هنر معاصر، کارکرد بازار، میانگین دما، کارشناسان

یلم تورنتو طی دهه های گذشته به یکی از معتبرترین رویدادهای هنری و سینمایی جهان تبدیل شده. در سال ۱۹۹۸ مجله ورایتی این جشنواره رو از دید کیفیت فیلم ها، ستاره ها و کارکرد بازار فیلم ها، دارای رتبه دوم پس از جشنواره فیلم کن شمرد.

برنامه های فستیوال بین المللی فیلم تورنتو عبارتند از، فیلم های اول کانادایی، گنبد کانادا، مروری بر آثار کانادایی، سینمای معاصر جهان، دیالوگ، حرف زدن با تصاویر، بخش خاص مستند، فیلم های کوتاه، نمایش های خاص و غیرهه.

فستیوال بین المللی فیلم تورنتو ۲۰۱۸ در تاریخ ۶ تا ۱۶ سپتامبر (۱۵ تا ۲۵ شهریور ۱۳۹۷) برگزار می شه.

نمایشگاه بین المللی هنر تورنتو

تورنتو

نمایشگاه بین المللی هنر تورنتو یه نمایشگاه بین المللی هنر معاصره که هر ساله در ماه اکتبر، در تورنتو برگزار می شه. اولین نمایشگاه در سال ۲۰۰۰ برگزار شد. از زمان شروع به کار، این نمایشگاه تبدیل به انجمن برجسته ای واسه نمایش هنر معاصر در کانادا، با غرفه داران از سراسر جهان شده.

نمایشگاه بین المللی هنر تورنتو ۲۰۱۸ در تاریخ ۲۶ تا ۲۹ اکتبر (۴ تا ۷ آبان ۱۳۹۷) برگزار می شه.

فستیوال ها و رویدادهای فصل زمستون

فستیوال رژه نورها (Cavalcade of Lights)

تورنتو

فستیوال رژه نورها یه اتفاق سالانهه که در اون درخت کریسمس شهر تورنتو واقع در میدون ناتان فیلیپس پر از چراغ های رنگی و تزئینات جور واجور می شه. این اتفاق از سال ۱۹۶۷ هر سال در ماه نوامبر، برگزار می شه.

این اتفاق در آخرین آخر هفته ماه نوامبر، به صورت رسمی فصل تعطیلات رو با چراغانی کردن میدون و درخت کریسمس شروع می کنه. این نمایش نورپردازی شامل درخت رسمی کریسمس و بیشتر از سی هزار لامپ ال ای دی با انرژی بهینهه که هر شب در طول فصل تعطیلات از غروب تا ۱۱ شب، همه جا رو روشن می کنن.

از سال ۲۰۰۲، فستیوال رژه نورها از یه اتفاق یه شبه به یه اتفاق یه ماهه تبدیل شده و علاوه بر این، هر یکشنبه، طرفداران اسکیت با پخش موسیقی در رینگ بیرون ازمیدان ناتان فیلیپس، به مهمانی و جشن گرفتن می پردازند.

تعطیلات جادویی در خیابون بلور در دهکده یورک ویل (Holiday Magic on Bloor-Yorkville)

تورنتو

تعطیلات جادویی، جشنی واسه شروع فصل تعطیلات در تورنتوه که با یه کنسرت رایگان در فضای باز در خیابون بلور در محله یورک ویل در ماه نوامبر شروع می شه و تا ماه دسامبر ادامه می یابد.

این دهکده جزو یکی از محله های شهر تورنتوه که در فصل تعطیلات و قبل از شروع کریسمس، در خیابون بلور با تزئینات مخصوص جشن و کریسمس در انتظار علاقه مندانه.

نمایشگاه بین المللی قایق در تورنتو

نمایشگاه بین المللی قایق در تورنتو در شصت سال گذشته، هر سال در ماه ژانویه در شهر تورنتو برگزار شده. نمایشگاه قایق تورنتو بهترین جای واسه دیدن و خرید آخرین مدل قایق، لوازم جانبی و خدمات ربط داره.

نمایشگاه قایقرانی تورنتو به غیر از قایق و لوازم جانبی قایق دارای سرگرمی های بسیار دیگری هم هست:

بزرگ ترین دریاچه در فضای بسته جهان؛ جایی که قایقرانان تازه کار و حرفه ای می تونن در اون به صورت رایگان سوار قایق، کایاک و قایق های پدالی شن. این دریاچه هم اینکه دارای نمایش های جذاب زمستونی مثل مسابقات قایقرانیه.

مرکز کشف در قایقرانی، مکانی واسه همه قایقرانانه. این مرکز، منابع رایگان بزرگی به همراه با کارشناسان قایقرانی جفت و جور می کنه که می تونن به هر سوالی واسه هر نوع بودجه، روش زندگی و مقصد جواب بدن.

به غیر از ۲۵۰ جلسه رایگان قایقرانی، نمایشگاه قایقرانی تورنتو، مباحث خاص رو در تموم سمینارهای یه روزه، کارگاه های دو تا سه روزه و جلسات آموزشی، به مخاطبین آموزش می دهد.

استخر، منطقه ماهیگیری کودکان، تانک ماهیگیری کانادایی بزرگ، نمایشگاه اجناس جدید، جشن قایقرانی و دیگه فعالیت ها.

فستیوال غذای زمستونی (Winterlicious)

تورنتو

فستیوال خوشمزه های زمستونی، یه فستیوال غذا در ماه های ژانویه و فوریه در تورنتوه. این فستیوال از سال ۲۰۰۳ با شرکت رستوران های جور واجور به صورت سالیانه در طول دو هفته در این شهر برگزار می شه.

بهترین زمان سفر به تورنتو طبق هزینه هتل ها

 تورنتو

بهترین زمان سفر به تورنتو طبق هزینه هتل ها، فصل زمستون یعنی ماه های نوامبر تا مارس (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین) است.

مقاله ی در رابطه:

  • ۲۴ ساعت گردش در تورنتو

رتبه های تورنتو

گزارش رتبه بندی مسافرت جهانی و اخبار یو.اس، طبق جدا سازی و بررسی نظرات کاربران و متخصصانه. 

رتبه های تورنتو به توضیح زیره:

  • دومین مقصد برتر گردشگری در کانادا
  • ششمین مقصد برتر گردشگری در آخر هفته ها
  • هشتمین مقصد برتر گردشگری خانوادگی در کانادا

 تورنتو؛ آب و هوا و اقلیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *