تجمع طرفداران حقوق حیوانات در برابر سازمان حفاظت محیط زیست

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، از جفت و جور صورت جلسه ای چهاربندی در نتیجه تجمع اعتراضی طرفداران حقوق حیوانات خبر داد.

 محمد درویش با اشاره به این که تعدادی از طرفداران حقوق حیوانات به دنبال انتشار فیلم آزار و اذیت یه سگ، امروز 3 اسفند ماه در مقابل سازمان حفاظت محیط زیست تجمع کردن، گفت:

این افراد شدیدا به رفتار بعضی هموطنان نسبت به زندگی وحش به خاص حیوانات شهری یا بی صاحب معترض هستن.

ایشون با توضیح دادن این موضوع که درخواست طرفداران حقوق حیوانات و تجمع کنندگان امروز، وضع قوانینی بازدارندهه، گفت:

مطالبه اونا این بود که سازمان حفاظت محیط زیست به وضع قوانینی اقدام کنه که این قوانین بتونه مجازات های بازدارنده ای رو اعمال کنه تا تماشاگر اینجور فجایعی نباشیم.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد:

با هشت نفر از فعالان حقوق حیوانات به عنوان نماینده بقیه تجمع کنندگان جلسه دوساعته کارشناسی داشتیم، حاصل جلسه کارشناسی برگزار شده صورت جلسه ای در چار بند شد و مطالبات اون ها به شکل نوشته شده درآمد، قرار شد در فرجه وقتی سه ماهه سازمان حفاظت محیط زیست بتونه این مطالبات رو به شکل یه پیش نویس ماده قانونی به دولت بفرسته تا تماشاگر ابلاغ یه بخشنامه از طرف دولت باشیم تا رفتار با حیوانات شهری و بی صاحب اصلاح شه.

درویش با بیان اینکه هدف از این بخشنامه این هستش که مجازات های سختگیرانه تری رو اعمال شه تا تماشاگر اینجور اتفاقات زشتی در فضای کشور نباشیم، گفت:

اصلاح لایحه پیشنهادی که از طرف سازمان حفاظت محیط زیست به معاون اول رئیس جمهور در تاریخ اول اسفند سال جاری فرستاده شده ، طوری که با در نظر گرفتن قوانین حقوق حیوانات بین المللی، قوانین و قوانین شرعی و اسلامی و موارد مورد تأیید از نظر وکیل ها و دوستداران محیط زیست باشه، مثل بندهای آماده شده صورت جلسه این روزا.

ایشون اضافه کرد:

تعهد سازمان حفاظت محیط زیست واسه کمک و همکاری در بخش فرهنگ سازی و آشنایی با مسائل محیط زیست از راه ایجاد فضای مناسب در هر منطقه و در اختیار دوستدارن و مدافعان محیط زیست قرار دادن این فضا، از دیگر بندهای این صورت جلسهه.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:

در بخش فرهنگ سازی سازمان حفاظت محیط زیست معتقد می شه ساپورت کنه تا بیلبوردهایی در هر منطقه در اختیار انجمن های مدافع زندگی وحش واسه پیام رسانی در جهت دوستی با طبیعت و زندگی وحش قرار گیرد، هم اینکه پیگیری حقوقی در مورد آدمایی که با آزار و اذیت دلیل استرس اذهان عمومی و به خطر افتادن امنیت ملی کشور می شن و گرفتن حکم بیشترین مجازات واسه این افراد بندهای این صورت جلسهه.

تعدادی از هنرمندان سینما مثل هدیه تهرانی، میترا حجار، شهره سلطانی هم به عنوان طرفداران حقوق حیوانات در تجمع امروز پارک پردیسان و در جلسه جفت و جور صورت جلسه حضور داشتن.

منبع: خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *