تجربه‌ای که به یه فرصت اقتصادی تبدیل شد

اسکات کییس (Scott keys) روزنامه نگاری بود که یکی از بلیت های پروازش باعث شد تا شرکت خود راه اندازی کنه. واسه آشنایی با اسکات و شرکتش با کجارو همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  • ۵ اپ واسه رزرو پروازهای ارزون
  • ارزون ترین کشورای جهان واسه بازدید در سال ۲۰۱۷

سه سال پیش اسکات کییس، بلیت رفت و برگشت از نیویورک به میلان رو به قیمت ۱۳۰ دلار خرید و بهترین معامله زندگی خود رو انجام داد. اول اسکات فکر کرد که شاید اشتباهی اتفاق افتاده و خط هوایی بلیت رو کنسل می کنه. وقتی که از این سفر با موفقیت برگشت دوستان اسکات از اون خواستن که اگه دفعه بعد با اینجور موقعیتی روبه رو شد اون ها رو باخبر کنه. این لیست دوستان کم کم تا ۵ هزار نفر زیاد شد. در این لحظات بود که اسکات، روزنامه نگار سیاسی، متوجه این فرصت اقتصادی شد.

اسکات چیپ فلایتس

الان اسکات چیپ فلایت (scott’s cheap flight) چهارصد هزار مشترک داره. اسکات شرکت خود رو طبق تجربیات خود به همراه هشت نفر دیگه راه اندازی کرد. هم اینکه اسکات هنوزم خود دنبال بلیت ها می رود و به مشترکان ایمیل می دهد.

اسکات می گوید:

تا قبل از ورود من، شرکت رشد چندانی نداشت تا اینکه با ایده هایی مثل فلایت فالکون وارد شدم اما من دوست داشتم که تجربه ی مشترکان، شخصی سازی شده بمونه. من خودم خود به افراد ایمیل می زنم و در مورد بلیت ها صحبت می کنم.

پس شاید شما تعجب کنین که این شرکت چیجوری واسه باقی موندن خود درآمد زایی می کنه. اسکات می گوید:

راز های کمی در مورد گشتن واسه بلیت ارزون هست که بیشتر مردم این رو نمی دانند. موضوع اینه که بدونین کجا به دنبال بلیت بگردین و بدونین که چه معامله ای مناسبه. ریدیت (Reddit) نقش موثری در به معروفیت رسیدن شرکت اسکات داشت. هم اینکه خود اسکات هم یکی از اعضای ردیته و می دونه که چیجوری با افراد رابطه برقرار کنه.

اینجا چند روش بازاریابی و رشد که اسکات به کار گیری کرده داریم:

  • سه نوع روش پرداخت واسه مشترکان خاص هست و هرچه زمان بیشتری عضو باشن تخفیف بیشتری می گیرند.
  • مشترکین خاص می تونن تا به معامله های بهتری دسترسی داشته باشن، تبلیغاتی در ایمیل خود نداشته باشن و طبق شهر جست وجو کنن.
  • بعد از دو ماه، مشترکین رایگان یه پیشنهاد عضویت خاص آزمایشی دریافت می کنن. ۸۰ درصد از این آدما به شکل خاص ادامه می بدن.

این جریان واسه اسکات بدون مشکل نبوده. یکی از بزرگ ترین مشکلات کپی کردن محتوای سایت و ایمیل هاس که همه چیز دقیقا مثل اسکات فلایته و فقط نام این شرکت رو تغییر داده ان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *