تایید سقوط شهاب سنگ در استان البرز

گزارش ها حاکیه که شهاب سنگی نیمه شب پنجشنبه در منطقه ای بیابانی بین شهرستان های اشتهارد و نظرآباد در استان البرز به زمین برخورد کرده. بر این پایه مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز سقوط شهاب سنگ در این استان رو تایید کرد.

ابوالقاسم باقری، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز اعلام کرد:

با در نظر گرفتن اینکه این شهاب سنگین در منطقه ای بیابانی سقوط کرده، احتمال اینکه خساراتی داشته باشه، بسیار کمه و تا الان هم گزارشی از خسارات احتمالی ارایه نشده.

نیمه شب پنجشنبه گزارش هایی از برخورد چند شهاب سنگ در مناطقی از استان های زنجان، قزوین و البرز منتشر شد. فرمانداران شهرستان های بوئین زهرا، آوج و تاکستان و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین برخورد شهاب سنگ به مناطقی از استان قزوین رو منکر شدن و با اعزام چند گروه به مناطق جور واجور، هیچ اثر و گزارشی از اون دریافت نشد. بعضی اخبار حکایت از این داره که شی نورانی واسه دقایقی در یکی از بخش های استان زنجان دیده شده که این شی نورانی با زمین برخورد و صدای مهیبی ایجاد کرده، اما تا الان گزارشی درباره وجود این شی نورانی ارایه نشده. ارسلان قاسمی فرماندار بوئین زهرا بامداد جمعه اعلام کرد که هیچ شهاب سنگی در محدوده جغرافیایی این شهرستان سقوط نکرده اما بعضی منابع برخورد یه شی نورانی در مناطق بیابانی بین اشتهارد و نظرآباد که بیرون از محدوده استان قزوینه رو تائید می کنن. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین هم در مورد احتمال سقوط شهاب سنگ گفت:

با وجود بررسی های میدونی تا الان هیچ گزارشی از سقوط شهاب سنگ واصل نشده. بعضی از اهالی روستاهای مناطق غربی قزوین هم مرز با استان زنجان و شهرستان قیدار و هیدج، شهاب سنگی در آسمون مشاهده کرده ان اما این، دلیلی بر سقوط اون در استان قزوین نیس.

ایرج حیدری فرماندار شهرستان تاکستان هم اعلام کرد که تا الان هیچ گونه گزارشی از سقوط شهاب سنگ دریافت نشده و با وجود تماس با دهیاری ها می توان به یقین این شایعه رو منکر شد. سیدعبدالله موسوی – فرماندار شهرستان آوج هم گفت:

اهالی روستاهای دیدار و لجام گیر، شهاب سنگی رو در حال سقوط در آسمون مشاهده کرده ان اما با وجود بررسی های انجام شده، هیچ گزارش و مستندی در این مورد به دست نیامده. با وجود اعزام چند گروه به مناطق جور واجور شهرستان، نیروهای فرمانداری با بیشتر روستاها و دهیاری ها تماس برقرار کردن اما مورد نگران کننده ای گزارش نشده.

شهاب سنگ ها اجرام بزرگی آسمونی هستن که بیشتر از سنگ و فلز تشکیل شده ان. این اجرام وقتی که وارد جو زمین می شن، به دلیل قطر زیادشون از جو می گذرند و دهانه ها و مشکلات مختلفی رو از خود برجا می گذارن. منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *