تبریز در سال ۲۰۱۸ قطب گردشگری حلال می شه

تبریز به عنوان یکی از کلان شهرهای کشور که پتانسیل بالای در جذب گردشگران خارجی داره، قراره با جفت و جور اومدن پایین ساخت های لازم تا سال ۲۰۱۸ به قطب گردشگری حلال در منطقه تبدیل شه.

مسعود سلطانی فر روز سه شنبه در کناره امضا تفاهم نامه سه جانبه استانداری، شهرداری و میراث فرهنگی آذربایجان شرقی واسه آماده سازی زیرساخت های لازم جهت میزبانی از میهمانان کشورای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی اضافه کرد:

تو یه سال گذشته فعالیت های تشکیل دبیرخانه و ایجاد ستاد ملی دبیرخانه تو تهران و تبریز شروع شده. به گفته ایشون مجموعه برنامه های پیش بینی شده در این تفاهم نامه کامل، معرفی جاذبه های گردشگری تبریز واسه سال ۲۰۱۸ میلادی رو دنبال می کنه.  در این توافق نامه کلیات چگونگی تعمیر، بازسازی و معرفی ظرفیت های تفریحی و گردشگری تبریز و آذربایجان شرقی و شناساندن هویت تاریخی این استان به شکل کامل دید شده.

مسعود سلطانی فر اضافه کرد:

مهم ترین ویژگی گردشگری ایران و تبریز گردشگری حلاله و تبریز ۲۰۱۸ می تونه ایران رو به عنوان بهشت گردشگری کشورای مسلمون و گردشگری حلال معرفی کنه.  در آینده نزدیک تماشاگر رشد صنعت گردشگری ایران و نقش کلیدی تبریز در پیشرفت این صنعت هستیم.

ایشون رسانه ها رو به عنوان عامل اصلی تحقق هدف های پیش بینی شده دونست و بیان امیدواری کرد تا قدم های اساسی از طرف رسانه های جور واجور واسه پیشرفت و معرفی ظرفیت های گردشگری تبریز و ایران ورداشته شه.

ایشون به برگزاری اجلاس بین المللی کشورای اسلامی در تبریز در شهریورماه سال جاری اشاره کرد و اضافه کرد که این اتفاق بزرگ موجب رویدادهای جور واجور فرهنگی در میدون بین المللی هستش.  تبریز جاذبه های زیادی واسه گردشگران کشورای اسلامی داره و مهم ترین کانون طبیعت گردی و تاریخی کشور به حساب می رود.

به گزارش ایرنا، در این آیین طرح مجتمع تفریحی، رفاهی و تجاری ستاره باران تبریز مثل طرح های مربوط به تبریز ۲۰۱۸ میلادی به وسیله معاون رئیس جمهوری به بهره ورداری رسید.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به گردش مالی هرساله هزار و ۵۰۰ میلیارد دلاری گردشگری در جهان گفت: با در نظر گرفتن ظرفیت ها و جاذبه های طبیعی و تاریخی کشور باید سهم خود رو از درآمد صنعت گردشگری افزایش بدیم.

مسعود سلطانی فر روز سه شنبه در آیین گشایش مجتمع تجاری تفریحی ستاره باران در تبریز گفت:

گردش مالی صنعت گردشگری دنیا هم اینکه تفریحات و اوقات فراغت در سال به شش هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار می رسد. ایشون با بیان اینکه در دوره پسابرجام بستر رشد و پیشرفت سرمایه گذاری در کشور جفت و جور شده، گفت: روزای پررونق و امیدوارکننده ای در انتظار صنعت گردشگری کشوره.  پس از یه دوره تحریم و فشار و تحمل آثار منفی به وجود اومده توسط تحریم ها فضای پس از برجم بهبود فضای کار و کاسبی رو نوید می دهد.

سلطانی فر با بیان اینکه تبریز به دلیل انتخاب به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ در آستانه تغییر بزرگی در مورد گردشگریه، گفت: معرفی این شهر خوشگل و با اصالت نقطه شروع خیز اقتصادی و فرهنگی آذربایجان و ایرانه.

شهر تبریز با یه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت مثل کلان شهرهای گردشگر پذیر کشور در شمال غرب کشوره و به دلیل ظرفیت های بی بدیل گردشگری از طرف وزرای گردشگری عضو سازمان همکاری کشورای اسلامی به عنوان شهر نمونه گردشگری در سال ۲۰۱۸ میلادی انتخاب شده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *