تجربه بانجی جامپینگ از ارتفاع ۲۲۵ متری در چین

بلندترین بانجی جامپینگ جهان در ماکائو بود، اما چینی ها این بار رکورد خودشون رو دوباره جابجا کردن و بلندترین بانجی جامپینگ جهان رو در منطقه ژانگجیاجی گرند کانیون احداث کردن.

بانجی جامپینگ ژانگجیاجی به طول ۲۵۵ متر ، ۲۲ متر از آخرین رکورد جهانی ثبت شده مربوط به  بانجی جامپینگ برج ماکائو بلندتره

اگه طرفدار پرش از ارتفاع هستین یا حس می کنین که زندگی خودتون رو می تونید به یه طناب ببندین و چند صد متر به پایین از بلندی، بپرید، سفر خارجی بعدی خودتون رو به مقصد چین برنامه ریزی کنین. تازگیا جاذبه گردشگری ورزشی جدیدی که درواقع بلندترین بانجی جامپینگ دنیاس، در منطقه ژانگجیاجی گرند کانیون (Zhangjiajie Grand Canyon)، استان هونان (Hunan) چین راه اندازی شده. اگه فراموش کرده اید که بانجی جامپینگ چیه، کافیه پرش از یه ارتفاع بلند به همراه طناب محافظ رو به یاد بیارید.

پرش بانجی

منطقه ژانگجیاجی گرند کانیون چین، قدیمً به داشتن اولین پل شیشه ای روی دره سرسبز این منطقه مشهور بود، اما هم حالا مرکز پرش از ارتفاع ۲۲۵ متری، ۲۲ متر از آخرین رکورد جهانی ثبت شده به نام بانجی جامپینگ برج ماکائو بلندتره و مشهورتر هم می شه.

پرش بانجی

استفانی شیلدز، قهرمون پرش از ارتفاع بانجی، یکی از شش ورزشکاریه که به وسیله دولت چین واسه تست کردن و آزمایش این جاذبه گردشگری ورزشی به این منطقه دعوت شده ان. اون در مصاحبه تلویزیونی خودش پس از پرش از ارتفاع ۲۲۵ متری، درحالی که نفس نفس می زد و از شدت هیجان نمی تونست صحبت کنه، در کم کلماتی این سایت پرش از ارتفاع رو این گونه توضیح کرد :

یکی از بلندترین پرش هایی بود که تا به تجربه اش کرده ام. به خودم می بالم که تونستم مثل اولین کسائی باشم که افتخار پرش از بلندترین بانجی دنیا رو به دست آوردم.

مسئولان چینی، انگار دوست دارن آدرنالین خون گردشگرانی که به منطقه ژانگجیاجی گرند کانیون چین می آیند رو به بیشترین حد برسانند. طبق گفته های اونا، دو جاذبه گردشگری دیگه، تاب آویزون بر فراز دره و زیپ لاین هم به زودی در این قسمت بهره ورداری می شه. زمان دقیقی واسه بازگشایی این دو قسمت اعلام نشده، اما چینی ها پس از کسب مجوزهای ایمنی لازم، واسه جذب گردشگران بیشتر، تند تر اون ها رو آماده به کار گیری می کنن.

پرش بانجی

مقاله در رابطه:

  • گشایش طولانی ترین پل شیشه ای در چین

شرکت بانجی چین (Bungy China) بانی ساخت مرکز بانجی جامپینگ در این منطقه، دارای دو رکورد گینسه که یکی مربوط به ساخته شدن مرکز بانجی جامپینگ فضای باز در عرض کمتر از ۲۴ ساعت و دیگری پل شیشه ای در همین منطقه س. این پل طولانی ترین پل آویزون گردشگری جهان تا قبل از ساخته شدن پل آویزون هونگیانگ (Hongyagu) در هبی (Hebei) چین بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *