تجهیز فرودگاه‌ های انگلیس واسه کمک به افراد با معلولیت مخفی

معلولیت مخفی، برعکس معلولیت های حرکتی، کرد ظاهری نداره و همین باعث شده که مشکلات زیادی واسه این افراد در فرودگاه ها به وجود بیاد. حالا انگلیس قدم پیش گذاشته تا کمی از این مشکلات رو حل کنه.

مقاله های در رابطه:

  • نکاتی در مورد سفری راحت به همراه معلولین
  • بازرسی در فرودگاها: صف های طولانی

سازمان نظارت و آزمایش شرکت ها و خطوط هواپیمایی کشور انگلیس تازگیا اعلام کرده که در همه فرودگاه های کشور، امکانات رفاهی و کمکی مخصوص بیماران معلولیت های مخفی آماده می کنه تا این افراد با مشکلات کمتری در فرودگاه ها روبه رو شن.

معلولیت مخفی به مشکلات جسمی و حرکتی گفته می شه که در نگاه اول شاید در فرد مورد نظر، مشخص نباشه، اما فرد گرفتار انگار ناتوانیه. مثل مریضی های اوتیسم، ناشنوایی، کم بینایی و بسیاری دیگه از مریضی های صعب العلاج که در گروه همین دسته بندی قرار می گیرند. این بیانیه به دنبال عملی کردن قانون بهبود علائم و نشونه های مخصوص ناتوانان جسمی که در سال ۲۰۱۶ به وسیله مجلس انگلیس تصویب شد، است.

معلولیت مخفی

در خبر منتشر شده از سازمان نظارت و آزمایش شرکت و خطوط هواپیمایی انگلیس، محل هایی که وجود راهنماها و کمک های مخصوص افراد دارای معلولیت مخفی شدیدا احساس می شه مشخص شده و آمار دقیقی از تعداد زیاد مسافرایی که با این ویژگی سفر هوایی انجام داده ان، منتشر شده. خدماتی که واسه بهبود کارکرد فرودگاه ها پیشنهاد شده به توضیح زیره:

  • می توان به آدمایی که دارای معلولیت مخفی هستن، دستبند و شناسه ای پنهونی داد که در محل هایی مثل جستجوی امانات، گرفتن چمدون، بلیت و رفتن به طرف سکوی پرواز به وسیله کارکنان فرودگاه شناسایی شن و در صورت ضرورت کمک های نیاز به اون ها داده شه.
  • آموزش های لازم واسه رفتار دوطرفه با مشکلاتی مثل معلولیت های مخفی به کارکنان فرودگاه داده شه. این آموزش باید بر اساس رفتار و افزایش توان کارکنان واسه کمک به معلولان باشه. آدمایی که مستقیما با معلولیت های مخفی سروکار دارن باید آموزش های خاص ای دیده باشن.
  • کسائی که معلولیت های مخفی دارن در مقابل فشار روانی و نا آرومی شدیدا عکس العمل می بدن به خاطر همین باید در کنار روند عادی فرودگاه، روندی جداگونه واسه این افراد تعبیه شه که فشار روانی و نگرانی های همیشگی رو نداشته و تجربه سفری راحت به اون ها بده.
  • واسه آدمایی که ناتوانی های مخفی دارن باید آموزش های نیاز به شکل تصویری و علائم داده شه تا اون ها در مورد روند فرودگاه ها آگاهی به دست بیارن. این کار کمک می کنه که اون ها فشار روانی کمتری داشته باشن. به خاصً در قسمت بازرسی بدنی و امنیتی این راه حل خیلی خوبه.
  • فرودگاه ها می تونن با سازمان و مشاوران مخصوص درزمینهٔ معلولیت های مخفی مشورت کنن و از نظرات کارشناسی اون ها واسه ایجاد فرودگاهی بدون فشار روانی واسه آدمایی با ویژگی معلولیت مخفی به کار گیری کنن. این سازمان ها با مشاورینی که دارن می تونن سال ها تجربه کاری با این معلولان رو به مسئولین فرودگاه انتقال بدن.

معلولیت مخفی

سازمان نظارت و آزمایش شرکت ها و خطوط هواپیمایی انگلیس تلاش خودشو واسه ساختن فرودگاه هایی هوشمند واسه کمک به معلولیت های مخفی ادامه خواهد تا کسائی با معلولیت های مخفی مثل دیگه افراد تجربه سفر لذت بخشی داشته باشن. به همین خاطر همه فرودگاه های کشور انگلیس مجبور می شن تا تلاش خود رو واسه موافقت فرودگاه ها با نیازای معلولیت های مخفی بکنن.

مت بوفی، رئیس بخش ساپورت از مشتریان خطوط هواپیمایی انگلیس در ادامه اضافه کرد:

ما با آمارگیری از تعداد مسافرایی که با معلولیت های مخفی از فرودگاه های انگلیس به کار گیری کردن، به این نتیجه رسیدیم که باید امکانات لازم واسه این تعداد از افراد تعبیه و در اختیار اون ها قرار داده شه. فرودگاه واسه کسائی که معلولیت مخفی دارن فشار نا آرومی زاس و اون ها از بخش هایی مثل بازرسی های بدنی شدیدا می ترسند. ما خوشحال می شیم روزی رو ببینیم که فرودگاه ها آخر تلاش خودشون رو واسه بهبود امکانات طبق کاهش فشار روانی این افراد انجام داده.

بارونز ساگ، وزیر حمل ونقل هوایی در این مورد گفته:

سفرهای هوایی واسه کسائی که دارای معلولیت های مخفی هستن شدیدا استرس زا و دلهره آوره. الان فرودگاه های ما امکانات خوبی واسه افراد معلول تعبیه کرده ان اما ما طبق راهکارهای پیشنهادی بخش هایی در رابطه دیگه، خدمات خاص ای واسه معلولین با معلولیت های مخفی آماده می کنیم.

mg src=”https://images.kojaro.com/2018/6/698fd6f0-b361-4089-b067-f43bdd67be7a.jpg” alt=”معلولیت مخفی” width=”800″ height=”600″/>

التزام عملی به قانون ساپورت از معلولیت های مخفی وقتی تصویب شد که رفتارای نامناسبی از طرف کارکنان فرودگاه ها با معلولیت های مخفی گزارش شدن. در سال ۲۰۱۸، وقتی که فردی نتونست تعادل خودشو حفظ کنه، با یکی از بنرهای فرودگاه خورد و اون رو زمین انداخت که با تمسخر کارکنان فرودگاه روبه رو شد در تحقیقات بعدی مشخص شد که این فرد معلولیت مخفی داشته. در چند مورد دیگه هم کارکنان این افراد رو از راه های اشتباه یا پروازهای دیگری که به سمتش رفته بودن، نگه داشتن. حالا خوبیش اینه اتفاق ناگواری در سال های گذشته پیش نیامده. دولت انگلیس تلاش می کنه که الگوی مناسبی واسه این خدمات بسازه و اون رو در سراسر جهان گسترش دهد تا دیگه فرودگاه های دنیا هم به معلولان مخفی واسه داشتن یه سفر بدون فشار روانی کمک کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *