تاییدیه شورای فنی واسه سازه شیشه ای باغ موزه قصر

مدیرکل میراث فرهنگی تهران گفت:  پس از اعلام طرح سازه شیشه ای به وسیله مسئولان باغ موزه قصر، درشورای فنی طرحشون رو تصویب کردیم.

 «رجبعلی خسروآبادی» به دنبال گشایش موزه خودروهای سنتی در باغ موزه قصر که چند روز پیش با رقابت هایی رو به رو شده بود، گفت:

چند سال پیش که با کمیسیون فرهنگی شورای شهر همکاری داشتم، قرار بود زندان قصر رو تخریب کنن و طرح اون رو هم داده بودن. برداشت بعضی از افراد این بود که اونجا رو تخریب کرده و از اونجا دو هزار میلیارد تومن هم درآمد به دست بیارن اما کمیسیون فرهنگی شورای شهر طرحی رو روی این قضیه گذاشت و گفتن که این زندان اولین زندان مدنیت شهر ماست و رویدادهای مهمی درآنجا اتفاق افتاده و افراد خاص ای در اونجا زندانی شده بودن و این ها باعث شد که طرح حفاظت از اون رو بدن.

ایشون اضافه کرد:

بعضی گفتن که به باغ موزه تبدیل شه. عده ای از افراد کارایی رو در اونجا انجام دادن که من نمی گویم همه اون اقدامات درست بوده یا نه. شاید بعضی وقتا مجبور باشین بین بد و بدتر، معقولانه وضعیت بد رو انتخاب کنین. بعضی از کارشناسان می می گن که می شد اتفاقات دیگری در اونجا بیفته.

خسروآبادی با اشاره به وجود سازه شیشه ای در باغ موزه گفت:

جلوی اون سازه شیشه ای دیگری رو نصب کرده ان اما این سازه به گونه ای نیس که مانع دید سازه قبلی شه. اون سازه موقت ساخته شد. ما این اقدام رو در شورای فنی تصویب کردیم.

ایشون درباره اینکه تاییدیه شورای فنی پس از جنجال رسانه ای و ساخت این سازه انجام شده، گفت:

همه میراث فرهنگی ما ارزشمنده اما این مهم بودن به اون معنا نیس که هرمی رو واسه اونا در نظر نگیریم. مگه ما چند نقش جهان و پاسارگاد داریم؟ اینا فرق می کنن با سردر یه خونه در عودلاجان که اتفاقا تاریخی هم هست. هیچ کدوم رو نفی نمی کنم همه اونا مهم هستن اما باید واسه اونا سطح بندی هم قائل باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران گفت:

نمی گم همه کاری که در باغ موزه شده صد در صد درست بوده شاید در بعضی جاها روی یه کاشی هم گچ گرفته باشن چون نتونسته ان بقیه بخش ها رو هم مثل اون درست کنن. منکر اینکه اینجور کاری صد درصد درسته، نیستم. باید جبهه کاری رو نگاه کرد و دید چه اتفاقی درحال رخ دادنه. اگه این سازه، سازه ای بود که باغ موزه قصر رو به عنوان یه جای تاریخی تحت تاثیر قرار می داد، حتما جلوی اون رو می گرفتم اما وقتی استنباطم اینه که سازه موقته و روی زمین ساخته شده و هر زمان امکان برداشت اون هست، دیگه اون حساسیت قبل معنا نداره.

خسروآبادی درباره ورود خودرو به فضای موزه ای باغ موزه قصر به دنبال گشایش موزه خودروهای سنتی هم گفت:

ورود خودرو در داخل محوطه باغ موزه اشکالی نداره. چند کارشناس به عنوان شورای فنی به جمع بندی می رسند. بعضی وقتا نظر همه اونا با هم یکی نیس.

منبع: مهرنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *