تبدیل آسمون خراشی متروکه به هتلی لوکس و باشکوه

تازگیا هتلی با نام بیک من (Beekman) در منطقه ی فاینِنشل منهتن گشایش شده که در گذشته آسمون خراش بوده. تعمیر و بازسازی این ساختمون متروکه و قدیمی بیشتر از دو سال زمان برده و حالا این ساختمون قدیمی به هتلی خوشگل و باشکوه تبدیل شده. در ادامه با کجارو همراه باشین.

مقالات در رابطه:

  • بلندترین آسمون خراشای چین رو بشناسین
  • ساخت بلندترین آسمون خراش جهان به ارزش یه میلیارد دلار در دبی

در منطقه فایننشل منهتن، از آسمون خراشی متروکه هتلی خوشگل و باشکوه خلق کرده ان. این ساختمون ۹ طبقه ی قدیمی، با ۱۳۵ سال قدمت، در سال ۱۸۸۳ ساخته شده و یکی از اولین آسمون خراش هایی بوده که در منهتن ساخته شده. از ویژگی های مهم این ساختمون، یه تالار میانی آتریومه که سقفی شیشه ای با پنجره های بزرگ واسه تامین نور و تهویه ی هوا داره؛ در واقع این نورگیر سقفی به شکل یه هرم طراحی شده.

 در ساختمون قدیمی هتل، چندین دفتر وکالت وجود داشته و در اون زمان Temple Court نامیده می شده. واسه بازسازی این ساختمون قدیمی چند طرح متفاوت ارائه شده بود؛ ولی در آخر در سال ۲۰۱۴ طرح یکی از این شرکت های ساختمانی مورد تائید قرار می گیرد و پروژه ی بازسازی و تعمیر ساختمون شروع می شه.

حالا، این ساختمون متروکه به هتلی شیک و باشکوه بدل شده که دارای یه کافه، یه رستوران و ۲۸۷ اتاق مدرن با لوازم کامله. با این حال، آتریوم و لابی هتل، ظاهر سنتی و قدیمی این ساختمون رو حفظ کرده. از ویژگی های خاص این هتل به سالن ورزش و تناسب اندام، سرو غذا در داخل اتاق ها، پارکینگ اختصاصی، سالن همایش، امکانات خاص واسه افراد با معلولیت جسمی می توان اشاره کرد.

 قبل از تعمیر و بازسازی، طبقات بالایی این ساختمون متروکه در حال خراب شدن و فرو ریختن بوده ان.

هتل بیک من ۱

طبق گزارشات مجله ی نیویورک، این آسمون خراش قدیمی در سال ۱۹۹۸ به یه ساختمون مهم در منطقه منهتن تبدیل شده بود؛ اما بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴ این ساختمون به کلی متروکه شده تا اینکه پروژه بازسازی اون شروع می شه.

محوطه آتریوم بسیار وسیع و بزرگه و از هر طبقه ، چشم اندازی بی مثل از ساختمون هتل قابل رؤیته. در بالای آتریوم یه نورگیر سقفی هست. قدیم این ساختمون، آسانسور هایی به سبک قفس پرنده (Birdcage) داشته، اما به دلیل حفظ سلامت و ایمنی مسافران هتل، این آسانسور ها برچیده شدن.

بیک من ۲

قسمت پذیرش هتل هنوزم سبک منظم و شیک پونزده سال گذشته ی خود رو حفظ کرده. در حالی که بیشتر اتاق های هتل، مدرن و امروزی به نظر می رسند. هزینه ی یه شب اقامت در این اتاق ها بین ۴۰۰ تا ۳۵۰۰ دلاره.

قالیچه های ترک، پیشخوان چوبی و دیواره های تیره رنگ پذیرش به همراه موزائیک های روشن کف، اختلاف و کنتراست زیبایی رو به وجود آورده.

لابی هتل

نرده های آهنی پرنقش و نگار هر طبقه ی این ساختمون، مسافران هتل رو به یاد فیلم های قدیمی و دکوراسیون خاص اون زمان می اندازد.

ترس من ۵

واسه پروژه ی پیشرفت ی هتل بیک من، ساختمانی دیگه در کنار ساختمون قدیمی هتل ساخته شده. این ساختمون جدید چند اتاق در طبقات پایینی و ۶۸ سوئیت در طبقات بالایی داره؛ سوئیت های این ساختمون جدید بسیار شیک و مدرن و با پنجره های قدی و تموم شیشه هستن. در طبقه ی پنجاهم این ساختمون، از داخل سوئیت ها چشم اندازی بسیار خوشگل از منهتن میشه دید. با اینکه این ساختمون جدید مثل ساختمون اصلی هتل، قدیمی و سنتی نیس اما به همون اندازه خوشگل و مبهوت کننده س.  

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *