تجربه دیداری اوکراین در واقعیت مجازی گوگل

گردشگری، یکی از کاربردهای خیلی مهم واقعیت مجازیه که علاقه مندان می تونن از راه اون، جای محبوب خود رو از هزاران کیلومتر اون طرف تر طوری تجربه کنن که گویی در واقعیت در دل اون جای وایس تاده ان. 

واقعیت مجازی گوگل شرایطی رو آماده کرده که بدون این که در واقعیت لحظه ای از خونه ی خود بیرون شده باشین، خیلی راحت می تونید به کیف، پایتخت اوکراین، و منطقه های دور و بر اون مسافرت کنین؛ تنها شرط این کار، دسترسی به اینترنته. گوگل، سایت «Discover Kyiv» رو با هدف نشون دادن جای ها و سرگرمی های مهم و موردعلاقه ی مسافران در این کشور راه اندازی کرده. طی این پروژه که با همکاری شهرداری کیف انجام شده، تصاویر دیجیتالی از بیشتر از ۳۰۰۰ جای از شهر کیف و مناطق دور و بر اون جفت و جور شده. این سایت شامل یه نقشه تعاملی تشکیل شده از عکس ها، تورهای سه بعدی، پانورامای سه بعدی و راهنماهای صوتی از جاذبه های مهم گردشگری در پایتخت اوکراین و دور و بر اینه. چگونگی ی به کار گیری این نقشه آسونه و جاذبه های محبوب و مناظر کمتر شناخته شده ی اون رو نشون می دهد.

اوکراین در واقعیت مجازی گوگل

بنای یادبود رودینا مت در کیف، اوکراین. این مجسمه به پاس پیروزی اوکرانی ها بر نازی ها ساخته شده.

مثلا، می تونید در فضای مجازی با پای پیاده به طرف ساختمون «صومعه ی کیوو-پیچسکی لاورا» (Kyevo-Pecherska Lavra) برید که در فهرست یونسکو به ثبت رسیده؛ پانورامای نفس گیر مجسمه ی یادبود مادرلند (Rodina Mat monument) رو تماشا کنین؛ به جستجو در داخل خونه ی باشکوه آرنووُی «شیمراس» (Art Nouveau House of Chimeras) بدین و در شاهراه «آندریوویسکی یوزویز» (Andriyivsky Uzviz) قدم بزنین. در بیرون از پایتخت هم با به کار گیری این سایت می تونید به شکل مجازی از نیروگاه هسته ای چرنوبیل، سایت فاجعه بارترین حادثه ی هسته ای در تاریخ آدمی، بازدید کنین و در شهر غم بار «پریپیت» (Pripyat) قدم بزنین.

چرنوبیل

چرخ و فلک های ول شده در پارک تفریحی در پریپیت، چرنوبیل.

علاوه بر تورهای مجازی، نقشه های آنلاینی هم پیشرفته ان تا بتونین از رویدادهای زیادی که در کیف برگزار می شن با خبر بشید.

این سایت، بخشی از طرح وسیع تری به نام «تغییر دیجیتال اوکراین» است که با هدف دیجیتالی کردن کل کشور و به رخ کشیدن پتانسیل زیاد گردشگری اوکراین انجام شده. شما با به کار گیری این سایت می تونید بیشتر جاذبه های گردشگری اوکراین رو کشف کنین و از اون ها لذت ببرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *