بهترین زمان سفر به تاهیتی، تیکه‌ای از بهشت روی زمین در پولینزیای فرانسه

بهترین زمان سفر به تاهیتی، جزیره ای مرتفع و کوهستانی، چه وقتی از ساله؟ واسه باخبر شدن از جزئیات اون، با ما همراه باشین.

مقاله های در رابطه:

  • بهترین زمان سفر؛ کی، کجا بریم؟
  • کشتی های کروز و سفری متفاوت به بهترین مقاصد گردشگری سال ۲۰۱۶

تاهیتی از اون مقصدهاییه که همه واسه یه بار هم که شده، باید سفر به اون رو تجربه کنن. مقصدی که خیلی راحت می توان تو یه کلمه اون رو خلاصه کرد: بهشت. تصاویر تاهیتی، نشون از سواحل خوشگل، چشم اندازه های عاشقونه و بهترین تعطیلات برنامه ریزی شده در سراسر جهان دارن.

تاهیتی، بزرگ ترین جزیره پولینزیای فرانسه است. این شهر خوشگل در اقیانوس آروم در مجمع الجزایر انجمن (Society Islands) هستش. بلندترین ارتفاعات تاهیتی، در ۲۲۴۱ متری، این شهر رو بلندترین نقطه در پولینزیای فرانسه کرده.

تاهیتی

کیلومترها ساحل، غذاهای فرانسوی و چشم اندازه هایی فوق العاده، تاهیتی رو به مقصدی ایده آل واسه ماه عسل تبدیل کرده ان. علاقه مندان به ساحل هم بیشتر از تاهیتی و سواحل بورا بورا دیدن می کنن.

جنگل های پر از برگ در کنار سواحل ماسه ای و کرپ های فرانسوی در کنار ماهی نپخته (پویسون کرو)، تاهیتی رو به مقصدی جذاب تبدیل کرده ان.

بهترین زمان سفر به تاهیتی

تاهیتی

بهترین زمان سفر به تاهیتی، در اولین وقتیه که می تونید به اونجا برید. اگه بخوایم جدی تر باشیم، باید بگیم، بهترین زمان سفر به تاهیتی، بین ماه های می تا اکتبر (۱۱ اردیبهشت تا ۹ آبان) است. با اینکه این زمان، فصل داغ گردشگری بوده و قیمت هتل ها بسیار گرانه، اما در تاهیتی همیشه هتل ها گران هستن. اگه در حال برنامه ریزی واسه سفر به تاهیتی هستین، منتظر چشیدن لذت بودن در بهشت، باشین.

بهترین زمان سفر به تاهیتی طبق آب و هوا

تاهیتی

دما در تاهیتی تقریبا در محدوده ۲۱ تا ۳۱ درجه سانتی گراد ثابته. دما در فصل داغ گردشگری تاهیتی، ۲۶ درجه سانتی گراد و در محدوده ۲۱ تا ۲۷٫۸ درجه سانتی گراده.

مهم ترین پیشنهاد در مورد آب وهوا در تاهیتی، فصل بارانیه. ماه ژانویه (۱۱ دی تا ۱۱ بهمن)، بیشترین بارش باران رو به خود می بیند و فصل باران از ماه های نوامبر تا آپریل (۱۰ آبان تا ۱۰ اردیبهشت) ادامه داره. ماه های دسامبر و ژانویه (۱۰ آذر تا ۱۱ بهمن)، حدودا ۳۰٫۵ سانتی متر باران رو در سال تجربه می کنن و همین موضوع دلیل می شه، بارانی ترین زمان سال در نظر گرفته شن.

آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور)، خشک ترین ماه ساله. ماه ژوئن تا سپتامبر (۱۱ خراد تا ۸ مهر) هم ماه های خشک به شمار می آیند. ماه می و اکتبر هم در اول و انتهای این فصل خشک هستن.

از اول ماه می تا انتهای اکتبر، فصل داغ گردشگری در تاهیتی و بهترین زمان سفره. دما در این ماه ها معتدله و باران کم، محیط فوق العاده آرامش بخشی رو واسه گردشگران جفت و جور می کنه. نسیم های خنک، دمای معتدل و تصاویری تازه شما رو تحریک می کنن تا تاهیتی رو به عنوان اقامتگاه دائم خودتون در نظر بگیرین.

بهترین زمان سفر به تاهیتی طبق رویدادها و فعالیت های توریستی

بزرگ ترین فستیوال سالیانه تاهیتی، هیوا نوئه (Heiva Nue)، در ماه جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد) برگزار می شه. این فستیوال از برنامه های رقص، خوانندگی و غذاهای زیاد تشکیل شده. واسه بعضی این فستیوال، بهونه رفتن به تاهیتیه و واسه بعضی از افراد، دلیل نرفتن.

ساحل، شنا، اسنورکل، غواصی، کایاک رانی، قایق رانی در غار یا گشت و گذار در تاهیتی، در فصل خشک این شهر، تجربیاتی بسیار لذت بخش هستن. مشکله در تاهیتی روزی رو پیدا کنین که خوشگل نباشه.

بهترین زمان سفر به تاهیتی؛ جزئیات بیشتر

تاهیتی

سفر به تاهیتی رو بیشتر روبرو شدن با بهشت می خونن. از برنامه ریزی دقیق واسه سفرتون، مطمئن شید تا بهترین تجربه عمرتون رو رقم بزنین. سایت چه وقتی بریم، همیشه بازدید از دیگر منابع واسه جزئیات بیشتر جهت برنامه ریزی رو به گردشگران، پیشنهاد می کنه. واسه این موضوع، می تونید به سایت گردشگری تاهیتی، سری بزنین.

بیشتر بخونین:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *