بهترین زمان سفر به دبی چه وقتیه؟

دبی رو این روزا بدون هیچ تردیدی می توان یکی از قطب های گردشگری در جهان نامید. شهری که فصل خاصی واسه شلوغی خود نمی شناسد. با اینحال، واسه دونستن زمان مناسب واسه سفر به این شهر، همراه کجارو باشین.

مقاله های در رابطه:

  • راهنمای سفر به دبی
  • پشت پرده دبی چه می گذره؟

دبی شهریه که از بوجود آمدنش زمان زیادی نمی گذره، اما با اینحال با پیشرفت روز افزون و خیره کننده خود به یکی از شهرهای مدرن و البته مقاصد گردشگری پرطرفدار در جهان تبدیل شده. به موجب همین امر، گردشگران زیادی درزمان سال به این سرزمین سفر می کنن. از طرف دیگه آب و هوای نه خیلی مطلوب منطقه تا حدی شرایط رو واسه علاقه مندان سخت کرده. در این مقاله به زمان های مناسب واسه سفر به این شهر پرداخته ایم.

سواحل دبی

بهترین زمان واسه سفر به دبی

از اونجایی که فصول دبی به دو فصل گرم و گرم تر تقسیم می شه، بهترین زمان واسه سفر به این شهر حد فاصل ماه های نوامبر تا مارسه. درزمان این ماه های به اصطلاح زمستونی، آب و هوای دبی به نسبت مطبوع تر می شه. این در حالیه که در این زمان از سال هم، از انبوه گردشگران کم کرده نمی شه.

در ادامه نمودارهایی واسه شرایط جوی این شهر در ۱۲ ماه سال نشون داده شده ان.

آب و هوای دبی

نوامبر تا مارس

درزمان این ماه های زمستونی، آب و هوای این شهر به مراتب مطلوب تر می شه. البته بازم رطوبت بالایی به دلیل سواحل خلیج فارس در این شهر برقراره. از طرفی از ماه ژانویه به بعد، می توان انتظار بارش کم و بیش باران رو در این شهر داشته باشیم. به هر ترتیب این آب و هوا و ساحل های دبیه که به یکی از جاذبه های اون تبدیل شده ان.

آوریل تا اکتبر

همون طور که گفته شد آفتاب و سواحل این شهر از اصلی ترین جاذبه های اون حساب می شن؛ پس جای تعجب نداره اگه درزمان ماه های گرم سال هم با ازدحام و جمله گردشگران رو به رو شه. علاوه بر گرمای زیادتر از اندازه، این رطوبت بالای ۹۰٪ است که شرایط جوی طاقت فرسایی به وجود می بیاره. در نتیجه پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به دبی در این موقع از سال، از قرار گرفتن در جلوی تابش مستقیم آفتاب، حتی الامکان دوری کرده و حتما از کرم های ضد آفتاب به کار گیری کنین.

در آخر هم توجه شما رو به نمودارهایی واسه اندازه سفر گردشگران و قیمت هتل ها در ۱۲ ماه سال جلب می کنیم.

گردشگری در دبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *