ذهن و رموز آن

چقدر از اعمال ذهن خود آگاهی دارین؟ چقدر فرایند عمکرد مغز خود رو می شناسین؟
می دانیدذهن شما میتونه در شرایط خاص هر غیر ممکنی رو ممکن سازه؟
مغز آدم قابلیتای خارق العاده ای داره، طوری که از آن به “پیچیده ترین رایانه جهان” یادمی کنن. هر فکری که ذهنتون میگذره دارای انرژیه فقط کافیه سطح انرژی خواسته هاتون با سطح انرژی افکار شما برابر شه، این دقیقا ((همان)) وقتیه که به هر چیزی بخواهید می رسین. اگه خواستار تغییر بیرونی هستیم باید تغییرات لازم داخلی هم بسازیم.در هر لحظه ای کائنات به هر فکر، احساس و درخواست شما جواب میده.

رازهای رسیدن به آرزوها

بزرگترین موفقیت آدم زمانی بدست میاد که بتونه ذهن خود و تولید افکارش رو کنترل کنه. تا زمانیکه ما درکی از ذهن خود نداشته باشیم ، واسه تسلط داشتن بر ذهن بسیار سخت و نشدنی هستش.
فکر کردن در مورد ذهن ممکنه به نظر بسیار طاقت فرسا و مشکل باشه و هم بسیار پیچیدهه. اما بعضی از قوانین بسیار مهمی هست که حاکم بر نحوه کارکرد ذهن بوده و درکنار هم کلیدهایی رو در خود نگه می دارن که اونا طرز کار رو به روشنی تشریح میدن.
هر فکری که ذهنتون میگذره دارای انرژیه فقط کافیه سطح انرژی خواسته هاتون با سطح انرژی افکار شما برابر شه، این دقیقا ((همان)) وقتیه که به هر چیزی بخواهید می رسین.
اگه خواستار تغییر بیرونی هستیم باید تغییرات لازم داخلی هم بسازیم.در هر لحظه ای کائنات به هر فکر، احساس و درخواست شما جواب میده.

مقاله در رابطه:موفقیت چیه؟
رویاهایتان رو وسعت بدین و با شور و اشتیاق به اونا بدین
رویاهای بزرگ در آدم انگیزه و جنب و جوش ایجاد می کنن. زمانی که به رویاهایتان فکر می کنین به طرف راهی که بهش علاقه مند هستین راهی باز می کنین.

رازهای رسیدن به آرزوها

آرزوهایتان رو مرتبا تو ذهن بیارین چون در همین رویاهاست که می تونین به انرژی و شور و شوقی که شما رو به حرکت وامی داره، برسین. به خاطر داشته باشین تموم چیزایی که الان در دور و برتون وجود دارن با یک فکر و یک قصد شروع شدن.

مقاله در رابطه:چند تا نکته مهم در رسیدن به موفقیتای ورزشی

مسئولیت همه اتفاقات رو قبول کنین
واسه توجیه نبود فعالیت و تنبلی خود به دنبال عذر و بهونه و یا دلایل زیاد نباشین. واقعیت زندگیتون رو خودتون می سازید؛ پس این شما هستین که باید فرمون بدین. نتیجه دلخواهتون رو نمی گیرین؟ به جای گله گزاری از این و اون، دنیا و یا حتی از خودتون، به جای اونکه در زندگی نقش یک قربونی و یا فردی که کشته شده رو بازی کنین، راه و روش و راه و روش زندگیتون رو تغییر بدین و به دنبال روشای دیگری باشین. اگه توقع دارین که با تکرار کارای گذشته به یافته های جدیدی برسین، اشتباه کردین.

یاد بگیرین از احساستان استفاده کنین

یادبگیرید از احساساتتون استفاده کنین

آدمایی که رویاهایشان به حقیقت پیوسته، افکار و احساسات مثبت رو در خود پرورش میدن و می دونن که چیجوری دست از احساسات منفی و فلج کننده ای چون ترس، اضطراب، ناامیدی، دودلی، ناتوانی، درموندگی و احساس گناه دست بکشن. زمانی که یک رؤیا به حقیقت می پیوندد، 80درصد بستگی بهش داره که روی افکار و احساسات تون تسلط داشته باشین و 20درصد بقیه مربوط به کنترل وقت و زمان می شه.

مقاله در رابطه:3 دلیلی که خوشبختی رو میسازه

به قدرت کائنات اعتماد کن
دنیایی رو تصور کن که مثل به جهان واقعیه اما هر چیزی رو که در اون آرزو می کنی فورا ظاهر می شه.خودتو در اون دنیا(بُعد دیگه) ببین ،درحالی که هر چیزی که از کائنات درخواست می کنی فورا ظاهر می شه .منظم در جستجوی خواستت نباش؛ مردم معمولا اینطوری جذبشونو خراب می کنن.اگه تو منظم نگران و چشم انتظار رسیدن به آرزوت باشی فقط داری به کائنات می گی که اونو نداری و چیزی که جذب می کنی ،نداشتنه بیشتره … صبور باش،نا امید نشو اگه خواسته هات هنوز برآورده نشده،به خودت استرس نده که “آخه چه جوری ممکنه؟”.بذاره کائنات این کارو برات بکنه.

آرزوهاتو بنویس
اینطوری شروع کن.”من خوشحال و سپاسگذارم حالا که….” و جملتو (پاراگراف) با چیزی که می خوای تموم کن.جملتو با فعل زمان حال بنویس.جمله های منفی بکار نبر(اینو یه اخطار بدون ).هر روز تا زمانی که به خواستت برسی ،چشماتو ببند و با احساس واقعی و مثبت تصورش کن ،طوری که الان بهش رسیدی و داره اتفاق می یفته.

احساسش کن
احساسی که بعد از رسیدن به خواستت داری رو حس کن.انگار الان داریش ،حس اون لحظرو مزه مزه کن و وانمود کن که خواستت اتفاق افتاده .گفتارت ،پندارت و کردارت* باید طوری باشه که انگار به آرزوت رسیدی.این مهمترین و قوی ترین مرحله قانون جذبه چون این مرحله جایی هست که قانون جذب به کار می یفته ،بعضی وقتا دیگه احساس نمی کنی بهش احتیاج داری چون واقعا حس* می کنی الان اونو داری.و بعد ،کائنات به افکار و احساست عینیت می ده و تو دریافتش می کنی.

اگه به خود در فیس بوک فیس بوک اعتماد کنین، شاید فکر می کنین فرمول جادویی مخفی از مردم عادیه که موفقیتای نامحدود ویژه گورو رو در کار و کاسبی فقط با انجام کارای ساده ای که هیچ وقت فکر نمی کردین، هست. اخبار فلش – این یک دروغه.

هیچ راز بزرگی از گورهای راه اندازی وجود نداره. گلوله نقره ای وجود نداره. هیچی نیس که به شکل جادویی ایده برنامه شما رو به یک میلیارد دلار تو یه روز تبدیل کنه.
حقیقت ساختن یک کار و کاسبی میلیارد دلاری واقعا ساده س!. این با یک ایده شروع می شه که می تونه پول بسازه. واسه شروع به ساختن کار و کاسبی خود ، احتیاج به ایده دارین. من در مورد یک ایده شگفت انگیز واسه ایجاد میلیونا نفر که فقط جادویی در سر شما میاد صحبت نمی کنم. متأسفانه، ایده ها معمولا به مردم بیرون . به نظر می رسه دیوونه کننده، شما باید کار کنین تا یک ایده بسازین. و همونطور که با همه چیزایی که کار رو می کنن، به یاد داشته باشین کار دقیق بهتر از کار سخت تره.

پس، چیجوری این کار رو انجام می دید، همونطور که به ایجاد ایده های بزرگ مربوط می شه؟ همونطور که همه چیز در مورد همه چیز هوشمنده – از یک سیستم اثبات شده استفاده کنین.

وقتی که شما یک سیستم اثبات شده رو دنبال می کنین، به نظر می رسه همه چیز فقط اتفاق میفته. به این دلیله که یک سیستم به طور خاص واسه حل یک مشکل طراحی شده با انجام کاری که کمی انجام می شه و خیلی راحت تکرار می شه. سیستم واسه ایده های بزرگ کار و کاسبی متفاوته.

واسه شروع، فهرستی از 10 مشکل رو که در زندگی خود دارین به شکل منظم بسازین. اینجا یک لیست نمونه س.

خیلی دیر رفتن به رختخواب
تغییررفتار کودکتون
صبح انرژی کافی ندارین
رفتن به باشگاه بیشتر از حد
وقت کافی واسه خوندن ندارین
زمان نمایش خیلی زیاد
وقتی که من نوشتم، حیرت زده شدم

جادو اینجا اینه که هرکی مشکل داره. شاید چند نفر دیگه مشکلات مشابهی با شما داشته باشن؟ زمان اینه که ببینیم شما یک مشکلی با مشکل دارین که هیشکی دیگه نداره و یا چیزی به چیزی نرسیده.

از دوستان، خونواده، همکاران، همسایگان، یه گروه فیس بوک و بقیه می تونین با افراد واقعی تماس بگیرین. به هیچ راه حل و یا چیزی بیشتر از حد دقیق برید، فقط بفهمین که مردم مشکل شما رو به اشتراک می ذارن و از همه مهمتر، میفهمید که چقدر بزرگه.

وقتی که شما تموم مشکلی رو که پشت سرتون می ذارین برید. گوگل اونو جستجوکنید در فیس بوک، نمایش مشخصات عمومی، ویرایش و هر جای دیگه که می تونین فکر کنین. هرچه بیشتر در مورد مشکل خود مشاهده کنین، بیشتر احتمال داره که اونو به یک کار و کاسبی تبدیل کنین. اینه که 99 درصد از تموم برنامه های بزرگ که تا کنون شنیدید برنامه ریزی شده بود.

قبل اینکه شما این مشکل راتبدیل به یک کسب و کارکنید، شما باید به دو چیز توجه کنین- که شما می تونین این مشکل رو حل کنین و مردم در مورد راه حل اون نمی دونن شایع ترین سوال اینجا اینه که راه حل چیه؟”

راه حلی واسه حل مسئله کمتر … بده. واسه مقابله با اون راحت تر به نظر میرسه. اگه شما می تونین اونو به طور کامل از بین ببرین، این عالیه! اما لازم نیس به طور کامل از بین برود، فقط بهمین که بشه با اون مقابله کرد،کافیه. بیایید نگاهی به چند نمونه از دنیای واقعی بدیم:

مشکل: من از خرید مواد غذایی بدم میاد
راه حل: سفارشات خود رو دراینترنت سفارش بدین وآنا رو درب منزل تحویل بگیرین.

مقالات در رابطه : کار و کاسبی خود رو برنامه ریزی کنین – چیجوری پولدار شیم؟ – کار و کاسبی – کارافرین
کار و کاسبی: Instacart
مشکل: از خواب بیدار نمیشم تا به ورزشگاه بروم.
راه حل: از یک ساعت زنگ دار استفاده کنین که به معنی واقعی کلمه من رو از رختخواب بیرون میکشه، اگه من از یاد ببرم.

کار و کاسبی
کار و کاسبی: پاولوک
اینا کار و کاسبی واقعی زندگی هستن که روی یک مشکل که یک نفر داشت، ساخته شده بود؛ هر دو اونا اثبات شده، چون چندین نفر این مشکل رو به اشتراک گذاشته ان. هر دو اونا کسب و کارایی هستن که باعث می شن کمه کم کمی بدتر از این باشن.

یک مغازه ساختید؟ این نرم افزاره؟ این برنامهه ؟ یا یک دستگاه پوشیدنی؟ واسه مشکل انتخاب شده شما راه حلهایی رو که می تونین پیدا کنین و با افراد در مورد اون صحبت کنین. اگه اونا هر یک از راه حلای پیشنهادی رو رو دوست داشتن، ممکنه شما روی یک معدن طلای نشسته باشین.

دانستن زمانی که واسه ترک یک کار اشتباه ،این که این یک پروژه شکست خورده، ترک اون می تونه فضیلت باشه.

به نظر می رسه بعضی از ما واقعا میدونیم که چه زمانی باید ترک کنیم، در حالیکه بقیه به سختی می تونن “بی رحم” شن. تحقیقات از دانشگاه روچستر نشون میده که مردم از “اهداف راه و روش” یا “اهداف دوری” انگیزه می گیرن. “

مقاله در رابطه : هفت قانون الهی موفقیت

کسائی که در اردوگاه داهات قرار می گیرن، از راه چالشا انگیزه می گیرن و وقت خود رو صرف سعی واسه حل مشکلات می کنن که خیلی راحت راه حلی ندارن. یعنی، اونا می دونن چه زمانی باید ترک کنن.

با این حال، افراد با انگیزهای اهداف دوری، بیشتر درباره شکست نگران هستن. اونا میخوان از پرداختن به هر هزینه دوری کنن، پس اونا به چیزایی که به دور از همه چیز هستن رو ادامه میدن، مدتا پس از منطق پیشنهاد می کنه وقت اون رسیده. این معمولا یه روش بسیار موثر واسه کاره.

دانستن زمانی که واسه ترک، یک مهارت لازمه رو می تونین بیاموزید. اگه تمایل داشته باشین بعد از اینکه رو شد که کاری که انجام می دید، کار نمی کنه، می تونین خودتون رو واسه انجام کار بهتر آماده کنین. شما فقط احتیاج به تمرین ترک دارین. خوشبختانه، زندگی فرصتای زیادی واسه انجام این کارفراهم می کنه . اینجا چند چیزه که باید همه رو ترک کنیم.

6 چیزایی که باید انجام بدین اگه می خواین موفقیت بیشتری داشته باشین

1. شک کردن به خود در رسیدن به موفقیت
اعتماد به نفس در موفقیت نقش مهمی داره. Hewlett-Packard یه مطالعه جالب رو انجام داد که در اون فرایند از مردم واسه تبلیغ در این شرکت درخواست کرده بودن،بعد از جدا سازی و بررسی معلوم شد. زنان، تنها زمانی احساس موفقیت میکنن که 100 درصد از معیارهای شغلی رو که می خواستن، به دست بیارن، در حالی که مردان وقتی 60 درصد از معیارها رو برآورده می کردن، حس موفقیت می کردن.. محققان گفتن که یکی از دلایل (خیلی از موارد) مردان بالای شرکت، اینه که اونا مایل به سعی واسه موقعیتای بیشتر نسبت به زنان هستن. بعضی وقتا اعتماد به نفسه که واسه رسیدن به سطح بعدی لازمه. فریب اینه که شما باید اونو باور کنین. اگه به خودتون شک داشته باشین، موفق نخواهید شداعتماد فکری فقط یافته های مشابهی رو تولید نمی کنه.

مقاله در رابطه: موفقیت
2. از زیرکار دررفتن در راه موفقیت
تغییر سخته بهبود خودتون هم سخته. وقتی که همه چیز سخته، تصمیم گیری واسه مقابله با اونا همیشه آسون تره. مشکل اینه که فردا هیچوقت نمیاد به گفته شما فردا این کار فقط بهانهه و به این معنیه که شما واقعا نمی خواید این کار رو انجام بدین یا اینکه یافته ها رو بدون کار سختی که همراه با اینه، بخواهید.

3. ترک فکربرای موفقیت. شما انتخابی ندارین
همیشه یک انتخاب هست مطمئنا، بعضی وقتا این انتخاب بین دو چیزه که به نظر می رسه به ((همان)) اندازه بده، اما هنوز یک انتخاب هست. وانمود می کنه که هیچکی شما رو قربونی نمی کنه بلکه داوطلبانه در خطر بی نظمی قرار میگیره. واسه بازی دادن به قربونی، مجبورید قدرت خود رو آزاد کنین و نمیتونین قیمت اونو بدین. واسه رسیدن به بالاترین سطح موفقیت، شما باید از قدرت خود دور شید.

4. تکرار همیشگی یک کار در راه موفقیت و نتیجه دیگری رو توقع داشته باشی
آلبرت انیشتین گفت که دیوونه کسیه که یک کاری رو بارها انجام می ده وانتظار نتیجه متفاوت داره. با وجود محبوبیت و بینش خود، خیلی از آدما به نظر می رسن که دو تا دو نفر در آخر پنج برابر می شن. این واقعیت ساده س!: اگه شما یک راه و روش مشابه رو حفظ کنین، شما بازم ((همان)) یافته ها رو دریافت می کنین، مهم نیس چقدر شما واسه مخالفت امیدوار باشین. اگه شما می خواین یافته های جور واجور دریافت کنین، شما باید راه و روش خود رو تغییر بدین.

5. فکر کردن به اینکه همه چیز درپایان موفقیت اتفاق میفته
این وسوسه انگیزه که فکر کنین که همه چیز در انتهای کاره، اما حقیقت اینه که شما باید اونو انجام بدین. این نتیجه های بسیاری داره. انتظار نداشته باشین که رئیس شما زمانی که شما آ»اده ارتقائ هستین رامتوجه شه ، متوقف نشید و فکر نکنین که هیچکی قصد نداره متوقف شه تا زمانی که بهش بذارین، همه چیز رو پیاده روی کنین. همه چیز به طور جادویی کار خود رو انجام نمی ده؛ شما باید فعالانه و مسئولیت خودتون رو برعهده بگیرین.

در رابطه: 11 عادت افراد مضطرب قوی

6. ترک “بله” واسه موفقیت زندگی
هر “بله” که شما می گید یک معامله س. با گفتن “بله” به یک چیز، شما به بقیه چیزها “نه”می گین.. مثلا، میشه گفت “بله” به خاطر دیرکردن کار، به معنی “نه” به ورزشگاه یا زمان صرف شده در خونواده س. تحقیقات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو نشون داد که بیشتر از اینکه شما گفتید “نه”، بیشتر احتمال داره استرس، فرسودگی و حتی افسردگی رو تجربه کنین. گفتن “نه” یک رقابت بزرگ واسه خیلی از مردمه. نه یک کلمه قدرتمنده که نباید نگران اون باشین.وقت اینه که بگیم “نه”، عباراتی رو که من فکر نمی کنم میتونم انجام دهم و یا مطمئن نیستم دوری کنم . گفتن “نه” به یک تعهد جدید، تعهدات موجود شما رو تسری میده و به شما این امکان رو میده تا اونا رو با موفقیت انجام بدین. وقتی یاد می گیرین “نه”

به دست آوردن موفقیت شخصی نباید به حساب شانس یا سرنوشت یا بخت و اقبال گذاشته شه. گرچه بعضی افراد با تواناییای بالقوه ای به دنیا میان اما معمولاً واسه کسب موفقیت شخصی باید اول مهارتایی گرفت. اجرا یک یا دو بینش نو در زندگی می تونه بی بزرگ نمایی، همه چیز رو یک شبه عوض کنه، گرچه شرایط ممکنه موقتا همونطور بمونه اما نحوه نگاه شما به زندگی تون می تونه در یک لحظه تغییر کنه. وقتی فشارهای زندگی زیاده، می تونین با دریافت کمک به آرامش برسین و دوباره با دقت بیشتری به مسائل نگاه کنین.

موفقیت شخصی واسه هر کسی که چار کلید موفقیت رو انجام میده، قابل دستیابیه و من باور دارم که زندگی خود رو واسه بهتر شدن تغییر بدین. همه میخوان موفقیت شخصی و کلید موفقیت شخصی رو بیاموزند. هرکی میخواد یک زندگی خوشحال و سالم داشته باشه، کار معنی دار داشته باشه و به استقلال مالی برسه. هرکی میخواد جهان رو عوض کنه، مهم باشه، تا تاثیر مثبتی روی کسائی که در دور و بر اون هستن. هرکی میخواد کاری رو با زندگی اش بکنه.

با گذشت زمان، من فهمیدم که کلید موفقیت شخصی یک قطعه اطلاعاته، یک ایده در زمان مناسب، در وضعیت مناسب، و زندگی شما رو تغییر میده. من هم اینکه یاد گرفتیم که حقیقت بزرگ ساده س!.

1-یک هدف مشترک در رسیدن به موفقیت شخصی
خوشبختانه واسه خیلی از ما، موفقیت شخصی در مورد پس زمینه، هوش و توانایی بومی نیس. این خونواده ما، دوستان یا مخاطبان نیس که ما رو قادر به انجام کارای فوق العاده می کنه. عوضش، کلید موفقیت شخصی، توانایی ما واسه به دست آوردن بهترین نتیجه از خودمون در تقریبا تموم شرایط و شرایطه. این توانایی شما واسه برابری و تغییر زندگی شماس.

شما الان، درون شما، ذخایر عمیق توانایی و تواناییه که، اگه به درستی مهار و هدایت می شه، شما رو قادر به انجام چیزای فوق العاده با زندگی خوده. ریشهای انعطاف پذیری و پیشرفت توانایی شما واسه شکست دادن مشکلات، نزاعا، مشکلات.

مقاله در رابطه : قانون جذب ثروت
مقاله در رابطه : هفت قانون الهی موفقیت

2-چار کلید موفقیت شخصی
کلیدهای موفقیت شخصی واسه تغییر زندگی شما همیشه برابر بوده.

دقیقا ((همان)) چیزی رو که می خواید انتخاب کنین و جایی که می خواید برید.
یک مهلت مشخص کنین و برنامه ای واسه رسیدن به اونجا بسازین (به یاد داشته باشین، یک هدف تنها یک رویا با مهلته.)
اقدام خود رو روی برنامه خود انجام بدین هر روز کاری رو به طرف هدف خود انجام بدین.
قبل اینکه بفهمین که تا زمانی که موفق نشید، جلوتر حل می شه و هیچوقت از دست نمیدید.
این فرمول کلید موفقیت شخصی شماس و واسه تقریبا هر کسی که تا به حال اونو امتحان کرده کار کرده. این احتیاج به بیشتر شما می تونین و بهترین کیفیتا رو داشته باشین. در پیشرفت و پیروی از این کلیدا به موفقیت شخصی ، شما رو تکامل و رشد می کنه تا شخص فوق العاده ای تبدیل شه.

3-یادگیری از کارشناسا واسه تغییر زندگی شما و موفقیت شخصی
شما به اندازه کافی بلند نباشین تا همه چیز رو واسه خودتون شکل بدین. و چه اتفاقی میفته اگه سعی کنین بقیه رو از قبل بیاموزید. بن فرانکلین یک بار گفت: “مردان می تونن عقلشون رو بخرن یا می تونن از بقیه قرض بگیرن. تراژدی بزرگ اینه که بیشتر مردان ترجیح میدن اونو بخرن تا قیمت کامل رو از دید زمان و گنج پرداخت کنن. “

بزرگترین هدف شما در زندگی و موفقیت شخصی شما باید به دست آوردن خیلی از اونا در حد امکان باشه و بعد از اونا واسه کمک به انجام کارایی که می خواین انجام بدین و تبدیل شدن به فردی که می خواین تبدیل شه، استفاده کنین.

4-برنامه خود رو واسه موفقیت شخصی تنظیم کنین
شما زندگی خود رو با رسیدن به تنها یک هدف مهم تغییر بدین ، یک الگو، الگو واسه موفقیت شخصی تو ذهن ناخودآگاه خود ایجاد می کنین. شما زندگی خود رو تغییر می دید و به طور خودکار هدایت می شه و به دنبال تکرار این موفقیت شخصی در چیزای دیگره که شما سعی می کنین.

با شکست دادن ناامیدی و رسیدن به یک هدف عالی در هر منطقه، خود رو واسه موفقیت شخصی در مناطق دیگه هم برنامه ریزی کنین. یعنی، شما یاد می گیرین که موفق شید. هرچه بیشتر به دست میارید، بیشتر می تونین به دست بیارین. هر یک از کلیدای موفقیت، به ویژه اول، باعث اعتماد به نفس و باور شما می شه که بار دیگه موفق میشید و موفقیت شخصی رو به دست میارید.

مقاله در رابطه : کار و کاسبی
مقاله در رابطه: موفقیت

5-پتانسیل نامحدود موفقیت شخصی
تنها محدودیتای واقعی در مورد چیزی که شما می تونین انجام بدین، داشته یا خود باشین مجبور کنین. وقتی که شما تصمیمی روشن و بدون قید و شرط واسه تغییر زندگی خود رو با آزاد کردن تموم محدودیتای ذهنی خود و پرتاب کل قلب خود رو به انجام بعضی از هدفای بزرگ دنبال می کنین، موفقیت شخصیه تا رسیدن به هدف شما متوقف نمی شین.

6-افزایش مهارت خود واسه رسیدن به موفقیت شخصی
هرچه مهارتاتون افزایش یافته و دامنه وسیع تری رو در بر بگیرن، فرصتای بهتری در اختیارتون قرار میگیره تا در کار و کاسبی خود موفق شید. واسه ارتقاء مهارتای خود هم می تونین به تجربیات شخصی تون تکیه کنین و هم اینکه میزان مطالعه تون رو بالا ببرین.

7-داشتن نگاه مثبت واسه رسیدن به موفقیت شخصی
آدم این توانایی رو داره که انتخاب کنه یک نگاه ذهنی مثبت داشته باشه یا منفی و فرقی هم نمی کنه که قصد انجام چه کاری رو داره. این وظیفه بر عهده خود انسانه تا به جنبه های مثبت یه چیز نگاه کنه (تحت هر شرایطی) و زندگی اش رو به جلو ببره. یک نگاه مثبت ذهنی هم از نظر شخصیتی و هم از نظر حرفه ای به نفع تونه.

من حقیقت مهمی رو کشف می کنم که من رو به نوع موفقیت شخصی که امروز من از آن لذت می برم رسانده و روش اثبات شده من رو واسه ایجاد، پرورش و نگهداری اندیشه ای که واسه رسیدن به هر چیزی که می خواین، نشون میده! این کتاب زندگی شما رو تغییر میده!

در کار و کاسبی فقط رسیدن به یک میلیارد اول سخته…
این یکی از معروف ترین جملاتیه که تقریبا تموم افراد پولدار دنیا(چیجوری میلیاردشویم؟) با اون موافقند، فقط یک میلیارد اول بدست آوردنش سخته، بعد از آن همونطور که بند کفش تا رو با موفقیت می بندید، به ((همان)) راحتی می تونین یک میلیارد دیگه هم به دست بیارین.

می دونین به چه دلیل؟
ذهن آدم طوری کار میکنه که تجربیات شکست رو از گذشته حذف و تجربیات موفقیت رو ضبط میکنه.

مثلا، فرض کنین شما یک توپ بسکتبال در دست دارین و اونو به طرف حلقه بسکتبال شوت میکنین.
شاید 50 شوت اول به شکست منتهی شه، اما فقط 1بار داخل حلقه بیفته، به نظر شما ذهن شما اون 50 بار رو در مهم تر میفهمه یا اون 1 بار موفقیت رو؟ بله درست جدس زدید…

ذهن شما، موفقیت رو ضبط میکنه
و الگویی رو که باعث موفقیت شد رو تو ذهن نگه میدارد واسه شوتای دفعات بعدی.

دلیل اینکه تمرین کردن باعث گرفتن مهارت میشه هم همینه.
شما با شکستای زیاد، سعی میکنین الگوی موفقیت رو پیدا کنین تا بعد از آن همیشه از آن الگو پیروی کنین.

دلیل اینکه امروز دیگه در لباس پوشیدن، بستن بند کفش، دوچرخه سواری، رانندگی و … موفق عمل میکنین دقیقا ضبط الگوی موفقیت تون از قبله، با این اوصاف؛

چه جوری الگوی پولدار شدن و راه اندازی یک کار و کاسبی میلیاردی رو بدست بیارین؟
شما سه گزینه، پیش رو دارین؛

آزمون و خطا
علم
تجربه
می تونین با آزمون خطا رفتن بلاخره الگوی موفقیت در راه اندازی یک کار و کاسبی میلیاردی رو بدست بیارین
می تونین به کمک کسب علم و بالا بردن اطلاعات الگوی راه اندازی یک کار و کاسبی رو بدست بیارین
می تونین به کمک تجربیات بقیه، الگوی راه اندازی کار و کاسبی میلیاردی رو بدست بیارین

گزینه اول (آزمون خطا) طولانیه…
گزینه دوم راه آزمون و خطا رو کوتاه تر میکنه اما، در حد تئوری قابل اجراست (مثل آموزش نوشتن بیزینس پلن… اما بیزینس پلن در دنیای واقعی جواب میده یا نه؟)

3- کوتاه ترین راه واسه راه اندازی یک کار و کاسبی میلیاردی

تجربه، ترکیبی از آزمون و خطا و دانشه.
شما واسه اینکه بفهمین آتیش داغه، لازم نیس دست تون رو بسوزونین، می تونین از تجربیات و علم بقیه که قبلا امتحان کردن بفهمین آتیش داغه یا نه؟

کسب وکار

مقاله در رابطه : رازهای-پولدار-شدن

با 5 مرحله، واسه ساختن یک کار و کاسبی میلیاردی که به وسیله کارآفرینان بزرگ دنیا بارها امتحان شده و نتیجه داده رو یادبگیرید.

پس اگه،

می خواید از راه کارآفرینی یک کار و کاسبی میلیاردی راه اندازی کنین
کار و کاسبی خودتون رو پیشرفت بدین و تبدیل به یک کار و کاسبی میلیاردی کنین
بتونین تشخیص بدین به چه دلیل کسب و کارای بقیه رشد نمی کنن
این مطلب، واسه شماس :

دانلود ویدیو رایگان در رابطه : چیجوری با قانون جذب پولدار شیم؟
قدم اول) کار و کاسبی -یک بازارِ رو به رشد پیدا کنین
یکی از آسون و سریع ترین راه های ساخت کسب و کارای میلیاردی ،ورود به بازارهای رو به رشده.
چون این بازارها، با رشد خود، درآمد شما رو هم افزایش می دن.

اما از طرفی دیگه، اگه در بازارهای قدیمی و سنتی وارد شید، نه تنها با گذشت زمان درآمد شما خیلی سخت افزایش پیدا می کنن، بلکه احتمال شکست شمام به مراتب بیشتره.

بازارهای رو به رشد (مثلا بازار اپلیکیشنای موبایل) بازارهای نوظهوری هستن که درخواست خیلی زیاده و عرضه اون به نسبت خیلی کمه، پس شانس زیادی دارین در این بازارها موفق شید.در دهه گذشته، بیشتر ثروتمندان در بخش IT، فضا و موبایل بودن… پس منتظر چی هستین؟

مقاله در رابطه: موفقیت

قدم دوم) کار و کاسبی-از اول به شکل نقد کار کنین
زمان چک، سفته و حسابای دفتری به پایان رسیده، شما در عصر حاضر نمیتونین نقد بخرین و نسیه بفروشین ! این اشتباهیه که بیشتر کسب و کارا رو به طرف پرتگاه شکست هدایت میکنه.

شما نمیتونین یک کار و کاسبی راه اندازی کنین و به امید یک روزی که معلوم نیس کی از راه برسه، به فکر سودآوری و برگشت سرمایه تون باشین. از ((همان)) بدو شروع، باید مشخص کنین از چه راهی و به چه میزان قراره درآمد داشته باشین.

و از همه مهم تر
چیزی که رو که فکر میکنین، بنویسین… مهم نیس اگه بعدا اشتباه باشه، مهم اینه فعلا یک برنامه واسه اجرا دارین، بعدا در صورت اشتباه بودن یک برنامه به مراتب ویرایش اون راحت تره از از نو نوشتن.

قدم سوم) کار و کاسبی -بهترین باشین
میدانیند 80% شرکتایی که درآمد زیان ده دارن، اجناس معمولی بازار رو تولید میکنن؟
این شرکتا فکر میکنن فقط قراره تولید کنن، اما به چه قیمتی؟

اگه می خواید خیلی خیلی خیلی سریع تر از رقیبانتان به موفقیت برسین، بهتره از ((همان)) اول ورودتان به بازار، اجناس یا خدماتتون تعجب مشتریانتان رو برانگیزد. طوری که مشتری بیشتر از چیزی که نسبت به پولش دریافت میکنه، تعجب کنه.

از کجا بدونین که محصول شما خوبه یا عالی؟
خیلی ساده، از مشتری بپرسید… در خونه یا شرکت نشینین و ساعتا فکر کنین بهترین محصولی که می تونین تولید کنین چیه، برید بیرون و از مشتری هاتون سوال بپرسید، از اونا نظر بپرسید و چیزی تولید کنین که اونا نـــیـــاز دارن، نه چیزایی که می تونین یا شما دوست دارین.

قدم چهارم) کار و کاسبی – بهترینا رو استخدام کنین
بعد از ورود به بازار، تعیین روند درآمدزایی و تولید محصولی که مشتری می خواد، از این به بعد شما باید بـــــر روی کسب و کارتون کار کنین، نه در کسب و کارتون.

یعنی اینکه، کارایی که فکر میکنین می تونین به بقیه محول کنین رو با استخدام افراد مورد نظر، بار مسئولیت رو از دوش تون وردارین و شما روی کارایی مهم تری تمرکز کنین.

رساندن یک کار و کاسبی به ارزش یک میلیارد تومن در سال رقم بالاییه، اما شما به تنهایی از عهده اون برنخواهید اومد، احتیاج به کارمند و کارگر دارین. واسه این منظور دو گزینه پیشِ رو دارین : استخدام کارمند با حقوق و مهارتای کم، استخدام کارمند با حقوق و مهارتای بالا

می دونین افراد پولدار کدوم گزینه رو انتخاب میکنن؟
بله گزینه دوم، می دونین

چون صاحبان کسب و کارای میلیاردی، مدیران درجه 1 استخدام میکنن و مدیران درجه 1، کارمندان درجه 1 استخدام میکنن و کارمندان و مدیران درجه 1، یک شرکت رو تبدیل به یک کار و کاسبی درجه 1 با درآمد میلیاردی میکنن
اما اگه صاحبان کار و کاسبی مدیران درجه 2 استخدام کنن، مدیران درجه 2 بدون شک کارمندان درجه 3 استخدام می کنن چون احساس رقابت واسه از دست دادن شغل شون اونا رو نگران میکنه و کارمندان درجه 3، نه تنها به اندازه کارمندان درجه 1 کار نمی کنن، بلکه بازده فوق العاده پایینی دارن، پس انتظار نداشته باشین کار و کاسبی شما رشد زیادی داشته باشه…

قدم پنجم) کار و کاسبی-داده ها رو استفاده کنین
، حالا که کارمندهای درجه 1 هم استخدام کردین، کار شما در شرکت چیه؟ مصرف داده ها !

بله، شما از این به بعد باید داده ها رو جمع آوری کنین و از انها استفاده کنین.
لیست مشتریان روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه، مقدار خرید هر مشتری، تعداد دفعات هربار خرید، نسبت رشد هفتگی، ماهیانه، سالیانه به نسبت هزینه و … رو باید محاسبه کنین.

هرچقدر می تونین باید نسبت بگیرین.
نسبتِ مشتریان احتمالی به زنگای زده شده، نسبتِ سود به قیمت اجناس و …

شما باید دقیقا اجناس پرسودتان رو شناسایی کنین، کارمندان پرفروش تون رو پیدا کنین و کانالای درآمدزایی شرکتتان رو پیدا کنین و بر اونا تمرکز کنین، شما نباید خود کار کنین، باید پیدا کنین جاهایی رو که سودآور هستن و آدمایی رو در آنجاا بذارین تا تولیدِ سود کنن.

و در آخر
شاید هیچکدام از این 5 قدم در دفعه اول استفاده جواب نده، اما مهم نیس. چیزی که مهمه داشتن یک راه در راه کسب و کاراست، شما اگه ندونین به کجا می خواید برسین، چه فرقی میکنه از کدوم راه برید