حمل و نقل، در، و، به

جارت جهانی هم هست. این مرکز که به مقصدی محبوب واسه گردشگران تبدیل شده، بخش های جذاب خیلی از نظر معماری، فرهنگی و تبلیغاتی داره.

خیابون آکسفورد

خیابون آکسفورد

این واقعیت که انگلیسی یه زبون بین المللیه، عنصری موثر در مسائل گردشگری به حساب می آید. شما در این شهر خارق العاده، نقاط برجسته زیادی رو پیدا می کنین؛ خیابون آکسفورد، طولانی ترین خیابون واسه خرید در جهان، خیابون باند و بوتیک های معروفش، بازار کامادن (Camden) که به بازار مد معروفه، آنتیک فروشی های پورتوبلو (Portobello)، تعداد خیلی از موزه ها مثل موزه انگلیسی و گالری ملی، تئاترهایی چون خونه سلطنتی اپرا و تئاتر کلوسئوم.

قصر وست مینیستر

قصر وست مینیستر

بناهای تاریخی مشهور لندن رو یادتون نره؛ برج لندن، قصر وست مینیستر، کاخ باکینگهام، ستون نلسون در میدون ترافالگار و قصر کنزینگتون (Kensington).

در بین شلوغی های شهر، در پارک های سلطنتی که طبیعت رو به قلب شهر، آورده ان، برید و نفسی تازه کنین؛ پارک هایی چون پارک بوشی (Bushy) با گوزن های دم سفید اون، پارک هاید (Hyde) و البته دریاچه سرپنتین (Serpentine) با قایق هاش یا پارک ریجنت (Regent) به همراه باغ وحش اون، باغ رز و تئاتر در فضای آزاد اون.

پارک بوشی

پارک بوشی

در مورد جای های اقامتی، می تونید بین خوابگاه ها، اتاق هایی در خونه محلی ها با امکانات تخت و صبحونه و هتل انتخاب کنین.

از وسایل حمل و نقل عمومی می توان به قطارهای زیرزمینی (مترو) و اتوبوس اشاره کرد که سفر در شهر رو واسه شما بسیار آسون، می کنن.

نکات اساسی در انگلستان

دسترسی به کشور انگلستان، با قایق یا هواپیما، اتوبوس یا قطار، بسیار آسونه. با قطار یورو استار در سه ساعت می تونید از فرانسه به انگلستان برید.

واحد پول عادی در کشور، پوند استرلینگه که برابر ۱٫۱۶ یورو ارزش داره.

در مورد جای های اقامتی، می خوایم به جای هتل های معمولی، جایگزینی اقتصادی تر معرفی کنیم؛ جای هایی در لندن هستن که با هزینه کمتر، تخت و صبحونه در اختیار شما می گذارن. صاحبان خونه، بیشتر، یه اتاق خالی در خونه شون رو با زدن آگهی روی پنجره هاشون، به شما پیشنهاد می کنن. هزینه این نوع اجاره اتاق، حدودا ۲۰۰ هزار تومن واسه تخت و ۴۰۰ هزار تومن واسه تخت و صبحانهه. جدا از صرفه اقتصادی، این نوع اقامت به شما این فرصت رو می دهد که با مردم بومی هم آشنا شید.

اداره های توریستی بومی، به شما لیستی از این نوع اتاق ها و هم اینکه کلبه های در دسترس واسه اجاره کردن در مناطق کناره ای کشور رو می بدن.

وعده های غذایی در انگلستان، معمولا زودتر از دیگر کشورای قاره اروپا، مثل فرانسه خورده می شه. مطمئنا، شما از صبحونه سنتی که بسیار زیاد و خوشمزهه، لذت میبرین. واسه ناهار هم یه وعده محلی بخورین؛ فیش ان چیپس، بیشتر در بین پیاده روی در خیابون ها یا بازدید از کلوب ها خورده می شه؛ در این مورد روی هزینه ای حدودا ۱۵۰ هزار تومن واسه هر وعده حساب کنین. انعام دادن رو یادتون نره؛ انعام بیشتر در صورت حساب، آورده نمی شه.

انگلستان

یه وعده غذایی محلی انگلستان

یه نکته بهداشتی که خیلی با اهمیته و باید اون رو بدونین، اینه که سرویس های بهداشتی عمومی بسیاری در سراسر کشور، تمیز و رایگان وجود دارن.

انگلیس

در مورد سوغاتی های انگلستان، باید گفت علاوه بر چای انگلیسی و تافی، موارد بسیاری هست که اگه سراغ لباس های مد روز و گران از بوتیک های لندن نرید، شما رو ورشکسته نمیکنه.

بیشتر بخونین:

  • راهنمای سفر به انگلیس
  • رویدادهای لندن؛ ماه آوریل

چه وقتی به لندن بریم

ماه دست کم دمای میانگین بیشترین حد دمای میانگین دست کم دمای ثبت شده بیشترین حد دمای ثبت شده تعداد روزای بارانی
ژانویه ۳ ۷ ۱۰- ۱۳ ۱۵
فوریه ۳ ۸ ۹- ۱۷ ۱۳
مارچ ۴ ۱۱ ۸- ۲۰ ۱۱
آپریل ۷ ۱۴ ۲- ۲۷ ۱۲
می ۹ ۱۸ ۱- ۲۹ ۱۲
ژوئن ۱۳ ۲۱ ۵ ۳۴ ۱۱
جولای ۱۵ ۲۳ ۷ ۳۳ ۱۲
آگوست ۱۴ ۲۲ ۶ ۳۹ ۱۱
سپتامبر ۱۲ ۲۰ ۳ ۲۹ ۱۳
اکتبر ۹ ۱۵ ۴- ۲۷ ۱۳
نوامبر ۶ ۱۱ ۵- ۱۸ ۱۵
دسامبر ۵ ۸ ۷- ۱۶ ۱۵

دست کم و بیشترین حد دما در لندن

هزینه روزانه توریستی در لندن

هزینه یه روز اقامت در لندن حدودا ۲,۰۰۰,۰۰۰ تومنه. هزینه های تخمین زده شده واسه یه نفر تو یه روز شامل موارد زیره:

۱. برانچ (وعده صبحونه که دیر خورده می شه و جای دو وعده ناهار و صبحانهه) در رستوران سه ستاره

۲. شام در رستوران سه ستاره

۳. یه شب اقامت در هتل سه ستاره

 این هزینه ها بسته به این که در ماه های داغ سال یا کمتر توریستی به لندن سفر می کنین، تغییر می کنه. تخمین هزینه بالا در ماه های داغ در لندن انجام شده تا واسه برنامه ریزی در سفر، به عنوان منبع ازش به کار گیری کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *