تایلند به جمع کشورای گردشگری مدافع حقوق فیل پیوست

گردشگری فیل ها در کشورای آسیایی مثل تایلند، اندونزی و هند یکی از شاخه های صنعت گردشگریه. تازگیا قوانین بین المللی جدیدی واسه ساپورت از فیل ها در مقابل آسیب های گردشگری واسه این فیل ها در این کشورها وضع شده.

مقاله های در رابطه:

  • تجربه یه روز زندگی در کنار فیلا
  • کجا فیل ببینیم؟

هفته گذشته، بحث بر سر موضوع اخلاق مداری به کار گیری حیوانات در صنعت گردشگری، بالا اخبار گردشگری بود. گفتگوها دور و بر همین موضوع در هفته جاری، همه جاذبه های گردشگری که طبق حیوانات بودن رو تحت اثر قرار داد.

مثل این جاذبه ها، دهکده مراقبت از فیل های خوشحال (Happy Elephant Care Valley) تایلنده که عزمشو جزم کرده به طرف گردشگری مدافع حقوق فیل قدم برداره تا بتونه در آینده نزدیک به عنوان یکی از نمونه های برتر در این مورد از صنعت گردشگری باشه. به همین خاطر، همه ارتباطات مستقیم بین فیل ها و گردشگران تا آگاهی ثانوی قطع می شه. این خبر خوبی واسه حیوان دوستان، به خاص دوستداران فیل هاس.

گردشگری فیل

فیل ها در بیشتر مراکز گردشگری تایلند به عنوان یه وسیله تفریح نگه داری می شن که عموما صاحبان شون از اون ها به عنوان سوارکاری و انجام حرکات نمایشی واسه گردشگران به کار گیری می کنن. درزمان انجام این اعمال، رفتار بی رحمانه ای بیشتر با حیوانات صورت می گیرد. این در حالیه که حدود هشت نفر از ده نفر گردشگر، دوست دارن که فیل ها رو در محیط زندگی اصلی خودشون، ببینن که نشون از گسترش گردشگری حیوان دوستانهه.

فیل هایی که در دهکده مراقبت از فیل های خوشحال زندگی می کردن عموما از مزارع و مراکز مخصوص سوارکاری آورده شده بودن و قبلی بر این، مردم می تونستن، با فیل ها اینجا رابطه نزدیک داشته باشن. گردشگران می تونستن، با فیل ها سوارکاری کنن، به گردش برن یا به اون ها غذا بدن اما تصمیم جدید باعث می شه که هیچ تعامل مستقیم بین حیوانات و گردشگران برقرار نشه.

با اینحال این اقدامات وقتی اجرا شد که اتحادیه صنعت گردشگری، برنامه اقتصادی و تجاری به همراه قوانین جدید ساپورت از گردشگری حیوانات واسه مراکز گردشگری مثل چیزی که در تایلند بود، صادر کرد. گردشگران طبق این برنامه می تونن در فاصله معینی از جای زندگی فیل ها در طبیعت، حضور داشته باشن و تماشاگر زندگی واقعی فیل ها از نزدیک باشن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *