تبریز در گردشگری از اصفهان پیش افتاده

رییس اتاق بازرگانی اصفهان عقیده داره اصفهان از تبریز در گردشگری عقب مونده. 

رییس اتاق بازرگانی اصفهان اعلام کرد:

اصفهان از تبریز در گردشگری عقب مونده چراکه در استان آذربایجان شرقی همه مسئولان یه هدف رو دنبال می کنن ولی در اصفهان پس از شش ماه هنوز نتونسته ایم جلسه ای واسه رونمایی از برند اصفهان تشکیل بدیم.

عبدالوهاب آسون آبادی در نشست امضای تفاهم نامه کمیسیون گردشگری و برند اتاق بازرگانی اصفهان با سازمان تاکسیرانی واسه آموزش رانندگان تاکسی های عمومی در مورد گردشگران خارجی در حالی که از نوسازی ناوگان تاکسیرانی فرودگاه اصفهان تشکر کرد، اما از مسئولان و مدیران اصفهانی انتقاد کرد که به چه دلیل اونا به سفر برلین در اسفندماه سال گذشته نرفتند تا مسیرهای گردشگری رو بشناسن و اصلا با معنی گردشگری به درستی آشنا شن.

مسجد امام اصفهان

ایشون در ادامه گفت:

باید واسه اصفهان غصه خورد که شهر شهره گردشگری ایرانه، اما از شهری مثل تبریز عقب مونده این در حالیه که در استان اصفهان نه فقط شهر اصفهان بلکه شهری مثل کاشان رو هم در خود می بیند. اگه می خواهیم اقتصاد این شهر به گردش در بیاد باید اقتصاد گردشگری اون بچرخد. من در تبریز اتفاق هایی دیدم که نشون داد باید اصفهان بدود و همت کنه تا به شهر تبریز برسه.

رییس خونه صنعت و معدن ایران و رییس اتاق بازرگانی اصفهان در حالی که مسئولان تبریز رو آدمایی هماهنگ با یکدیگر دونست عنوان کرد که تو یه جلسه تقدیر از صنعت گران تموم نمایندگان استان آذربایجان حضور داشتن سخنرانی کردن و حتی امام جمعه شهر تبریز هم در این جشن سخنرانی کرده و واقعا همه به شکل واحد در مورد موضوع هماهنگ بودن اتفاقی که مثل اون در اصفهان احتیاجه.

ایشون در ادامه اضافه کرد:

جالبه بدونین که در تبریز حتی یه دختر گلفروش نیس و هیچ فقیری وجود نداره. به گفته استاندار این استان به هرکسی که یه معتاد رو معرفی کنه 500 هزار تومن جایزه می دهد و اگه معتادی هم پیدا شد پس از درمان در صنایع مشغول به کار می شه، یعنی در واقع استاندار آذربایجان این مهم رو وظیفه صنایع و کارخانه های آذربایجان قلم داد کرده.

که گردشگری اقتصاد اصفهان رو زنده می کنه و اتاق بازرگانی اصفهان پشت گردشگری رو هیچ وقت خالی نمی کنه. مثلا اگه اتاق بازرگانی بخشی از نمایشگاه بین المللی اصفهان رو خرید به این دلیله که بگه بخش گردشگری در هیچ شاخه ای تنها نیس، اما شکایت هم داریم اینکه مدیریت شهری باید اتاق بازرگانی رو ببینه. این اتاق بازرگانی اتاق فکر هم هست وقتی در مدیریت شهری در حال بستن تیم هستین دست کم با اتاق مشورت کنین، بدیش اینه طی این سال ها هیچ موقع از اتاق مشورتی گرفته نشد ولی با امید به اینکه شورای شهر جدید به مشورت باور داشته باشه ما در اصفهان علاوه بر اتاق بازرگانی، خونه صنعت و معدن، اتاق تعاون، نظام پزشکی و نظام مهندسی هم می تونن به کمک شورا بیان.

آسون آبادی با انتقاد و شکایت از موضوع برند شهری گفت:

بعضی وقتا وقتی از دلسوزی صحبت می کنیم دلیل داریم اینکه شش ماهه کمیسیون گردشگری و برند شهری اصفهان می خواهد از برند اصفهان رونمایی کنه ولی نمی تونه یه جلسه بزاره ما باید در اصفهان یه هدف رو دنبال و اون رو به آخرسر برسونیم. اصفهان و اقتصاد اون امروز نیازمند گردشگریه.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *