لوازم وارداتی هتل‌ها از دسته جنسای لوکس بیرون می شن

رئیس جامعه هتلداران ایران از توافق با گمرک ایران واسه تغییر و کاهش تعرفه ی واردات لوازم هتل خبر داد.

«جمشید حمزه زاده» رئیس جامعه هتلداران ایران، با بیان اینکه توافق با گمرک تحولی بزرگ در صنعت هتلداری کشور محسوب می شه، گفت:

از اونجا که لوازم وارداتی هتل جزو کالای لوکس به حساب می اومد، تعرفه ی گمرکی این لوازم تا الان با بیشترین حد قیمت تعیین می شد. این برخورد، صنعت هتلداری کشور رو تحت الشعاع قرار داده بود، چون خیلی از هتل ها توان پرداخت تعرفه های سنگین گمرکی رو نداشتن. پس به به کار گیری لوازم داخلی رو آورده بودن که این اقدام، کیفیت خدمات هتلی رو با افت شدیدی روبه رو کرده بود.

ایشون بعد به جلسه ای که با حضور رئیس گمرک ایران، معاون گردشگری کشور، رئیس جامعه تورگردانان و هم اینکه مدیرکل دفتر آزمایش و نظارت معاونت گردشگری واسه پیگیری مشکلات گمرکی صنعت گردشگری تشکیل شد، اشاره کرد و اضافه کرد که طبق توافق انجام شده با رئیس گمرک، قرار شد از این پس سرمایه گذاران و صاحبان هتل ها واسه واردات لوازم هتلی به جای پرداخت تعرفه های سنگین، ضمانت نامه بانکی ارائه بدن.

حمزه زاده ادامه داد که این تصمیم که یکی از اقدامات مثبت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در ساپورت از صنعت هتلداری به حساب می آید، فرصتی رو جفت و جور می کنه تا جامعه هتلداران و گمرک ایران روی تعرفه های واردات لوازم هتلی بازنگری داشته باشن.

اون گفت که قرار شده فهرست لوازم وارداتی لازم هتل ها و تعرفه متناسب اون به صورت کارشناسی احصا و پس از دریافت موافقت وزارتخانه های اقتصاد و دارایی و هم اینکه صنعت، معدن و تجارت، طرحی با عنوان تعرفه حمایتی واردات لوازم هتلی واسه تصویب به هیئت دولت ارائه شه تا در جریان اون هتلداران هم از معافیت های مالیاتی در این بخش بهره مند شن. رئیس جامعه هتلداران ایران گفت که تصویب این طرح مشکل مهمی رو از صنعت هتلداری کشور حل می کنه، چون تجهیز و به روز نشدن هتل ها در چند سال گذشته با در نظر گرفتن تعرفه های سنگینی که واسه واردات جنسای هتلی در نظر گرفته شده بود، سطح کیفیت خدمات رو کاهش داده و حتی طرح استانداردسازی هتل ها رو با رقابت روبه رو کرده بود.

حمزه زاده در آخر گفت که هتل های زیادی هستن که تمایل دارن واسه بازسازی و بهتر ساختن، لوازم لازم خود رو وارد کنن اما تعرفه های سنگین گمرکی مانع کار اونا شده. همین حالا صاحبان هتل های ۴ و ۵ ستاره و تازه ساخت علاقه مندند لوازم به روزتری رو وارد کنن و تصویب این طرح می تونه کیفیت خدمات در صنعت هتلی ایران رو بهتر کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *