تاسیس هتلی مختص زنان در زوریخ، سوئیس

هتل جوزفین، در ظاهر هتلی معمولی مثل همه ی هتل هاست؛ اما واقعا فرق بزرگی با بقیه داره: این هتل، مردان رو نمی پذیرد.

در زوریخ، هتلی احداث شده که فقط زنان رو می پذیرد. هتل جوزفین (Guesthouse Josephine) که در صورت پیاده روی، چند دقیقه با ایستگاه اصلی قطار شهر فاصله داره، نه فقط به روی بازدیدکنندگان زن بازه، بلکه پناهگاه امنی هم واسه زنان آماده کرده.

ظرفیت این هتل سه ستاره که یه سال از گشایش اون می گذره، معمولا بین ۸۰ تا ۹۰٪ تکمیله. مدیر اون، ورنا کرن، می گوید که این اندازه بسیار بالاتر از چیزیه که اون توقع داشت. اگه داخل هتل شید خیلی راحت می تونید دلیل اون رو دریابید: مهمانان در این جا بیشتر احساس می کنن که تو یه خونه هستن تا یه هتل. 

هتل زنان در زوریخ

مهمانان در تراس بدون سقفی که در طبقه بالای هتل قرار داره می تونن با هم اختلاط کنن و هر روز صبح، صبحونه روی یه میز بزرگ سرو می شه.

مثل خیلی از خوابگاه ها در هر کجای دنیا، یه آشپزخانه در این هتل هست که هر کسی می تونه واسه خود غذا بپزد. یه یخچال واسه نگهداری غذا در اختیار مهمانان قرار داده شده و امکانات رفاهی مثل ماشین لباسشویی هم در این هتل هست. 

کرن به «Lonely Planet» می گوید

هتل جوزفین مثل یه آپارتمون بزرگه و این همون موضوعیه که مشتریان ما از اون لذت می برند.

هتل زنان در زوریخ

این هتل از مهمانان بسیاری پذیرایی می کنه که شامل گردشگرهایی که در تعطیلات به سر می برند، مشتریان تجاری که سفرهایی چند روزه دارن و هم اینکه کسائی که اقامتی طولانی تر دارن، مثل سخنرانان و دانشجویان، است.

مدت اقامت هر مسافر در این هتل از یه شب تا بیشترین حد شش ماه متغیره. اما هشت تا ده اتاق از بین ۳۸ اتاق این هتل واسه زنائی که نیاز به جای لازم واسه اقامت دارن محفوظه، مثل زن هایی که مورد خشونت خونگی قرار می گیرند.

هتل زنان در زوریخ

لوسین (طرف چپ)، معاون مدیر، و دوریس (راست)، مدیر جوزفین

اداره ی اجتماعی زوریخ و دیگه سازمان های کمک رسانی در این شهر، در بعضی موارد زنائی رو به هتل جوزفین برگشت می بدن. کرن در این مورد این جور توضیح می دهد: 

اون ها در هتل ما می تونن مکانی واسه سروسامون دادن به امور خود پیدا کنن. ما یه موسسه ی درمانی نیستیم و نمی توانیم شرایط بحرانی طولانی رو کنترل کنیم. اما می توانیم بهشتی امن در اختیار زنان بذاریم تا بعد از گذر از طوفان، استراحت کنن.

هتل ژوزفین، بخشی از «Frauenhotel AG» است که مدیریت هتل «FIRST LADYs» و هتل مارتا، که هم زنان و هم مردان رو می پذیرن، رو بردوش داره. قیمت ها در ژوزفین از ۹۰ فرانک زوریخ (۹۶ دلار آمریکا) در ازای هر شب واسه اقامت های کوتاه مدت و ۵۵ فرانک زوریخ (۵۸ دلار آمریکا) در ازای هر شب واسه اقامت های دراز مدت شروع می شه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *