تالار خزه؛ جنگلی با درختان از این رو به اون رو

مناظر طبیعی بی تعدادی در سرتاسر دنیا وجود دارن که هرساله گردشگران بسیاری رو به خود جذب می کنن. ازجمله این مناظر، جنگل ها هستن که صحنه های حیرت آور و بعضی وقتا ترسناکی رو ایجاد می کنن. با این مقاله از کجارو همراه باشین تا با نمونه ای از این جنگل ها آشنا شیم.

Hall of Mosses

مقالات در رابطه:

  • جنگل ارواح نسکوین؛ جنگل ۲۰۰۰ ساله
  • جنگلی شناور در رتردام هلند راه اندازی می شه

تالار خزه یه راه پیاده روی کوتاهه که در جنگل (Hah rain) در المپیک پنینسولا (Olympic Peninsula)، واقع در غرب ایالت واشنگتن قرار داره. جنگل نامبرده درامتداد راه پنهون از درختان میونه رو مثل افرای برگ پهن وصنوبرهای  استیکا که شاخه هاش با خزه های سبز و قهوه ای پنهون شده، هستش.

نمایی از راه پیاده روی تالار خزه

نمایی از راه پیاده روی تالار خزه

درختان از این رو به اون رو

نمایی از درختان از این رو به اون رو

جنگل نامبرده در سراسر فصل زمستون به اندازه ۱۲ تا ۱۴ فوت باران رو تجربه می کنه که نتیجه اون سایبان سبز پرپشت و باشکوهی از درختان کاجه.

درختان پنهون از خزه و سرخس

نمایی از درختان پنهون از خزه و سرخس

به دلیل کمبود آب و مواد معدنی داخل خاک، خیلی از درختان ریشه های کوتاهی دارن و قادر به ایستادن در خاک مرطوب نبوده و به طرف پایین از این رو به اون رو و سرازیر هستن.

جنگل Hoh rain

جنگل Hoh rain

تالار خزه

خزه و سرخس سطح درختان زنده و خشک رو پوشونده و تصویری از دنیای مردگان رو به این جنگل انبوه و دلربا بخشیده ان.

راه پیاده روی

سایبان سبز و پرپشت از درختان از این رو به اون رو

جنگل (Hoh rain) در امتداد جنگل های مناطق گرم شمال غربی اقیانوس آروم واقع شده که پیش ازاین در امتداد ساحل اقیانوس آروم از جنوب شرقی آلاسکا تا ساحل مرکزی کالیفرنیا رو دربر می گرفت.

تالار خزه

تالار خزه از نمایی نزدیک

این جنگل یکی از بهترین نمونه های باقیمونده از جنگل های مناطق بارانی و معتدل در ایالات متحده آمریکا و یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگریه.

راه پیاده روی جنگل

تالار خزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *