتاه مدت زیاد شه.

گردشگر مسلمون تایوان

پس از اینکه ۲۰,۰۰۰ مهاجر در ایستگاه اصلی تایپه جمع شده و عید فطر رو جشن گرفتن، آقای کو از اون ها واسه همکاری در رشد اقتصاد شهر تشکر کرد. اون هم اینکه طبق رسم اندونزیایی واسه عید فطر، به همه ی حضار پاکت های سبز مخصوصی هدیه کرد.

این نوع توجه به رسوم اندونزیه که باعث شده الان حدود ۲۵۲ هزار اندونزیایی در کشور تایوان مشغول به کار باشن. ۸۵ درصد از این جمعیت مسلمون هستن.

گردشگر مسلمون تایوان

نمایش های علنی این اینجور در تکریم جمعیت مسلمون نتیجه ای جز افزایش معروفیت مثبت واسه مردم تایوان در ایجاد روند تبدیل به کشوری چند قومیتی نداره. این فعالیت ها هم اینکه پیام واضحی واسه گردشگرانی در خاورمیانه س که هنوز شک دارن که تایوان واسه گذراند تعطیلاتشان مناسبه یا نه. پیامی با این داخل مایه که این کشور با آغوش باز پذیرای شماس.

مردم تایوان به ذات مهمون نوازشان معروفند

در ادامه ی این سیاست، ریاست جمهوری تایوان، خانوم سای اینگ ون (Tsai Ing-wen)، ترتیبی داده تا مردم بعضی از کشور های مسلمون امتیاز سفر بدون ویزا دریافت کنن. این کار باعث کاهش جدی زمان لازم واسه برنامه ریزی سفر به تایوان شده و سفر های لحظه ی آخری رو زیاد می کنه.

گردشگر مسلمون تایوان

همه این اقدامات وقتی موثر هستن که مسلمونا بدونن که به چه جاهایی می شه بدون تبعض و توهین سفر کرد. در شرایط سیاسی الان جهان، مسلمونا برنامه ی سفر خانوادگی خود رو بر طبع این نوع نگرانی ها تغییر می بدن.

با اینحال که تایوان کشوری بسیار مذهبی بوده و می توان ساختمون ها و زیارتگاه های مذاهب جور واجور رو در سرتاسر کشور دید، مردم محلی خیلی تند فرق های مذهبی خارجی ها رو بدون هیچ پرسشی می پذیرن. واقعا همه ی شهرهای اصلی این جزیره دست کم یه مسجد، چندین کلیسا و در کل کشور ۲ کنیسه هست. حس قبول کرده شدن به وسیله محلی ها چیزیه که گردشگران هیچ وقت کبودی در اون ندارن.

گردشگر مسلمون تایوان

بدیش اینه زبون هنوزم یه مانع به حساب می آید. زبون انگلیسی در این کشور فقط به وسیله افراد حرفه ای و محصلین صحبت شده و گردشگران واسه غوطه ور شدن در فرهنگ بومی مشکلاتی دارن. با این حال با افزایش محبوبیت زبون چینی ماندرین و البته درک مردم از به درد بخور بودن یادگیری زبون انگلیسی در کسب و کارشون، تایوان فقط به زمان نیاز داره تا نه فقط واسه مسلمونا، بلکه واسه بقیه مذاهب و ملی بودن ها هم تبدیل به مقصد اول گردشگری آسیا شه.

نظر شما کجارویی های عزیز چیه؟ این سیاست ها رو به درد بخور می دونین؟ تا حالا به سفر به تایوان فکر کرده اید؟ مثل همیشه با ما همراه باشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *