تبدیل فرودگاه جاسک به فرودگاه ملی

فرودگاه جاسک با حضور فرماندهان ارتش و به زمین نشستن اولین پرواز ملی در این فرودگاه، رسما از یه فرودگاه نظامی به ملی تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی نداجا، صبح امروز و با حضور دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی و آیت الله حسینی بوشهری فرودگاه جاسک رسما به فرودگاه ملی تبدیل شد و اولین پرواز ملی در این فرودگاه به زمین نشست.

«امیر خانزادی» در مراسم گشایش فرودگاه جاسک طی سخنانی، گفت:

همونجوری که آگاهی دارین، این روزا حمل و نقل به عنوان جزو لاینفک زندگی آدم، بستر مهمی رو واسه رشد و پیشرفت در اختیار جامعه بشری قرار می دهد و مبنایی واسه آزمایش اندازه پیشرفت یافتگی تلقی می شه.

ایشون اضافه کرد:

حمل و نقل هوایی علاوه بر سرعت بخشیدن به جابجایی ها، ظرفیت های ملی رو در ابعاد جور واجور در دسترس قرار داده و به اشتراک گذاری اون رو آسون کردن می کنه.

طوری که مناطق کمتر برخوردار با بهره مندی از این ظرفیت، به شکل انبساطی به ظرفیت های قابل به اشتراک گذاری مناطق بیشتر برخوردار دسترسی پیدا می کنن و این موضوع کمک زیادی به کاهش محرومیت ها و محدودیت ها می کنه.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اضافه کرد:

حمل و نقل هوایی، علاوه بر افزایش آسایش و رفاه واسه هموطنان عزیزمون در سواحل مکران، سرزمین آفتاب و دروازه طلایی اتصال کشور به دریاهای آزاد جهان، کناره امنیت اجتماعی رو زیاد کرده و بندر راهبردی جاسک رو بیشتر از قبل واسه تبدیل شدن به یه گره مواصلاتی چندوجهی که به ظرفیت های گذرگاهی و ترانزیتی ملی، منطقه ای و جهانی متصله، نزدیک می کنه.

امیر خانزادی گفت:

در واقع فرودگاه «شهدای هفتم آذر» بندر راهبردی جاسک که امروز با حضور شما گشایش می شه رو می توان مبدأ تاریخ جدید واسه جهش و پیشرفت تمدن دریایی در سواحل مکران به حساب بیاره که شکل گیری چرخه های توانایی ساز تمدنی و تولید کننده قدرت دریایی رو آسون کردن می کنه و به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران کمک می کنه تا با برخورداری از ظرفیت های مکران پیشرفت یافته، اون گونه که انتظار می رود، تبلور قدرت ملت و نظام در دریا باشه.

از طرفی سیستم حمل و نقل واسه رفع کردن نیازای بشر به وجود آورده. به خاطر همین فارغ از رویکردها و جنبه های اقتصادی اون، نباید بی عدالتی بین آدم ها و نسل ها قائل شد.

در داشتن این ظرفیت، ایجاد عدالت اجتماعی و پیشرفت متوازن مهمه.

:

هدفی که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تلاشی مسنجم از طرف نیروی دریایی، شما عزیزان در بخش های جور واجور ملی و تأکید خاص مقام معظم رهبری، نقش با ارزشی در ایجاد عدالت اجتماعی، برخورداری از ظرفیت های ملی و محرومیت زدایی از چهره سواحل مکران اجرا کرده و به فعال شدن توانایی های اون در ابعاد جور واجور کمک می کنه.

این موضوع فرصتی مناسب واسه پیشرفت گفتگو اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، دفاعی و امنیتی رو با دقیق شدن و فوکوس کردن بر دریا و بندر راهبردی جاسک واسه تأثیرگذاری کلان و پیوند زدن منافع و امنیت جمعی به منافع ملی واسه شکوفایی اقتصادی و پیشرفت از راه ایجاد امنیت و صلح پایدار جفت و جور می کنه.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تأکید کرد:

امروز که به میمنت اجرایی شدن فرمون مقام معظم رهبری در برخورداری مردم شریف بندر راهبردی جاسک از فرودگاه و رفاه بیشتر، خوشحال هستیم، بر خود واجب می دانم یاد و خاطره عزیزانی رو مثل شهید دریادار شیرانی زنده نگاه دارم که با مجاهدت خاموش و ایثار زیاد، نقش مهمی در توفیق امروز اجرا کرده.

امیر دریادار خانزادی اضافه کرد:

هم اینکه مراتب سپاس و تشکر خود و خونواده بزرگ نیروی دریایی رو تقدیم به امیر دریادار حبیب الله سیاری، بزرگ مردی می کنم که صبورانه و با اهتمامی خاص، بیرق پیشرفت سواحل مکران رو افراشته نگاه داشت تا امروز تماشاگر به بار نشستن تلاش هایی باشیم که همگام با مجاهدت خاموش کارکنان و خونواده های نیروی دریایی ارتش با عشق به ولایت و ملت شریف ایران واسه رسیدن و رسیدن به جایگاه ممتاز متناسب با ایران اسلامی، در کار دریا صورت گرفته.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در آخر گفت:

با امید به اینکه بتونیم با بهره مندی از همه ظرفیت ها و همگام با همتون عزیزان در بخش های ملی و بخش های خصوصی متعهدانه در راه رشد و پیشرفت سواحل مکران قدم های مصمم و تاثیر رو ورداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *