نویسندگان، میانگین دما، سفر در زمان، اجرای برنامه

می دونین بهترین زمان سفر به دوبلین، خونه مرکز تفریحات گینس، طبق آب و هوا و فصول، چه وقتی از ساله؟

مقاله های در رابطه:

  • هزینه ی یه ماه زندگی در دوبلین، ایرلند
  • بهترین زمان سفر؛ کی، کجا بریم؟
  • راهنمای سفر به دوبلین، ایرلند

درست مثل دیگه شهرهای مدرن، دوبلین، پایتخت کشور ایرلند، منطقه ای جذاب و منحصر به فرد واسه سفر به حساب می آید. در کنار فرهنگ سنتی ایرلندی، دوبلین تحت نفوذ تاثیرات باشکوه بین المللی هم هست.

این شهر، بزرگ ترین شهر کشور ایرلنده و رشد تند جمعیت مهاجران اون، افراد رو از سراسر جهان گرد هم می بیاره. تاثیرات فرهنگ های جور واجور جمعیت دوبلین، در شکل های جور واجور غذاهایی که می توان در شهر پیدا کرد، به طور کامل مشخصه.

دوبلین

پیش تر به شما گفتیم که شهر دوبلین، به مشخصه های سنتی و قدیمی خود پایبنده و مرکز تفریحات گینس، بازم پربازدیدترین جاذبه گردشگری ایرلند به حساب می آید. گردشگران در کنار بخش سنتی شهر، می تونن هنر معاصر و مدرنیته رو هم تجربه کنن.

بهترین زمان سفر به دوبلین طبق آب و هوا

دوبلین

فصل داغ گردشگری دوبلبن، فصل تابستون، ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور) است؛ وقتی که آب و هوا گرم (در ایرلند هم آب و هوا واسه سفر مناسبه) و خیابون ها پر از فستیوال های جور واجور هستن. البته باید در نظر داشته باشین که فصل تابستون، گران ترین زمان سفر به دوبلین با اندازه بالای بلیط های هواپیما و هتل ها، به حساب می آید. تابستون هم اینکه، شلوغ ترین زمان سال در دوبلینه.

اگه به دنبال صرفه جویی در هزینه های سفر و روبه رویی با جمعیت کمتر گردشگران هستین، در فصل زمستون به ایرلند بیایید و گرم ترین کت های خود رو هم، به همراه داشته باشین.

بهترین زمان سفر به دوبلین (و تموم شهرهای کشور ایرلند)، فصل پاییز و بهار، با آب و هوایی معتدل، جمعیت متعادل گردشگران در شهر و هزینه های معقوله.

بهترین زمان سفر به دوبلین طبق فصول

فصل تابستون: ماه های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)

دوبلین

سفر در تابستون، به معنی بهترین آب و هوا و البته گران ترین اندازه های هتل ها و بلیط های هواپیما و هم اینکه سیل جمعیت گردشگران مشتاقه. بیشترین حد دمای میانگین، ۱۵٫۶ درجه سانتی گراد و دست کم اون، بین ۴٫۴ تا ۱۰ درجه سانتی گراده؛ پس حتما چند ژاکت سبک به همراه داشته باشین.

فصل پاییز: ماه های سپتامبر تا نوامبر (۱۰ شهریور تا ۹ آذر)

دوبلین

دما در فصل پاییز دوبلین، با بیشترین حد دما در محدوده ۴٫۴ تا ۱۵٫۶ درجه سانتی گراد، معتدله؛ پس حتما ژاکت، سوئیشرت و شال گردن به همراه داشته باشین. فصل پاییز هم اینکه میزبان چندین فستیوال هنری و اجراهای تئاتره. یه نکته مثبت دیگه واسه سفر در پاییز، کم شدن اندازه هزینه هتل هاس.

فصل زمستون: ماه های دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۹ اسفند)

دوبلین

زمستون شهر دوبلین، سرد و دما در این فصل بین ۱٫۱- تا ۴٫۴ درجه سانتی گراده؛ پس حتما در چمدون خود، کت های گرم زمستونی به همراه بیارین. این فصل از سال، میزبان بیشترین بارش و بعضی وقتا برف هم هست.

مسافرایی که در این زمان از سال به دوبلین سفر می کنن، می تونن صرفه جویی بسیار خوبی در هزینه هتل و بلیط هواپیما کنن.

فصل بهار: ماه های مارس تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد)

دوبلین

فصل بهار در شهر دوبلین، با تابش بیشتر نور خورشید و آب و هوایی گرم تر، فصل خوبی واسه سفر به حساب می آید، اما دمای میانگین حداکثری ۱۰ درجه سانتی گراد، به شما گوشزد می کنه که در کنار تیشرت هاتون، سوئیشرت هم به همراه بیارین. گردشگران کمی در این فصل به دوبلین سفر می کنن؛ البته به غیر از یه استثنا: روز سن پاتریک.

اگه قصد سفر در زمان تعطیلات به دوبلین رو دارین، از چند ماه زودتر هتل خود رو رزرو کنین.

بهترین زمان سفر به دوبلین طبق فستیوال ها و رویدادها

فستیوال ها و رویدادهای فصل تابستون

فستیوال کلانترف وایکینگ (Clontarf Viking Festival)

دوبلین

فستیوال کلانترف وایکینگ، یکی از
فستیوال های سالیانه تابستانیه که در ماه ژوئن در دوبلین برگزار می شه. در طول این اتفاق، در خیابون های اصلی شهر، گروهی با لباس های وایکینیگی گرد هم اومده و به اجرای برنامه می پردازند. جشن های زیادی در این فستیوال برگزار می شه.

فستیوال ایرلندی دوبلین (Dublin Irish Festival)

دوبلین

فستیوال ایرلندی دوبلین، یه فستیوال فرهنگی و موسیقی سالیانهه که در هفته اول آگوست در شهر دوبلین برگزار می شه. هشت استیج جور واجور در مساحتی برابر ۲۹ هکتار، بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر بازدیدکننده رو به طرف خود می کشونن. مثل فعالیت های این فستیوال می توان از اجرای موسیقی سنتی ایرلندی، موسیقی سلتیک (موسیقی سنتی سلت های اروپای غربی)، برنامه های تبارشناسی، رقص، غذا و نوشیدنی، نمایشگاه های فرهنگی، بازی، ورزشی، هنری و صنایع دستی نام برد.

فستیوال ها و رویدادهای فصل پاییز

فستیوال فرینج دوبلین (Dublin Fringe Festival )

دوبلین

فستیوال فرینج دوبلین، یه فستیوال سالیانه مجموعه های هنری در دوبلینه که در ماه سپتامبر برگزار می شه. این جشنواره به هنرمندان اجازه می دهد تا کار خود رو از راه یه اپلیکیشن ارائه بدن که بعدا به وسیله مدیر برنامه بررسی می شه. فستیوال هنری فرینج، میزبان هنرمندان ایرلندی و هم اینکه بین المللیه.

فستیوال فرینج دوبلین از سال ۱۹۹۵ برگزار می شه و تازگیا مدت اون به ۱۶ روز زیاد شده و بر آثار هنرمندان جدید و نوظهور تمرکز داره. سرگرمی های زیادی مثل موسیقی زنده، اجرای تئاتر، هنرهای تجسمی، هنر زنده و رقص در طول این فستیوال واسه سرگرمی بازدیدکنندگان هست.

فستیوال تاریخی دوبلین

دوبلین

فستیوال تاریخی دوبلین، که به وسیله شورای شهر دوبلین و کتابخونه های عمومی شهر برگزار می شه، یه فستیوال رایگان در آخرای فصل پاییز (ماه های سپتامبر تا اکتبر) است. این جشنواره به خاطر جذب مورخان بین المللی ایرلند و نویسندگان پر فروش ترین کتاب های ایرلندی، واسه یه آخر هفته پر از گفتگو و بحث های تاریخی مشهوره.

ششمین فستیوال تاریخی دوبلین در تاریخ ۲۴ سپتامبر تا ۷ اکتبر ۲۰۱۸ (۲ تا ۱۵ مهر ۱۳۹۷)، برگزار می شه.

فستیوال تئاتر دوبلین

دوبلین

فستیوال تئاتر دوبلین که در سال ۱۹۵۷ تاسیس شده، طولانی ترین فستیوال تئاتر قاره اروپا به حساب می آید که در طول ۳ هفته در آخرای پاییز (ماه های سپتامبر تا اکتبر)، در دوبلین برگزار می شه. در این فستیوال، تئاترهای بین المللی برگزار و از هنرمندان واسه خلق اجراهای خارق العاده ساپورت می شه. این فستیوال، سکویی واسه نمایش بهترین تئاترهای ایرلندی به تموم جهانیانه.

فستیوال تئاتر دوبلین ۲۰۱۸ در تاریخ ۲۷ سپتامبر تا ۱۴ اکتبر (۵ تا ۲۲ مهر ۱۳۹۷)، برگزار می شه.

جشن اکتبر دوبلین

دوبلین

جشن اکتبر دوبلین، یه اتفاق سالیانه در ماه اکتبره که در طول اون، جشن های خیابانی زیادی در دوبلین برگزار می شه و شما فرصت این رو دارین که در این جشن ها بخونین و لذت ببرین.

فستیوال کتاب دوبلین

دوبلین

فستیوال کتاب دوبلین، جشن نویسندگان و ناشران ایرلندی در ماه نوامبر در دوبلین برگزار می شه. در طول این فستیوال، می تونید کتاب های جالبی بخرین و لذت ببرین.

فستیوال کتاب دوبلین ۲۰۱۸ در تاریخ ۱۵ تا ۱۸ نوامبر (۲۴ تا ۲۷ آبان ۱۳۹۷)، برگزار می شه.

فستیوال ها و رویدادهای فصل زمستون

فستیوال سال جدید

دوبلین

فستیوال سال جدید دوبلین که چار ساله، به شکل سالیانه در آخرای ماه دسامبر و ابتدا ماه ژانویه برگزار می شه، پر از آتیش بازی و جشن های هیجان انگیزه. تموم شهر در این جشن، نورانی می شه و رویدادهای زیادی در این فستیوال، شهروندان و گردشگران رو به خیابون ها می کشوند.

جشن تمپل بار ترد (Temple Bar TradFest)

دوبلین

جشن تمپل بار ترد، یه فستیوال سالیانه موسیقی و فرهنگیه که در آخرای ماه ژانویه در دوبلین برگزار می شه.

فستیوال ها و رویدادهای فصل بهار

فستیوال روز سن پاتریک

دوبلین

روز سن پاتریک، یکی از اعیاد مخصوص و تعطیلات ایرلندی هاس؛ که با مهاجرت و نفوذ اون ها، به خاص بارهای ایرلندی به بیشتر کشورای دیگه، بعد بین المللی به خود گرفته. در این جشن، مردها و زن های ایرلندی، لباس های محلی سبز رنگ شون رو پنهون و نوشیدنی محبوب ملی شون رو می نوشند و رقص محلی شون رو اجرا می کنن.

به کار گیری شبدر ایرلندی به وسیله سن پاتریک موقع موعظه اون در ایرلند، موجب تصویب این ترکیب به عنوان نماد ایرلند شد. سن پاتریک کسیه که دین مسیح رو به ایرلند آورده است.

فستیوال روز سن پاتریک، به شکل سالیانه در ماه مارس، در دوبلین برگزار می شه.

فستیوال بین المللی فیلم دوبلین

دوبلین

بهترین زمان سفر به دوبلین طبق هزینه هتل ها، فصل زمستون، یعنی ماه های دسامبر تا فوریه (۱۰ آذر تا ۹ اسفند) است.

مقاله های در رابطه:

  • دیدنیای ایرلند؛ کشور چشم اندازه های باورنکردنی
  • هزینه سفر به دوبلین چقدره؟

رتبه های دوبلین

گزارش رتبه بندی مسافرت جهانی و اخبار یو.اس، طبق جدا سازی و بررسی نظرات کاربران و متخصصانه. 

رتبه های دوبلین به توضیح زیره:

  • دومین مقصد برتر گلف در جهان
  • ششمین مقصد برتر گردشگری خانوادگی در اروپا
  • ۱۱امین مقصد برتر گردشگری تابستونی

ایرلند؛ آب و هوا و اقلیم

دوبلین

نمودار میانگین دما و بارش ماهیانه در دوبلین

در ادامه، با جداولی از میانگین بارش و دما در ماه های جور واجور سال و هم اینکه به جدا هفته های جور واجور، به شما ارائه می کنیم تا بهترین زمان سفر رو به صورت دقیق، انتخاب کنین و چمدانی متناسب با زمان انتخابی خود ببندین.

 ماه  دما (سانتی گراد)   اندازه بارش (سانتی متر)
ژانویه ۷٫۸ ۶٫۶
فوریه ۸٫۳ ۵٫۶
مارس ۱۰٫۶ ۵٫۱
آوریل ۱۲٫۸ ۴٫۶
می ۱۵٫۶ ۶٫۱
ژوئن ۱۸٫۳ ۵٫۶
جولای ۱۹٫۴ ۷٫۱
آگوست ۱۹٫۴ ۷٫۴
سپتامبر ۱۷٫۲ ۷٫۱
اکتبر ۱۳٫۹ ۷٫۱
نوامبر ۱۰٫۶ ۶٫۶
دسامبر ۸٫۳ ۷٫۴

میانگین ماهیانه دما و بارش در دوبلین

در کشور ایرلند، رطوبت، یه کلمه واقعیه؛ در بعضی مناطق کشور، بیشتر از ۲۵۰ روز در سال باران می باره! با اینکه، تغییرات آب و هوایی بسیار تند و تکراری هستن، حتی در طول یه ساعت تو یه روز. خورشید و باران در همه روزای، با یکدیگر قایم باشک بازی می کنن و بعضی وقتا میزبان مه و رنگین کمون می شن.

ماه هفته اول (دما و بارش) هفته دوم هفته سوم هفته چهارم
ژانویه ۷٫۷ سانتی گراد- ۶٫۴ سانتی متر ۷٫۶ سانتی گراد- ۶٫۲ سانتی متر ۷٫۴ سانتی گراد- ۶ سانتی متر ۷٫۳ سانتی گراد- ۵٫۸ سانتی متر
فوریه ۸٫۲ سانتی گراد- ۵٫۴ سانتی متر ۸٫۱ سانتی گراد- ۵٫۱ سانتی متر ۷٫۹ سانتی گراد- ۴٫۹ سانتی متر ۷٫۸ سانتی گراد- ۴٫۶ سانتی متر
مارس ۱۰ سانتی گراد- ۵ سانتی متر ۹٫۵ سانتی گراد- ۴٫۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *