بهترین زمان سفر به شیراز

شیراز مهد فرهنگ، ادب و هنر فارسی، با هوایی پر از بوی عطر بهار نارنج در فصل بهار، هر مسافری رو واسه سفر به این شهر وسوسه می کنه.

مقاله های در رابطه:

    • حقایق باحال در مورد شیراز
    • سفر ۷ روزه به شیراز

شیراز با برخورداری از چندین باغ ایرونی که هر کدوم از اون ها یه بهشت کوچیک زمینی در قلب شهر هستن و هم اینکه خونه های تاریخی که آینه ای تموم نما از هنر و معماری اصیل ایرونی، یکی از بهترین مقاصد گردشگری در جنوب ایران به خاص در فصل بهاره.

بیشتر مردم شیراز رو با عطر بهار نارنج می شناسند؛ وقتی هوای بهاری پر از رایحه خوش بهارنارنج رو استشمام می کنین، مدهوش می شید و دوست دارین این هوای مطبوع رو تا جای ممکن در ریه های خود ذخیره کنین.

قبل از سفر به شیراز یا رزرو تور شیراز، بهترین زمان سفر به شهر شعر و راز رو با کجارو بخونین.

شیراز

سعدیه

بهترین زمان سفر به این شهر بهشت گونه، اردیبهشت ماه و به خاص از ۱۵ اردیبهشت تا آخر این ماهه. در اردیبهشت بهار تقریبا در بیشتر نقاط ایران به بالاترین درجه زیبایی خود می رسد؛ اما شیراز در این ماه واقعا حال و هوای بهشتی پیدا می کنه. در این ماه شکوفه های بهار نارنج در گوشه و کنار شهر می شکفند و با رایحه دل انگیز هوایی بهشتی رو واسه شیرازی ها و مسافران این شهر به ارمغان می بیارن. با شکوفایی گل های باغ های ایرونی شیراز در این ماه جشنواره ای باشکوه از رنگ ها در این شهر برپا می شه. در اردیبهشت نه از شلوغی و ازدحام روزاینوروز خبریه و نه از گرمای کلافه کننده تیر و مرداد.

مقاله های در رابطه:

  • راهنمای سفر به شیراز
  • برنامه سفر جاده ای ۵ روزه از یزد به شیراز

یکی از دلایل دیگری که به خاطر اون حتما باید در اردیبهشت ماه به شیراز سفر کنین، مراسم و جشنواره هاییه که به مناسبت روز شیراز یعنی ۱۵ اردیبهشت برگزار می شه و بعضی از اون ها تا آخر اردیبهشت ادامه پیدا می کنه. هدف از تشکیل این مراسم ها بیشتر آشنایی گردشگران با فرهنگ، تاریخ، هنر، آداب و رسوم و آئین های شهر تاریخی شیرازه. شیراز تنها شهر ایرانه که یه روز اختصاصی واسه بزرگداشت اون در تقویم ثبت شده و این موضوع نشون از اهمیت والای این شهره. چند سالیه که شیرازی ها اهمیت خاصی به این روز می بدن و برگزاری مراسم های  جور واجور به مناسبت این روز باعث ایجاد شور و نشاط خاصی در فضای شیراز می شه.

نام گذاری ۱۵ اردیبهشت به روز شیراز از وقتی شروع شد که این موضوع در شورای شهر شیراز به بحث و بررسی گذاشته شد و بعد با موافقت نمایندگان مجلس این روز به شکل رسمی در تقویم به نام روز شیراز ثبت شد.

حافظیه

یکی از مراسم های باحال این روز به پرواز درآمدن ۱۲ بالن (که از کشورای جور واجور اروپایی به ایران آورده شده ان) به وسیله بالن سواران حرفه ای از ورزشگاه حافظیه شیراز و ورزشگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آسمون آبی شیراز و فرود اومدن اون ها در نقاط جور واجور شهره.

روز شیراز

علاوه بر این معمولا برنامه های فرهنگی و هنری متنوعی از تاریخ ۱۵ تا ۳۱ اردیبهشت در شاخص ترین اماکن گردشگری شیراز برپا می شه که از بین اون ها می توان به تشکیل نمایشگاه عکس شیراز قدیم و نمایشگاه پروسه تولید فرش دستبافت در ارگ کریمخان زند، نمایشگاه کتابت و خوشنویسی اشعار حافظ، نمایشگاه مینیاتور و اجرای شب شعر و برنامه خوشنویسی (مختص گردشگران خارجی) در “nofollow”>حافظیه و هم اینکه اجرای نمایش و تئاتر در این شهر تاریخی اشاره کرد؛ پس سفر به شیراز در اردیبهشت ماه می تونه به یکی از لذت بخش ترین سفرهای شما تبدیل شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *