دانلود فایل پایان نامه حقوق مسئولیت قراردادی

بوجود آمده است.

2-آثار ناشی از نقض تعهد حسن نیت در هر یک از این دو فرض متفاوت خواهد بود. با تلقی حسن نیت به عنوان یک تعهد قراردادی مسئولیت شخص نسبت به جبران خسارت محدود به خسارت قابل پیش بینی خواهد بود در حالی که تلقی حسن نیت به عنوان یک تکلیف دارای ماهیت غیر قراردادی مسئولیت ناقض حسن نیت را نه تنها به خسارات قابل پیش بینی، بلکه خسارات غیر قابل پیش بینی نیز به بار می آورد. بعلاوه در این فرض بر خلاف مسئولیت قراردادی امکان صدور حکم به خسارات تبعی و تنبیهی نیز وجود دارد.
3- امکان ملزم کردن طرفین به رعایت حسن نیت در فرض تلقی آن به عنوان اصل نسبتا آسان تر از تلقی حسن نیت به عنوان شرط ضمنی است، چه در این صورت در آن حوزه هایی که قانون تعهد حسن نیت را مقرر نکرده، بایستی ضوابط شروط ضمنی را داشته باشد. استناد به شرط ضمنی هنگامی رواست که وجودش محرز، مسلم و بدیهی باشد بدان پایه که تصریح به آن لغو یا صرفا تأکید باشد.

دانلود پایان نامه
اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید.
رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

این شرط توسط قاضی ماکیون این گونه بیان شده است:
«بدیهی است که آن چه در قرارداد، ضمنی فرض شده و بی نیاز از تصریح است چیزی است چنان واضح و مسلم که بدون گفتن موجود و محرز است، به گونه ای که وقتی طرفین در حال انعقاد قرارداد هستند اگر یک ناظر بیرونی، شرط مزبور را صریحا پیشنهاد دهد تا در قرارداد گنجانده شود، آنان با ترش رویی کلام وی ر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *