دانلود پایان نامه

مهارتای مدیریت زمان

  • خودانگاره از راه تکرار تصور خود به عنوان به طور کاملً موثر و مؤثر بدست میاد. خود رو از دید مهارتای مدیریت شخصی و زمان، عالی کنین و همیشه این نقش رو بازی کنین. تا اینکه ملکه ذهن شه. به این شکل مهارت ها خیلی راحت و به طور خودکار بدست میاد.
  • تکرار و تمرین. طبق مدل روز عمل کنین و به زمان طولانی نیاز دارین. تلاش کنین عادت مهارتای مدیریت زمان رو در خود پرورش بدید با خود رو راست باشین واسه اینکه مهارتای مدیریت زمان رو پرورش بدید هم به زمان هم به قول و تعهد نیاز دارین.

قوائد و نقشه ها رو به ذهن نیمه حواس جمع خود بسپارین به خود قول دادن وقت شناسی، به کارای مهم تر تمرکز کنین. به بقیه قول بدید که قصد بهتر بودن رو دارین. (سروش ، 1386)

شروع از یه زمینه. از یه زمینه شروع کنین. یه دفعه نباشین عادتی رو که واسه شروع جدید و پیشرفت شما مرثره بشناسین.

واسه هر وعده ملاقات وقت شناس باشین. خود رو واسه هر وعده تنظیم کنین تا اینکه عادات جدید بخشی از رفتار عادی شما خود اگه تصمیم گرفتید بزودی روی یه تکلیف مهم تمرکز کنین تلاش کنین روزانه و دست کم واسه سه هفته پشت سر هم خود رو تنظیم کنین.

این عمل به شما کمک می کنه تا بتونین اولویت مهم رو مشخص کنین روزانه رفتار خود رو تکرار کنین. تلاش و موفقیت غیر از تلاش و خطاست چیجوری از راه شکست موفقیت رو یاد بگیریم.

عمل کارکرد ناتوون مدیریت زمان رو مورد بررسی بذارین.

مطلب مشابه :  تاسیس بزرگترین شهر گردشگری خاورمیانه

مشکلات مدیریت زمان رو شناسایی و راهکارهای مناسبی رو انتخاب کنین باور به مدیریت عالی زمان یه مهارته زمان بر مشکلات پیروز شدین و به اهداف برسین یعنی با یادگیری مهارتای مدیریت زمان زندگی و آینده رو کنترل کنین.

مفهومی که در مدیریت زمان همه از اون غافل مونده ان اینه که ما باید خود رو اراده کنیم نه زمان رو.

بحث مدیریت زمان سال هاست که ذهن افراد و صاحب نظران گرایشای جور واجور خصوصاً علمای مدیریت رو به خود اختصاص داده و تا کنون دوره های آموزشی، سمینارهای تخصصی زیادی در مورد مدیریت زمان بر پا شده اما سوالی که مطرحه اینه که واقعاً ما تونستیم بر زمان محاصره پیدا کرده و اون رو پایین نظر خود در بیاریم. مفهومی که در مدیریت زمان همه از اون غافل مونده ان اینه که ما باید خود رو اداره کنیم نه زمان رو چون واقعا زمان اداره نا شدنیه و در هر حال گذراست و این سیستم که باید از زمان به درستی به کار گیری کرده و از اون بهره ببریم بر اساس گفته بعضی از زمان در واقع همون مدیریت بر خویشتنه و مهارتایی که ما واسه اداره کردن بقیه نیاز داریم همون مهارت هاییه که واسه اداره کردن خود به اون نیازمندیم و از اونا به کار گیری میکردیم مثل تواناییای مدیریت و برنامه ریزی، رهبری و کنترل مدیریت منابع و … شناخت درست و به موقع عواملی که وقت ما رو هدر میده خیلی با اهمیته. (امیدوار ، 1386)

چون اینجوری راه درمان مریضی اتلاف وقت رو کوتاه می کنیم بد نیس کمی با خود تامل کرده و از خود سئوال کنیم که وقت روزانه، صرف چه اموری می شه.