تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه؛ مجلس در حال بررسیه

طبق رونق و ارتقای گردشگری کشور و به کار گیری منابع بی نظیری که پس در ایران هست، نیاز به یه وزارتخانه منظم واسه به کار گیری فرصت ها لازمه.

دولت و مجلس در تلاش هستن که با تبدیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به وزارتخانه گردشگری از بخش خصوصی در این بخش بیشتر به کار گیری کنن. امیر خجسته در عکس العمل به بررسی طرح تشکیل وزارت گردشگری گفت:

ایران با برخورداری از تمدن و سابقه بشری یکی از چند کشور غنی از منابع و جاذبه های تاریخی در دنیاس.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بر همین پایه گفت:

هم اینکه موقعیت جغرافیایی بی مثل و دسترسی به شکل های جور واجور منابع طبیعی موجب نمایش شکل های جور واجور فصول آب و هوایی در ایران شده، اما متأسفانه وقتی به بررسی وضعیت صنعت گردشگری ایران رسیدگی می شه، وضعیت قابل قبولی واسه بیان نیس و نسبت به این صنعت سود رسون و اشتغال زا ظلم شده.

:

با اینکه مجلس طبق اجرای سیاست های کلان نظام در جهت کوچیک سازی دستگاه دولتی و حاکمیتی مخالف هرگونه ایجاد بخش به دولته اما با در نظر گرفتن اثر مهم این بخش در اقتصاد جهانی، تشکیل وزارتخانه ای منظم و تخصصی واسه ارتقای وضعیت گردشگری ایران لازمه.

خجسته در ادامه یکی از اهداف تشکیل این وزارتخانه جدید رو ساپورت از بخش خصوصی در صنعت گردشگری توضیح کرد و اضافه کرد:

اگه به دنبال رونق صنعت گردشگری باشیم باید زمینه های حضور بخش خصوصی در این بخش رو جفت و جور کنیم، واسه تحقق این لازمه دولت فقط به عنوان یه منبع تخصصی نسبت به انجام سیاست های حمایتی اقدام کنه.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد:

البته مجلس هم باید از راه وسایل نظارتی مانع از بروز انحصارات شه، به خاطر همین با تشکیل این وزارتخانه دست دولت و مجلس واسه کمک به بخش خصوصی باز می شه.

ایشون علاوه بر اشاره به اتفاق همدان 2018، برگزاری جشنواره ها و فستیوال های بین المللی رو قدم مهمی واسه رونق بقیه شهرها و تمرکززدایی مرکزی در ایران دونست و گفت:

استان همدان در سال جاری میزبان دو اتفاق بین المللی در بخش گردشگریه که می تونه نسبت به معرفی ظرفیت های گردشگری استان و هم اینکه کشورمون نقش زیادی داشته باشه.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در آخر گفت:

برگزاری این جشنواره و فستیوال ها موجب رونق و پیشرفت بقیه شهرها شده و از طرفی موجب تمرکززدایی حضور خارجیان در مرکزیت کشور می شه، بنابر این لازمه بخش های مربوط به گردشگری در دولت نسبت به ساپورت از این صنعت سود رسون اهتمام بیشتری خرج کنن.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *