تخفیف ۴۰ درصدی هتلا واسه تهران در نوروز

رییس اتحادیه هتل داران تهران از ثبات قیمت هتل ها واسه روزاینوروز خبر داد و گفت: بعضی هتل ها در استان هایی که با گردشگر زیاد روبه رو هستن، در آستانه عید نوروز نصف از ظرفیت شون رزرو شده و نیم دیگه ظرفیت هنوز خالیه.

 «محمدعلی فرخ مهر»، با بیان اینکه در دولت جدید بنا بود امور قیمت گذاری به بخش خصوصی واگذار شه، گفت:

الان سازمان میراث فرهنگی در قیمت گذاری هتل ها اراده کردن می کنه، اگر اتحادیه باید در این مورد وارد شه.

ایشون با اشاره به اینکه اندازه ها به شکل تکلیفی از طرف سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اعلام می شه، اضافه کرد:

تشکلا باید به این موضوع وارد شن. در همه جای دنیا اندازه گذاری طبق عرضه و درخواست صورت می گیرد و در زمان های افزایش درخواست و غیر از اون، اندازه گذاری باید فرق داشته باشه.

رییس اتحادیه هتل داران تهران هم اینکه درباره قیمت هتل ها در روزایعید هم گفت:

تا جایی که بنده آگاهی دارم امسال در قیمت هتل ها در استان های پرتقاضا مثل خراسان رضوی، اصفهان، گیلان و مازندران تغییری نداریم و بعضی هتل ها در استان هایی که با گردشگر زیاد روبه رو هستن، در آستانه عید نوروز بازم با ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می کنن و فعلا ۵۰ درصد ظرفیت هتل ها واسه نوروز رزرو نشده.

ایشون در عین حال با بیان اینکه آموزش و پرورش در روزاینوروز با در نظر گرفتن بالارفتن اندازه درخواستمبادرت به اجاره کلاس های مدارس به فرهنگیان می کنه، گفت:

آموزش و پرورش کلاس ها رو در سال جاری علاوه بر فرهنگیان به دیگر مشاغل و حتی مشاغل آزاد هم طبق اندازه گذاری های متفاوت اجاره می بدن. در روزاینوروز فضاهایی به وسیله آموزش و پرورش واسه چادر زدن به گردشگران اجاره داده می شه که اونم اندازه های متفاوتی داره و بعضی خونه های استیجاری و ویلاها هم به وسیله املاک اجاره داده می شن.

رییس اتحادیه هتل داران تهران در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه در کشور ما هتل داری معنی واقعی نداره، تاکید کرد:

ما در حال حذف شدن هستیم و اتحادیه ما که ۵۰ نفر نیروی انسانی داشت، قراره ۴۵ نفر رو کاهش و با پنج نفر فعالیت کنه.

ایشون درباره اندازه هتل ها تو تهران هم گفت:

از یکم تا ۱۵ فرودین ماه طبق ابلاغیه اتحادیه به هتل های تهران واسه گردشگران داخلی و خارجی ۴۰ درصد تخفیف در نظر گرفته می شه که هتل ها می تونن این اندازه رو بنا به اختیار خود بیشتر کنن.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *