تبریز ۲۰۱۸، به طور رسمی در دی ماه امسال گشایش می شه

تبریز ۲۰۱۸ در ۱۰ دی امسال به شکل رسمی گشایش می شه و نامه ی تامین بخشی از اعتبارات اون، به رئیس جمهوری فرستاده میشه.

«زهرا احمدی پور»، معاون رئیس جمهوری روز شنبه (۲۰ خرداد) در دومین جلسه ستاد ملی «تبریز ۲۰۱۸» که با حضور معاونان این سازمان، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، صادق نجفی شهردار تبریز، مرتضی آبدار بخشایش مدیرکل میراث فرهنگی این استان و نمایندگانی از دستگاه های عضو ستاد ملی این اتفاق در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، از فرستان نامه به رئیس جمهوری واسه تأمین اعتبارات اتفاق «تبریز ۲۰۱۸» خبر داد.

معاون رئیس جمهور اعلام کرد که در حال حاضر، پنج محور گردشگری در استان آذربایجان شرقی واسه اتفاق «تبریز ۲۰۱۸» تعیین شده که باید مشخص شه واسه هر محور چه زیرساخت هایی نیازه. این پنج محور باید به صورت دقیق بررسی و زیرساخت های اون ها تعیین شه. پیشنهاد می شه واسه هر محور یه اسم هم درنظر گرفته شه.

تبریز ۲۰۱۸

ایشون در ادامه اضافه کرد:

از استان خواسته ایم که برش های استانی و برش های وقتی طرح های ارائه شده رو هرچه زودتر تعیین کنه.

اون  اعلام کرد طبق مصوبه دولت، دستگاه های استانی و ملی بخشی از اعتبارات این اتفاق مهم و بین المللی رو تامین می کنن،  و واسه تامین بخش دیگری از اعتبارات این اتفاق مهم نامه ای به رئیس جمهوری فرستاده میشه. 

احمدی پور اعلام کرد:

اتفاق «تبریز ۲۰۱۸» در تاریخ ۱۰ دی سال جاری در تبریز به صورت رسمی شروع می شه و واسه حضور در افتتاحیه این اتفاق مهم و بین المللی از رئیس جمهوری، اعضای کابینه، وزرا و سفرای خارجی دعوت شده.

ایشون گفت که هماهنگی با تورگردانان واسه تعریف تورهای خارجی به مقصد تبریز یکی دیگه از اقدامات واسه معرفی این شهره.  برنامه ریزی ها واسه برگزاری هرچه مطلوب تر این اتفاق در سال ۲۰۱۸ از ماه ها پیش در دو سطح ملی و استانی شروع شده و یکی از مهم ترین کارایی که در آینده انجام می شه، برگزاری نشست معاونان گردشگری سراسر کشور با هدف برنامه ریزی واسه تعریف تورهای گردشگری به مقصد تبریزه.

احمدی در ادامه اضافه کرد:

قوی ترین کاری که باید واسه این اتفاق انجام داد تبلیغات و معرفی اینه. برگزاری همایش ها و نمایشگاه های بین المللی در تبریز یکی دیگه از اقداماته؛ علاوه بر اینکه به نظر می رسد معرفی «تبریز ۲۰۱۸» در خطوط پروازی، قطارها و اتوبوس های برون شهری و… از دیگر کارائیه که می تونه در معرفی این اتفاق اثر داشته باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *