تجهیز و ارتقای استانداردهای کاخ‌موزه گرگان

کاخ موزه گرگان با هدف ارتقای استانداردهای لازم و بهبود فعالیت های اون تجهیز شد. کاخ موزه در محوطه پارک شهر واقع در مرکز شهر گرگان و در بنایی تاریخی مربوط به دوره پهلوی اول قرار داره.

معاون میراث فرهنگی اداره کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام این خبر گفت:

با در نظر گرفتن اینکه تجهیز و ارتقای استانداردهای موزه ها، در بهبود فعالیت های اونا موثره و می تونه در جلب و جذب گردشگران اثر داشته باشه، نسبت به این مهم اقدام شده.

حمید عمرانی رکاوندی، در ادامه با اشاره به تجهیز کاخ موزه گرگان اضافه کرد:

این لوازم شامل بهتر ساختن و به روز کردن سیستم حفاظت الکترونیک، ایجاد بخش رابطه با بازدیدکنندگان و اجرای دیواره های حفاظتی مراقبت از آثاره.

به گفته ایشون بهتر ساختن بخش هایی از نیازای فعلی کاخ موزه گرگان با ساپورت و تخصیص اعتبار از طرف اداره کل موزه ها و اموال منقول فرهنگی – تاریخی کشور انجام شده و اعتبار مالی اون ۱۳۰۰ میلیون ریاله که طبق نیازسنجی و اولویت بندی، به وسیله اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان انجام شده. عمرانی گفت:

کاخ موزه در محوطه پارک شهر واقع در مرکز شهر گرگان و در بنایی تاریخی مربوط به دوره پهلوی اول قرار داره که دو بخش اصلی موزه شامل بخش معرفی مشاهیر استان و بخش وسایل سلطنتیه و در این موزه تندیس علما، محققان و فرهیختگان استان گلستان و اشیای سلطنتی به نمایش در آمده.

طبق احیا و بهتر ساختن بافت تاریخی و معرفی جاذبه های گردشگری شهر گرگان، تفاهم نامه ای بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان و شهرداری گرگان منعقد شد. طبق این تفاهم نامه که به امضای «ابراهیم کریمی»، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و «حسین صادقلو»، شهردار گرگان رسیده، بر موضوعاتی مثل نگاه خاص به بافت تاریخی گرگان، حفظ بافت و بناهای مهم بافت تاریخی، معرفی جاذبه های گردشگری و توریستی شهر، برگزاری جشنوارها در سطح استان و ملی با محوریت معرفی شهر و به کار گیری ظرفیتای بالای شهرداری و… تاکید شده. ابراهیم کریمی طبق بستن تفاهم نامه های همکاری در شهرستان ها گفت:

با در نظر گرفتن راه و روش دولت تدبیرو امید و به خاطر رسیدن هرچه تند تر به اشتغال و پیشرفت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بهبود زیرساخت های گردشگری شهرستان ها، تفاهم نامه هایی دراین جهت به امضاء رسیده.

ایشون درادامه با اشاره به اهمیت همکاری و همیاری مشترک بین بخش های در رابطه و میراث فرهنگی استان گفت:

همکاری های مشترک علاوه بر پیشرفت بخش های جور واجور صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری، زمینه های پیشرفت و رونق اقتصادی منطقه رو جفت و جور می کنه.

ایشون اعلام کرد:

با در نظر گرفتن اینکه استان گلستان بسیار برخوردار از مواهب خدادادی و طبیعی و ظرفیت های بالقوه و بالفعل فرهنگی، تاریخی، مذهبی، گردشگری و غیرهه و در راه راه عبور مسافران و گردشگران و زائران حرم مطهر رضوی (ع) هستش، ظرفیت بسیار خوبی از دید پیشرفت در همه حولوحوش خصوصا گردشگری داره.

به گفته کریمی این تفاهمنامه به خاطر رسیدن هرچه تند تر به اشتغال و پیشرفت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و بهبود زیرساخت های گردشگری گرگان منعقد شد. منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *